Likit Şeker Piyasası Son Trendler, Temel Etkenler ve Talep Tahmini 2029

Fortune Business Insights™  , “ Likit Şeker Piyasası, 2022-2029” başlıklı raporunda, içecek üretim operasyonlarında sıvı tatlandırıcılara olan talebin artması nedeniyle küresel sıvı şeker pazarının boyutunun hızla genişlemesinin beklendiğini ortaya  koyuyor.

Son yıllarda, içecekler, reçeller, marmelatlar, turşular ve diğerleri gibi çeşitli müstahzarlarda çeşitli uygulamalarda kullanılması nedeniyle içecek endüstrisinde sıvı şeker önem kazanmıştır. Bu pazar için önemli bir itici faktör olarak kabul edilen su bazlı çözeltilerdeki yüksek çözünürlüğü ve kalınlığı nedeniyle gıda endüstrisinde bu şeker formuna olan talepte bir artış olmuştur. Sıvı tatlandırıcıların çözülmesi, gıda maddesinin donma noktasının düşürülmesine yardımcı olur ve bu da genel dondurma sürecini geciktirir. Ayrıca, bu tatlandırıcılar işlenmiş gıdalarda kolayca çözülerek ürünün tazeliğini korumaya yardımcı olur ve böylece bu pazarın büyümesine neden olur.

Ancak sıvı bazlı şekerlerin depolanması ve taşınması çok pahalıdır ve bu pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

COVID-19 Etkisi:

COVID-19 salgını nedeniyle dünya genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, yiyecek ve içecek, fırıncılık ve diğerleri dahil olmak üzere birçok sektörü etkiledi. Bu aynı zamanda bu endüstriler için gerekli olan bileşenlerin üretimini ve dağıtımını da etkiledi. Ayrıca, pandemi, tüketicileri yüksek şeker içeriğine sahip içeceklerden ve gıdalardan uzaklaştıran güçlü iç sağlığı korumanın önemini yineledi. Sonuç olarak, COVID sonrası dönemde likit şeker piyasası büyümesi zarar görebilir.

Pazar Segmentasyonu:

Kaynak bazında bu pazar şeker kamışı ve pancar olarak ikiye ayrılmaktadır. Forma göre, pazar organik ve konvansiyonel olarak sınıflandırılır. Uygulamaya göre, pazar şekerleme, unlu mamüller, meşrubat, işlenmiş süt ürünleri, dondurulmuş gıdalar ve diğerleri olarak kategorize edilir. Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da toplanmıştır.

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/liquid-sugar-market-103826 @ Örnek PDF alın 

Öne Çıkanlar/Özet:

Bu araştırma raporu, pazarın büyümesiyle ilgili itici faktörler, kısıtlamalar ve eğilimler hakkında derinlemesine bir çalışma sunar. Ayrıca bu rapor, pazar bölümlerinin ve pazardaki bölgesel gelişmelerin ayrıntılı bir değerlendirmesini sunar. Ayrıca bu rapor, önde gelen oyuncular tarafından pazar konumlarını artırmak için benimsenen stratejilerin kapsamlı bir analizini de içermektedir.

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Fırıncılık ve Şekerleme Endüstrisinde Piyasayı Canlandırmak İçin Artan Sıvı Şeker Talebi

Kentsel alanlarda hızla büyüyen fırın ve şekerleme endüstrisi ile sıvı tatlandırıcılar, reçel, jöle, kek ve diğerleri gibi çeşitli unlu mamullerde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca, sıvı şeker soğuk içeceklerde anında çözünür ve toz şekerle aynı miktarda tatlılık katabilir, bu da bu pazarın büyümesinden sorumlu olan bir diğer önemli itici faktördür. Ayrıca, bu şeker türü nane, vanilya ve diğerleri gibi çeşitli tatlarda mevcuttur. Böylece, tüm bu faktörler bu pazarın büyümesine yol açmıştır.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik Pazarının Büyümesini İlerlemek için Hammaddenin Bulunabilirlik Kolaylığı

Asya Pasifik bölgesinin, özellikle rafine şeker üretiminde kullanılan ana hammadde olan Hindistan’da artan şeker kamışı üretimi nedeniyle sıvı şeker pazar payında önemli bir hızla büyümesi öngörülmektedir. Ayrıca, Asya Pasifik pazarının büyümesine yön vermesi beklenen bu bölgede yiyecek ve içecek sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda şirket bulunmaktadır.

Kuzey Amerika’nın da bu bölgedeki unlu mamullerin artan tüketimi nedeniyle tahmin döneminde hızla genişlemesi bekleniyor. Ayrıca, bu bölgenin önde gelen şirketleri, piyasaya yeni sıvı şeker formülasyonunun geliştirilmesi ve sunulması ile ilgili yenilikçi fikirlere odaklanmakta ve böylece bu pazarın büyümesine büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır.

Rekabet Ortamı:

Pazar Rekabetini Artırmak için Lider Oyuncuları Tarafından Artan Yenilikler

Bu pazardaki lider şirketler, sıvı şekerin paketlenmesi ve dağıtımı ile ilgili yeni ürünlerin ve yenilikçi fikirlerin tanıtımına odaklanıyor. Bu, bu ürüne olan talebin artmasına ve farklı şekerleme ürünleri için alışveriş kolaylığı sunan kilit şirketler arasındaki rekabetin artmasına neden oldu ve bu pazarın büyümesini hızlandırdı.

Sanayi Geliştirme:

Temmuz 2019:  Dalmia Bharat Sugar and Industries, şirketin şeker üretim kapasitesini geliştirmek için 3-4 milyar ABD doları tutarında bir yatırım yaptığını açıkladı ve bunun 2019-20 mali yılında şeker tüketimini 174 milyon tona kıyasla 176 milyon tona çıkarması bekleniyor. FY2018-19’da.

Likit Şeker Piyasası Raporunda Kapsanan Kilit Oyuncuların Listesi:

  • Tate ve Lyle Plc.
  • Boettger grubu
  • Nordzucker AG
  • Şeker Avustralya Şirketi Ltd.
  • Zukan SLU
  • Cargill Incorporated
  • Cosan
  • İmparatorluk Şeker Şirketi
  • Rogers Şeker A.Ş.

Özelleştirme İsteyin @  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/liquid-sugar-market-103826

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter