Organik Asitler Piyasasına Genel Bakış, Paylar, Küresel Talep, Büyüklük, Büyüme, Segmentasyon, Bölgesel Analiz ve 2029’a Kadar Tahmin

Küresel organik asit pazar büyüklüğünün, kimyasal koruyucu içermeyen gıda ürünlerine olan yüksek talepten ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Organik Asit Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı yakında yapılacak bir çalışmada yayınlanmıştır . Çalışma ayrıca, organik asitlerin dünya çapında yiyecek ve içecek endüstrisinden yüksek talep gördüğünden bahsetmektedir. Örneğin, Zhengzhou Meyve Araştırma Enstitüsü’nden bir araştırma ekibi, Ocak 2021’de Scientia Horticulturae dergisinde bir rapor yayınladı. Bu rapor, karpuz kalitesi ıslahı için teorik temeli sunuyor. Anahtar gen ağlarını tespit etmek için meyve gelişimi sırasında organik asit ve şekerde meydana gelen değişikliklerin kısa bir analizini de içerir.

COVID-19 salgınının yiyecek ve içecek endüstrisi üzerindeki etkisini sürdürmesi bekleniyor. İlk günlerde, işlemciler depoların veya üretim hatlarının kapasitesini genişletme konusunda tereddütlüydü. Ancak pandemi, her birini geleneksel modeli değiştirmeye zorladı ve bu da tesislerde ek kapasite inşasını hızlandıracak. Virüs ayrıca, sosyal mesafe normlarına ayak uydurmak için üretim süreçlerinin nasıl ortaya konulduğuna karmaşıklık kattı. Detaylı raporlarımız, piyasanın mevcut durumunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. İş güvenini kazanmak için uygun stratejiyi seçebilirsiniz.

Organik Asitler Piyasa Raporunun Örnek Kopyasını İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/organic-acids-market-102442

Pazarı Nasıl Ayırdık?

Pazarı tür, uygulama ve coğrafya bazında kategorize ettik. Tür açısından pazar, sitrik asit, laktik asit, tartarik asit, asetik asit ve diğerlerine (benzoik, malik ve diğerleri) ayrılmıştır. Uygulamaya bağlı olarak, yiyecek ve içecek, ilaç, tekstil ve yapıştırıcı, diğerleri (hayvan yemi, petrokimya ve diğerleri) olarak ayrılır. Son olarak, coğrafya temelinde Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Bu Araştırma Raporu Neleri İçeriyor?

Rapor, çok sayıda müşterinin pazar, bölgeler ve segmentlerle ilgili yolculuklarının ayrıntılı bir değerlendirmesini sunar. Aynı zamanda, organik asitler ve uygulamaları hakkında çok sayıda müşteri izlenimi sağlar. Analiz, birden fazla müşteri temas noktasındaki sıkıntı noktalarına daha yakından bakıyor. İş zekası ve danışmanlık çözümleri, gereksinimlerini karşılayan müşteri deneyimi haritalarını geliştirmek için deneyim şefleri gibi ilgili paydaşlara yardımcı olacaktır. Müşteri deneyimini ve kendi markalarıyla etkileşimi değiştirebilirler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Meyve Suları ve Alkolsüz İçeceklerde Kullanımın Artırılması

Organik asitler, dünya genelinde alkolsüz içeceklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin laktik asit, hafif tadı nedeniyle meyve sularında ve alkolsüz içeceklerde asit düzenleyici görevi görür. Ayrıca, gıda maddelerindeki patojenlere karşı bu ürünün artan kullanımı, yakın gelecekte organik asit pazarının büyümesini artıracaktır. CODEX Alimentarius, sitrik asidin İyi Üretim Uygulamaları (GMP) altında listelenen çok çeşitli yiyecek ve içeceklerde kullanılabileceğini kanıtladı. Bununla birlikte, labirent, mısır ve biyokütle gibi hammaddelerin pahalı doğası organik asit talebini engelleyebilir.

Ana Segmentler şunları içerir:

Türe Göre

 • Sitrik asit
 • Laktik asit
 • Tartarik asit
 • Asetik asit
 • Diğerleri (Benzoik, Malic ve diğerleri)

Uygulamaya Göre

 • Yiyecek ve içecek
 • Eczacılığa ait
 • Tekstil ve Yapıştırıcı
 • Diğerleri (Hayvan Yemi, Petrokimya ve Diğerleri)

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika, Önde Gelen Üreticilerin Varlığından Güçlenerek Ön Planda Kalacak

 • Kuzey Amerika : Bölge, önümüzdeki yıllarda en büyük organik asit pazar payını kazanarak güçlü bir büyüme sergileyecektir. Bu büyüme, Archer Daniels Midland Company, The Dow Chemical Company ve diğerleri gibi birkaç önde gelen şirketin varlığına bağlanabilir. Büyük ölçüde yeni şirket içi ürünleri tanıtmaya ve tesislerini genişletmeye odaklanıyorlar. Örneğin Celanese Corporation, Şubat 2019’da Kaliforniya’daki asetik asit üretim kapasitesini genişletti.
 • Asya Pasifik : Bu bölgedeki pazar, hükümet organları tarafından sentetik asitlerin kullanımına ilişkin katı kuralların uygulanmasıyla desteklenen tahmin döneminde önemli ölçüde büyüyecektir. Üreticileri biyolojik bazlı veya doğal asitleri benimsemeye teşvik ediyorlar. Bununla birlikte, bölgedeki ilaç endüstrisinin genişlemesinin organik asit talebini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Üretim Kapasitesinin Genişletilmesi ve Yatırımlar — Kilit Şirketlerin Hayati Stratejileri

Pazar, şu anda rekabet avantajı elde etmeyi hedefleyen çok sayıda tanınmış organik asit üreticisine ev sahipliği yapıyor. Bunu yapmak için kapasite genişletme ve yüksek yatırım stratejisi uyguluyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Ocak 2020 : BASF SE, metan sülfonik asit (MSA) üretim kapasitesini yılda 50.000 mt’a çıkarmayı planlıyor. Şirket, Ludwigshafen sahasında yeni bir tesis kuracak.
 • Ocak 2019 : LG Technology Ventures, Lygos, Inc.’in küresel varlığını genişletmesine ve tüketici elektroniği gibi büyük ölçekli sektörleri dönüştürmesine yardımcı olmak için yaklaşık 5 milyon ABD Doları yatırım yaptı. Aynı zamanda Lygos, çeşitli toksik paketleme ve üretim süreçlerinin yerini alacak biyo-tabanlı çözümler de sağlayacak.

Küresel pazarda faaliyet gösteren tüm ünlü organik asit üreticilerinin listesi:

 • BASF SE
 • Celanese Şirketi
 • DSM Cargill
 • Tate ve Lyle PLC
 • Okçu Daniels Midland Şirketi
 • Jungbunzlauer Suisse AG
 • Corbion NV
 • COFCO Biyokimyasal
 • Dow Kimya Şirketi
 • Senvia Chemicals Co., Ltd.
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/organic-acids-market-102442

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]