Doğal Koku Pazar Büyüklüğü, Küresel Büyüme, Pay, Genel Bakış ve 2028 Tahmini

Değişen yaşam tarzı ve tüketicinin hafif ve organik ürünlere yönelik tercihi nedeniyle önümüzdeki yıllarda küresel doğal koku pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Doğal koku, ortamdaki organik ve doğal kaynaklar kullanılarak yapılan bir parfümdür. Yaşam tarzı ve moda trendlerindeki değişim, doğal görünümlü makyaj ve doğal kokulara olan talebi artırdı. Fortune Business Insights’ın yakın tarihli bir raporu, pazarı ve büyüme yörüngelerini ayrıntılı olarak tartışıyor

Raporun Öne Çıkanları Neler?

Rapor, piyasaya kapsamlı bir genel bakış sunar ve piyasa için teşvik eden, iten, zorlayan ve yeni fırsatlar getiren hayati faktörleri vurgular. Ayrıca, finansörlerin geleceğe yönelik olarak piyasaya yatırım yapmasına yardımcı olacak mevcut trendleri, son sektördeki gelişmeleri ve çeşitli ilginç görüşleri tartışıyor. Raporda ayrıca, pazarda faaliyet gösteren ana segmentlerin ve önde gelen oyuncuların adlarından da bahsediliyor. Rapor hakkında daha fazla bilgi için şirketin web sitesine bakın.

Doğal Koku Pazarının Kilit Oyuncularından bazıları şunlardır:

 

 • Koku Yağları (Uluslararası) Sınırlı
 • Alfa Aromatikler
 • Robertet SA
 • Kraliyet Aroması
 • simrise
 • Agilex Kokuları
 • Carmi Lezzet ve Koku A.Ş.
 • Givaudan SA
 • Ogawa & Co.Ltd.
 • Lebermuth, Inc.
 • MJ Biopharm Pvt. Ltd.
 • çoklu flora
 • Firmenich SA
 • Güzel Kokular Pvt. Ltd.
 • Diğer oyuncular

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/natural-fragrance-market-102359

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Artırmak için Doğal Kokunun Düşük Toksisite Özellikleri

Çeşitli son kullanıcı ürünlerinden elde edilen kokulardaki doğal bileşenlere yönelik artan talep, küresel doğal koku pazarının büyümesini teşvik etmede önemli bir faktördür. Buna ek olarak, doğal koku, sentetik kokuya kıyasla uzun ömürlüdür ve düşük toksisiteye sahiptir. Bu nedenle, artan popülaritesi pazarın genişlemesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, güçlü misk kokulu ve toprak kokulu parfümlere yönelik artan talep, tahmin döneminde pazar için iyiye işaret edecektir.

Öte yandan, doğal kokuların birbirine oldukça benzemesi, pazarda faaliyet gösteren çeşitli oyuncular söz konusu olduğunda marka özünü etkisiz hale getiriyor. Ayrıca, doğal koku üretimi, sentetik parfümlere kıyasla zaman alıcı ve daha pahalıdır. Yukarıda belirtilen faktörler, uzun vadede piyasada önemli engellere neden olabilir.

Segment:

Pazar şu şekilde sınıflandırılır:

Doğal koku pazarı, içerik, koku türü ve uygulamaya göre kategorize edilir. İçerik bölümü, doğal özler ve uçucu yağlar olarak ikiye ayrılır. Koku segmentinin türü temel nota, orta nota ve üst nota olarak sınıflandırılır. Uygulama segmenti ev bakımı, kişisel bakım ve kozmetikler ve güzel kokular olarak gruplandırılmıştır.

Bölgesel Analiz-

Artan Tüketici Tercihine Bağlı Avrupa Pazarına Hakim Oluyor

Bölgesel olarak, Avrupa en büyük doğal koku pazar payını aldı ve baskın hale geldi. Bu bölgenin büyümesi, değişen yaşam tarzına ve doğal kokulu son kullanıcı ürünlerine yönelik artan tüketici tercihine bağlanıyor. Kuzey Amerika, bölgedeki artan premium tüketici sayısı nedeniyle Avrupa’yı takip ediyor. Ayrıca, Asya Pasifik, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların harcanabilir gelirlerinin artması ve doğal aromalara sahip birinci sınıf parfüm markalarının benimsenmesindeki artış nedeniyle tahmin edilen yıllarda en hızlı CAGR’yi sergileyecek.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/natural-fragrance-market-102359

Rekabetçi Peyzaj-

Öne Çıkan Konum Kazanmak için Ürün Geliştirmeye ve Yeni Lansmanlara Yatırım Yapan Oyuncular

Doğal koku için küresel pazar, birçok oyuncunun varlığı nedeniyle oldukça parçalıdır. Çoğu, doğal bir öze sahip üstün kaliteli kokuların geliştirilmesine yatırım yapıyor. Diğer oyuncular, sözleşmeler ve anlaşmalar, ortak girişimler ve diğerleri gibi stratejik işbirliklerine giriyor. Bu planların, oyuncuların piyasada rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olması muhtemeldir.

Doğal Koku Pazarının Başlıca Endüstri Gelişmeleri şunları içerir:

Eylül 2019 – İsviçre’de bulunan Firmenich SA adlı birinci sınıf koku malzemeleri üreticisi , Fransa merkezli Robertet adlı şirketle doğal içerik üretimi ile uğraşan bir ortak girişim ilan etti .

Kasım 2019 – Givaudan adlı önde gelen koku üreticilerinden biri, ABD merkezli aroma, parfüm ve özel içerik maddeleriyle uğraşan Ungerer & Company ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

 

İlgili gönderileri okuyun:

www.reddit.com/user/Friendly_Risk/comments/r73nmp/aerospace_composites_market_research_size_value/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

diigo.com/0mo6w4

sco.lt/5KaJCS

flipboard.com/@rushabadsule/solid-waste-management-market-size-segmentation-growth-trends-outlook-and-fo-8rtr6ppmy

www.reddit.com/user/Friendly_Risk/comments/r7xkw9/solid_waste_management_market_global_analysis/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

diigo.com/0mo6xr

sco.lt/9J6vfU

flipboard.com/@rushabadsule/wax-market-price-size-outlook-report-share-growth-forecast-by-2027-rkvm2ej6y

www.reddit.com/user/Friendly_Risk/comments/r7xm2q/wax_market_development_price_size_outlook_report/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Hakkımızda:  

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter