Keten Tohumu Pazar Payı, Büyüklüğü, Küresel Sektör Analizi, Segmentleri, 2029’a Kadar Fırsat ve Tahmin

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, keten tohumlarının sağlığa olan faydalarının giderek daha fazla farkına varıyor. Keten tohumu tüketiminin artmasının tahmin döneminde önemli bir ilgi çekmesi bekleniyor. Dünya genelinde organik ürünlere yönelik artan talebin pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Son zamanlarda, Hindistan’ın Chhattisgarh kentindeki bir şirket, Japonya’da tarımsal ürünlerle bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. İmzalanan MoU, Japonların Hint mutfağını sevme eğiliminde olduğu için keten tohumu, mercimek ve kajuların Japonya’ya ihraç edileceğini söylüyor. Keten tohumlarının yüksek besin değeri, birincil faydalarından biridir ve insan vücudunda kolesterol birikiminin önlenmesine yardımcı olur. Bunun nedeni, temel bir omega-3 yağ asidi olan alfa-linolenik asit veya ALA’nın varlığıdır. Kosta Rika tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Gıdalarında ALA tüketen yaklaşık 3638 kişinin kalp durması riskinin daha düşük olduğu bulundu. Bu faydadan hareketle, tahmin edilen yıllarda keten tohumu talebinin artması bekleniyor.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/flax-seed-market-100547

Fortune Business Insights, “Keten Tohumu Pazar Büyüklüğü, Payı ve Biçime Göre Küresel Eğilim (Keten Tohumu Yağı, Öğütülmüş Keten Tohumu, Bütün Keten Tohumu), Uygulamaya Göre (Gıda Endüstrisi, Hayvan Yemi) başlıklı bir raporda küresel pazara ilişkin ayrıntılı bir genel bakış sunuyor. ), Ve Coğrafya Tahmini 2026’ya Kadar.” Rapor, değişen endüstri dinamiklerine ışık tutarak küresel pazara ayrıntılı bir genel bakış sunuyor. Ayrıca, pazar bölümlendirmesinin ve pazara katkılarının derinlemesine bir analizini sunar. Ayrıca rapor, kilit oyuncular tarafından benimsenen stratejiler ve onların ürün teklifleri hakkında bilgileri vurgulayarak rekabet ortamının kapsamlı bir değerlendirmesini sunar. Sürücüler, fırsatlar, eğilimler ve kısıtlamalar raporda ayrıntılı olarak tartışılarak paydaşlarımızın piyasayı tam olarak anlamalarına yardımcı olur.

Unlu Mamüllerin Tüketiminin Artan Öğütülmüş Keten Tohumu Talebi

Forma göre, unlu gıda ürünlerinin artan tüketimi nedeniyle öğütülmüş keten tohumlarının pazara öncülük etmesi bekleniyor. Öğütülmüş keten tohumları ağırlıklı olarak yenilebilir ve unlu mamullerde kullanılır, gıda maddesinin kıvamını ve dokusunu etkilemez. Ayrıca öğütülmüş keten tohumu ilavesi gıda ürünlerinin kolay sindirilebilirliğini sağlar. Bu faktörler göz önüne alındığında, segmentin tahmin döneminde hareket etmesi bekleniyor.

Uygulamaya göre, gıda endüstrisinin keten tohumu için en yüksek talebi görmesi ve pazar payının çoğunluğunu elinde tutması bekleniyor. Bu tohumların enerji çubukları, unlu mamüller, şekerlemeler üretimi için artan kullanımının, önümüzdeki yıllarda gıda endüstrisini daha da genişleteceği tahmin edilmektedir.

Kuzey Amerika’da Pazarı Yönlendirmek için Kanada’daki En Büyük Keten Tohumu Üretimi

Bölgeler arasında, Kuzey Amerika’nın küresel pazarda çoğunluk payına sahip olması bekleniyor. Büyüme, bu tohumların ABD ve Kanada gibi ülkelerde çoğalan üretimine bağlanabilir. Tarımsal Pazarlama Kaynak Merkezi, Kanada’nın dünya çapında en fazla keten tohumu ürettiğini söylüyor. Bu, tahmin döneminde pazarın bu bölgede yükselmesinin beklendiğini gösteriyor. Ek olarak, bu bölgedeki insanlar keten tohumlarının sağlığa olan faydalarının tamamen farkındadır. Sonuç olarak, bunun Kuzey Amerika’daki pazarda büyümeyi hızlandırması bekleniyor.

Asya Pasifik’teki pazarın öngörülen ufukta ılımlı bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bu, öncelikle Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerde artan keten tohumu tüketimi ve talebinden kaynaklanmaktadır.

SS Johnson Seeds, Sunnyville Farms Ltd. ve Cargill Incorporated Önde Gelen Oyuncular Arasında

Araştırma çalışmalarına göre keten tohumları, yüksek östrojen ve antioksidan özelliklere sahip lignanlar açısından zengindir. Bu özellikler kanser riskini azaltabilir ve sonunda hastanın sağlığını iyileştirebilir. Bir Kanada Araştırması 6000 kadından oluşan bir örnek aldı ve keten tohumu yiyenlerin meme kanseri geliştirme riskinin daha az olduğunu buldu. Bununla birlikte, daha fazla keten tohumu tüketimi, kanın incelmesine ve bağırsak hareketlerinde tıkanıklıklara neden olabilir. Bu tür sorunlar pazarın büyümesini engelleyebilir.

Rapora göre, bazı şirketler küresel pazarda lider durumda. Bunlar şunları içerir: 

  • Cargill Incorporated
  • Simosis Uluslararası
  • Sunnyville Çiftlikleri Ltd.
  • CanMar Tahıl Ürünleri Ltd.
  • S. Johnson Tohumları
  • Archer-Daniels-Midland Şirketi
  • Sağlıklı Yağlı Tohumlar
  • TA Gıda Ltd.
  • Richardson Uluslararası Ltd.
  • kamış tohumları 

Şirketler, pazardaki coğrafi varlıklarını genişletmek için sürekli olarak ürün lansmanlarına ve ürün inovasyonuna odaklanıyor. Piyasada son derece iyi performans gösteren şirketlerden bazıları SS Johnson Seeds, Archer-Daniels-Midland Company, Sunnyville Farms Ltd. ve Cargill Incorporated’dir.

Analistle Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/flax-seed-market-100547

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245 
E-posta: [email protected]