Metilen Difenil İzosiyanat Pazarı Güncellemeleri, 2022 Talebi Etkileyen Faktörler, Zorluklar, İş Fırsatları ve 2029’a Kadar Lider Şirketlere Genel Bakış

Fortune Business Insights™ , “ Metilen Difenil İzosiyanat Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, küresel metilen difenil izosiyanat pazar büyüklüğünün, artan poliüretan kullanımı nedeniyle önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı bir ivme kazanmasının öngörüldüğünü belirtiyor .

Çeşitli sektörler tarafından artan poliüretan talebinin önümüzdeki yıllarda pazarını hızlandırması bekleniyor. Poliüretan, yatak ve halı altlığı yapımında dolgu macunları ve kaplamalarda, yapıştırıcılarda, elastomerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca poliüretan köpük kullanımı mobilyaların dayanıklı ve konforlu olmasını sağlar. Bu nedenle, bu malzemenin bu tür özelliklerinin önümüzdeki yıllarda çekiş üretmesi bekleniyor.

COVID-19 Etkisi:

COVID-19 pandemisinin patlak vermesi, küresel ekonomiyi felç ederek endüstrileri ve işletmeleri çeşitli şekillerde etkiledi. İnşaat sektörü de pandemi etkisiyle felç oldu. Pandeminin ortasında zorunlu olmayan şeylerin altına girdiğinden, metilen difenil izosiyanatın üretim birimi ve uygulamaları azaldı. Ayrıca, birkaçı maske, dezenfektan ve kişisel koruyucu ekipman (KKD) üretmek için yeniden donatıldı. Ancak, tahmin döneminde piyasanın canlanması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/metilen-difenil-izosiyanat-market-104564

segmentasyon 

Biçim olarak pazar, saf MDI, polimerik MDI ve modifiye MDI olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre sert köpük, esnek köpük ve diğerlerine ayrılır. Son olarak, coğrafi olarak Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Raporun Öne Çıkan Özellikleri:

Rapor, trendlere, itici güçlere ve piyasanın diğer çeşitli yönlerine ilişkin somut istihbarat ve metilen difenil izosiyanat pazarının büyümesini kısıtlayan faktörlerin bütünsel analizi hakkında bilgi sağlar. Ayrıca, farklı pazar segmentlerinin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesine de vurgu yapar. Ve son olarak, bölgesel beklentiler ve pazarı etkileyen rekabet dinamiklerinin derinlemesine bir değerlendirmesi raporda verilmektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Desteklemek için Son Kullanım Endüstrilerinde Poliüretanlara Artan Talep

Ev ve buzdolabı yalıtımı, otomotiv ve binalar için sert poliüretan üretimi gibi çeşitli uygulamalar için poliüretanlara artan talep. Artan enerji verimliliği ve azaltılmış ürün ağırlığı gibi çeşitli çevresel faydalar sunarlar. Hemen hemen her türlü inşaatta kullanıldığı için dünya çapında enerji tasarrufuna yardımcı olur. Bu tür faktörlerin metilen difenil izosiyanat pazarının büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Öte yandan poliüretan üretimi, alerjik yapısı nedeniyle kural ve düzenlemelere uyumu gerektirir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/metilen-difenil-izosiyanat-market-104564

Bölgesel Görüşler

Yükselen İnşaat Faaliyetleriyle Desteklenen Asya Pasifik Liderlik Edecek

Coğrafi olarak, Asya Pasifik metilen difenil izosiyanat pazar payında hakim konuma sahiptir. Bu hakimiyet, artan inşaat ile birlikte bölgedeki hükümet girişimlerinin bölgesel pazarı daha da desteklemesinden kaynaklanmaktadır.

 Kuzey Amerika ve Avrupa’nın da son derece istikrarlı ve gelişmiş elektronik ve otomotiv endüstrisi sayesinde önümüzdeki yıllarda önemli bir pazar payı sergilemesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Büyümesini Güçlendirmek için Yeni Ürünlerin Lansmanına Odaklanacak Kilit Oyuncular

Bilgisayar faresi için küresel pazarda, dünyanın her yerindeki tüketicilerin talebini karşılamak için sürekli olarak benzersiz cihazlar geliştirmeye çalışan birçok önde gelen şirket var. Bunu yapmak için yerel veya tanınmış firmalarla el ele vererek pazardaki portföylerini güçlendirmek için yeni ürünler piyasaya sürüyorlar. Aşağıda sektörel gelişmeler yer almaktadır:

  • Ekim 2020 : Dow Chemical Company, ABD MDI üretiminde mücbir sebep ilan etti. Bu hammadde tedarikinde yardımcı olacaktır.
  • Temmuz 2020 : Huntsman, pandemi nedeniyle talepte yaşanan kıtlık nedeniyle önümüzdeki birkaç yıl için MDI için kapasite artırımı yapılmayacağını duyurdu.

Raporda Profili Eklenen Önemli Oyuncuların Listesi

  • Tosoh
  • avcı
  • Wanhua
  • Dow kimya şirketi

İlgili Mesajlar:

Nanokompozitler Pazar Büyüklüğü

Nanokompozitler Pazar Payı

Nanokompozitler Pazar Büyümesi

Nanokompozitler Pazar Tahmini

Nanokompozitler Pazar Analizi

Nanokompozitler Pazar Fırsatları

Nanokompozitler Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları