Japonya’da Yaklaşan Eğilimler ile Pultrüzyon Pazarı Araştırma Görüşleri, Üreticilere Göre Analiz ve 2029 Tahmini

Fortune Business Insights™ , “ Pultrüzyon Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, dünya genelinde hafif malzemelere yönelik artan talep nedeniyle, küresel pultrüzyon pazar boyutunun önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşaması öngörülüyor .

Pultrüzyon işlemi, sabit bir kesite sahip yüksek lif hacimli profiller üretmek için kullanılan, yüksek oranda otomatikleştirilmiş, kesintisiz bir lif laminasyon işlemidir. Malzemelerin emprenye edilmesi ve kürlenmesinin ekonomik yolu nedeniyle dünya genelinde hafif malzemelere yönelik artan bir talep olmuştur. Bu, bu pazarın çeşitli bölgelerinde pultrüzyon talebinin artmasına neden oldu. Bununla birlikte, hammadde maliyetinin çok pahalı olması, bu pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

Örnek Rapor PDF’si İsteyin –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pultrusion-market-104580 

COVID-19 Etkisi:

Pultrüzyon piyasası, bu işlem kimyasal ve malzeme endüstrisinde yaygın olarak kullanıldığından COVID-19 salgını nedeniyle zarar görebilir. Salgının patlak vermesinden bu yana, kimyasallar operasyonları ciddi şekilde etkilendi ve bu sektörlerdeki yatırım planlarını engelledi. Ayrıca, dünya çapındaki seyahat ve sokağa çıkma kısıtlamaları da tüm endüstriler üzerinde büyük bir etkiye neden oldu ve bu da pultrüzyon pazarına olan talebin azalmasına neden oldu.

Pazar Segmentasyonu:

Tür bazında, bu pazar karbon elyaf, cam elyaf ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulamaya göre, pazar konut, endüstri, inşaat mühendisliği, tüketiciler ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Pultrüzyon Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi :

Strongwell Corporation, Bedford Reinforced Plastics, Excel Composites, Diversified Structural Composites, Faigle Kunstsoffe GmbH.

Öne Çıkanlar/Özet:

Bu araştırma raporu, pazarın büyümesini etkileyen itici faktörler, kısıtlamalar ve eğilimler hakkında derinlemesine bir çalışma sunar. Ayrıca bu rapor, pazar bölümlerinin ve pazardaki bölgesel gelişmelerin ayrıntılı bir değerlendirmesini sunar. Ayrıca bu rapor, piyasa oyuncuları tarafından konumlarını güçlendirmek için benimsenen stratejilerin kapsamlı bir analizini de içermektedir.

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Piyasayı Artırmak İçin Tüm Dünyada Pultrüzyon Parçalarına Yönelik Artan Talep

Bu pazarın büyümesini artırması beklenen konut, sanayi, kimya ve diğerleri gibi çeşitli endüstrilerde kullanımları nedeniyle dünya çapında pultrude parçalara artan bir talep olmuştur. Ayrıca, kimya endüstrisindeki kilit şirketlerin artan yatırımları, bu pazarın birkaç bölgede ilerlemesine yol açmıştır.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik Pazar Büyümesini Artırmak için Pultrüzyon Prosedürüne Artan Talep

Hindistan ve Çin gibi ülkelerden pultrüzyon prosesine yönelik artan talep nedeniyle Asya Pasifik bölgesinin pultrüzyon pazar payına hakim olduğu düşünülmektedir.

Kuzey Amerika bölgesinin, ABD’de bulunan imalat şirketlerinin artan girişimleri nedeniyle bu pazarda istikrarlı bir şekilde büyümesi öngörülmektedir.

Bu bölgedeki kimya ve malzeme endüstrilerinin hızlı büyümesi nedeniyle Avrupa’nın bu pazarda hızla büyümesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Pazar Rekabetini Besleyecek Stratejik İttifaklar

Önemli pazar oyuncuları, pultrüzyon prosesi için üretim ve üretim yeteneklerini güçlendirmek için rakipleriyle aktif olarak işbirliği yapıyor. Ayrıca, bu tür ortaklıklar, kilit şirketlerin pazardaki konumlarını genişletmelerine ve iş yerlerini genişletmelerine olanak tanıyor.

Sektörel Gelişmeler:

Nisan 2018 : Excel Composites, Teijin Carbon America’nın bir yan kuruluşu olan DSC’yi satın aldığını duyurdu. DSC, öncelikle karbon fiber ve cam elyaf takviyeli termoset ürünler için pultrüzyon kullanır.

Mart 2017 : Diversified Structural Composites Inc., (DSC), JEC World 2017’de pultrude kompozitlerinin sergisini duyurdu. Ürünler, otomobil uygulamaları için pultrüzyonlar olarak bilinen pultrüzyon kompozit profilleri içeriyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/pultrusion-market-104580 

En Son Haber Bloglarını Okuyun –

Epoksi Reçine Pazarının Gelecek Trendleri

Epoksi Reçine Pazar Büyümesi

Epoksi Reçine Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyuncular ve Tahminlere Göre Epoksi Reçine Pazar Analizi

Epoksi Reçine Pazar Fırsatları

Epoksi Reçine Pazar Geliri

Epoksi Reçine Pazar Talebi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | blog