Beta Karoten Pazar Trendleri, Gelişme, Görünüm, Fırsatlar, 2029’a Kadar Gelecek Talebi, Analizi ve Tahmini

Fortune Business Insights, “Beta Karoten Pazar Büyüklüğü, Payı ve Ürün Türüne Göre Küresel Eğilim (Sentetik)” başlıklı bir raporda, sağlığa yararlı özellikleri nedeniyle doğal kaynaklı beta karoten için artan talebin, küresel beta karoten pazarını yönlendiren önemli bir faktör olduğunu söylüyor. Beta Karoten, Doğal Beta Karoten), Uygulamaya Göre (Yiyecek ve İçecek, Besin Takviyeleri, Kozmetik, Hayvan Yemi, İlaç, Diğerleri) ve 2029’a Kadar Coğrafya Tahmini.” Artan geriatrik popülasyon, küresel beta karoten pazarının büyümesine yardımcı olması beklenen bir faktördür.

Küresel beta karoten pazarında bulunan bazı büyük şirketler şunlardır:

 • Naturex SA
 • BASF SE
 • Hansen Holding A/S
 • Flavorchem Şirketi porasyonu
 • Foodchem Uluslararası Şirketi
 • LycoRed Ltd.
 • Kraliyet DSM NV
 • Parry Nutraceuticals Limited
 • Bio Özler (Pvt) Ltd.
 • Zhejiang Medicine Co. Ltd. ve DD Williamson and Co., Inc.,

Örnek PDF Broşürü Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/beta-caroten-market-100782

Kronik Hastalıkların Artan Prevalansı Büyümeyi Artıracak

Sağlık yararları ve aynı zamanda birkaç ana endüstride uygulanması nedeniyle doğal kaynaklı beta karoten için artan talep, küresel beta karoten pazarını yönlendiren bir faktördür. Ayrıca, dünya çapında artan kronik hastalık prevalansı ile birlikte artan geriatrik nüfusun, küresel beta karoten pazarının büyümesine katkıda bulunması muhtemeldir. Beta karotende cilt koruyucu özelliklerin varlığı, kozmetik ve kişisel bakım endüstrisindeki talebi artıracak ve bu da beta karoten pazar gelirine yardımcı olacaktır. Ayrıca, beta-karoten renklendiricinin piyasaya sürülmesinin de küresel beta karoten pazarının büyümesini sağlaması bekleniyor. Örneğin BASF, azo boyalar gibi yapay boyaların yerini alacak %10 beta-karoten renklendiriciyi piyasaya sürdü. Lucarotin 10 CWD/O Plus, hafif ve ısıya dayanıklı olduğunu iddia ediyor, ve ürünün duyusal özelliklerini bozmadan hızla dağılabilir. Ayrıca, beta-karoten renklendirme ürün hattının genişletilmesi, küresel beta karoten pazar paylarına derinden katkıda bulunacaktır. Örneğin, önde gelen bir karotenoid ürünleri üreticisi, beta-karoten renklendirici ürün serisinin genişletildiğini duyurdu. Şirketin ürün yelpazesini genişletme planı, yiyecek ve içecek üreticilerinin artan beta-karoten talebini karşılamaktı. Bununla birlikte, aşırı beta karoten takviyeleri ve ürünleri tüketimi eklem ağrısına, dışkı kaybına, renk değişikliğine ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu faktörler, küresel beta karoten pazarının büyümesini engelleyebilir. Ek olarak,

Ana Segmentasyon şunları içerir;

Ürün Türüne Göre

 • Sentetik Beta Karoten
 • Doğal Beta Karoten

Uygulamaya Göre

 • Yiyecek ve içecek
 • Diyet takviyeleri
 • Makyaj malzemeleri
 • Hayvan yemi
 • İlaç
 • Diğerleri

Yiyecek ve İçecek Endüstrisinden Artan Talep Asya Pasifik’teki Büyümeyi Artıracak

Coğrafi olarak, küresel beta karoten pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. Asya Pasifik’in, Hindistan ve Çin gibi kalabalık Asya ülkelerinin yiyecek ve içecek endüstrisinden gelen beta-karoten talebinin artması nedeniyle tahmin döneminde küresel beta karoten pazarına hakim olması bekleniyor. Ayrıca, ürünün Maliyet-etkinliğinin, bölgedeki kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin yanı sıra hayvan yemi üretimine yönelik talebi artırmada kilit bir faktör olması bekleniyor. Avrupa’daki beta karoten pazarının, ürünlerin sunduğu sağlık yararlarına atfedilen beta karoten bazlı ürünlerin tüketimindeki artış nedeniyle tahmin döneminde önemli bir oranda büyüyeceği tahmin edilmektedir.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/beta-caroten-market-100782

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]