Kabuklu Deniz Ürünleri Pazarı Analizi, Gelişimi, Geliri, Gelecekteki Büyüme, 2029’a Kadar İş Beklentileri ve Tahmini

Fortune Business Insights ™ , “ Kabuklu Deniz Ürünleri Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, küresel kabuklu deniz ürünleri pazarının büyüklüğünün, dünya genelinde protein açısından zengin gıdalara yönelik artan talep nedeniyle önemli kazanımlara tanık olacağı öngörülmektedir .

Zengin protein içeriği ve omega-3, omega-6 yağ asitlerinin varlığı nedeniyle çeşitli bölgelerde kabuklu deniz ürünlerine artan bir talep olmuştur. Bu nedenle, dünya nüfusunun çoğunluğu, sağlığı daha uzun süre korumak için tercihlerini sağlıklı protein açısından zengin gıdalara kaydırıyor. Bu, bu pazarın büyümesine katkıda bulunan önemli bir faktördür. Ayrıca, kabuklu deniz ürünleri de dahil olmak üzere deniz ürünleri sunan restoran ve kafelerin sayısının artması ve dışarıda yemek yeme trendinin bu pazarın büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Ancak, vegan gıda tüketimine yönelik artan tüketici eğiliminin bu pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

COVID-19 Etkisi:

COVID-19 salgını dünya çapında tüm endüstrileri büyük ölçüde etkiledi. Gıda ve içecek endüstrisi de bu salgından, özellikle tedarik zincirindeki aksaklıklar ve süpermarketlerin ve büyük mağazaların kapanması nedeniyle ciddi şekilde etkileniyor ve bu nedenle bu sektördeki önemli şirketler için zorluklar ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, mevcut kriz nedeniyle sağlık bilincinin güçlenmesiyle, pandemi sona erdiğinde kabuklu deniz ürünleri ve diğer deniz ürünlerine olan talebin artması muhtemeldir. Bu, kabuklu deniz ürünleri pazarının büyümesine fayda sağlayabilir.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/shellfish-market-104377

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm kabuklu deniz ürünleri piyasası şirketlerini listeler:

 • Wellfleet Shellfleet Şirketi A.Ş.
 • Doğu Kıyısı Kabuklu Deniz Ürünleri Yetiştiricileri Derneği A.Ş.
 • Van Cleve Deniz Ürünleri Şirketi
 • Young’ın Deniz Ürünleri Limited Şirketi
 • Thai Union Group Co. Ltd.
 • Bu Hasat ASA
 • Mitsubishi Şirketi
 • Dongwon F&B Co.

Öne Çıkanlar/Özet:

Rapor, temel piyasa sürücülerinin, eğilimlerinin ve kısıtlamalarının benzersiz bir analizini içerir. Buna ek olarak, bu araştırma raporu, olası tüm pazar bölümlerinin dikkatli bir çalışmasını kapsar ve bölgesel dinamiklerin ve pazardaki rekabetin ayrıntılı bir incelemesini sağlar.

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Piyasayı Canlandırmak için Pişirmeye Hazır Dondurulmuş Yemeklerin Artan Popülaritesi

Dünya çapında çalışan nüfusun artan talebi nedeniyle, pişirilmeye hazır dondurulmuş yemekler ve paketlenmiş kabuklu aperatiflerin popülaritesi artmaktadır. Bu, bu pazarın büyümesine katkıda bulunan önemli bir faktördür. Ayrıca, kabuklu deniz ürünleri tüketimi kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur, kilo vermeye yardımcı olur ve beyin fonksiyonlarını iyileştirir. Bu, bu pazarın büyümesinden sorumlu olan bir başka hayati faktördür.

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika Pazarının Büyümesini Artırmak İçin Artan Online Deniz Ürünleri Satışı

Kuzey Amerika bölgesinin, protein açısından zengin diyetlere yönelik artan talep ve bu bölgede artan çevrimiçi deniz ürünleri satışı nedeniyle kabuklu deniz ürünleri pazar payına hakim olması bekleniyor.

Artan deniz ürünleri tüketimi ve bu bölgede artan sağlıklı atıştırma eğilimi nedeniyle Avrupa’nın bu pazarda hızla büyümesi bekleniyor.

Asya Pasifik bölgesinin, bu bölgedeki artan kafe, bar ve restoran sayısı nedeniyle bu pazarda istikrarlı bir şekilde büyümesi öngörülmektedir.

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre, bu pazar istiridye, yengeç, karides, ıstakoz, karides ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Dağıtım kanalına göre pazar, süpermarketler/hipermarketler, marketler, özel mağazalar ve çevrimiçi perakende olarak ayrılmıştır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da toplanmıştır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/shellfish-market-104377

Rekabet Ortamı:

Pazar Büyümesini Desteklemek için Kilit Oyuncular Arasında Artan Rekabet

Süpermarketler ve hipermarketler, marka ve fiyat aralığına göre birçok ürün çeşidi sundukları için kabuklu deniz ürünleri ve diğer deniz ürünleri için ana dağıtım kanalıdır. Bu, çeşitli planlar ve farklı ürünler satın alma kolaylığı sunan önemli şirketler arasında artan bir rekabete yol açtı ve bu pazarın büyümesini hızlandırdı.

Küresel Kabuklu Deniz Ürünleri Pazar Araştırması/Analiz Raporu, aşağıdaki Sorularınızın Yanıtlarını İçerir:

 • Kabuklu Deniz Ürünleri için Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılıyor? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu Kabuklu Deniz Ürünleri Pazarında Küresel Kilit Oyuncular Kimlerdir? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • Kabuklu Deniz Ürünleri Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Kabuklu Deniz Ürünleri Pazarının Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • Kabuklu Deniz Ürünleri Sektörünün Mevcut Pazar Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Kabuklu Deniz Ürünleri Piyasası Trendlerinin Uygulamaları ve Türlerini Göz önünde bulundurarak Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel Kabuklu Deniz Ürünleri Sektörünün Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammaddeler ve Downstream Sanayi tarafından Kabuklu Deniz Ürünleri Pazar Zinciri Analizi Nedir?
 • Kabuklu Deniz Ürünleri Endüstrisi Üzerindeki Ekonomik Etki Nedir? GlobalShellfish Pazar Analizi Sonuçları Nelerdir? Küresel Kabuklu Deniz Ürünleri Geliştirme Eğilimleri Nelerdir?
 • Kabuklu Deniz Ürünleri Pazarının Pazar Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • Kabuklu Deniz Ürünleri Sektörüne Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalıdır?

Sanayi Geliştirme:

Şubat 2018: Van Cleve Deniz Ürünleri Şirketi, ısıtıp dökerek kese içinde gelen yeni bir yengeç ürününü piyasaya sürdü. Bu baharatlı yengeç ürünü, şirketin yemeye hazır deniz ürünlerine yönelik artan talepten faydalanmasını sağlıyor.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/shellfish-market-104377

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter