Prebiyotik Pazar Büyümesi, Analizi, Büyüklüğü, Eğilimler, Yükselen Faktörler, Talepler, 2029’a Kadar Kilit Oyuncular

Fortune Business Insights™ , “ Prebiyotik Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Ürün Türüne Göre (Inulin, Fructo) başlıklı bir raporda, küresel prebiyotik pazar büyüklüğünün yiyecek ve içecek sektöründeki artan uygulamaları nedeniyle gelişmesi bekleniyor. -oligosakkaritler (Fos), Galakto-oligosakkaritler (Gos), Diğerleri), Uygulamalara Göre (Yiyecek ve İçecek, İlaç, Hayvan Yemi) Diğer ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029. ”. Prebiyotikler dokusal faydalar sunar ve gıda ürünlerinde doğal bir tatlandırıcı görevi görür. Şekersiz gıda ürünlerine yönelik artan talep, gıda ve içecek sektöründeki uygulamalarını daha da artıracaktır.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Kriz, tüm dünyadaki Endüstriler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattı. Mevcut senaryoda bazı endüstriler gelişirken, bazıları operasyonlarını yürütmekte bile zorlanıyor. Olumsuzlukların üstesinden gelmek için hükümetlerden gelen teşvik paketleri ve birkaç şirketin desteğinden yararlanılıyor. Fortune Business Insights™’ta, pazarın bu kriz döneminde hayatta kalmasına yardımcı olan kilit alanlara ilişkin net bir görüş sunuyoruz.

Örnek Bir Kopya Prebiyotik Pazar Raporu İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/prebiotics-market-102286

Raporun Önemli Noktaları:

Bu rapor, piyasadaki genel büyüme beklentilerinin derinlemesine bir analizini içermektedir. Ayrıca, küresel pazarın kapsamlı rekabet ortamı hakkında bilgi sağlar. Pazarlama stratejileri, pazara katkıları ve son gelişmeler dahil olmak üzere önde gelen şirketlere ilişkin bir gösterge panosuna genel bakış, hem tarihi hem de mevcut bağlamlarda sunulmaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Sürdürmek İçin Fonksiyonel Gıdaya Artan Talep

Hızla artan fonksiyonel gıda pazarı, süt ürünleri, sağlık içecekleri, mineral takviyeleri ve kahvaltılık tahıllar dahil olmak üzere çok sayıda ürünün yapımında kullanıldığı için prebiyotiklere olan talebi artırmaktadır. Yiyecek ve içecek endüstrisindeki artan uygulamalarının küresel prebiyotik pazarının büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Buna ek olarak, tüketiciler arasında beslenme ve sağlığı geliştirici gıdaların önemine ilişkin artan farkındalığın büyümeyi daha da artıracağı tahmin edilmektedir. Örneğin, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, insanlarda doğru beslenme, açlık ve yoksulluk döngüsünü kırarak onları sağlıklı ve üretken kılarken, yetersiz beslenme ise hastalıklara ve yüksek erken ölüm riskine yol açmaktadır.

Ana Segmentler şunları içerir:

Ürün Türüne Göre

 • inülin
 • Frukto-oligosakkaritler (Fos)
 • Galakto-oligosakkaritler (Gos)
 • Diğerleri

Uygulamalara Göre

 • Yiyecek ve içecek
 • Eczacılığa ait
 • Hayvan yemi

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik’in Hakimiyetine Yardımcı Olmak İçin Süt Ürünleri Üretiminin Artırılması

Asya Pasifik’in bölgedeki yüksek süt üretimi oranı nedeniyle küresel prebiyotik pazarına hakim olduğu tahmin ediliyor. Bu öncelikle bölgedeki yüksek nüfustan kaynaklanmaktadır. Örneğin, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) göre, Asya Pasifik’in süt için yüksek bir talep yaşayacağı ve 2021 yılına kadar yaklaşık 320 milyon tona ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca, Avustralya ve diğer ülkelerde prebiyotik kullanımının artması beslenme ile ilgili ilaçlar geliştirmek için taleplerini daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Kuzey Amerika’daki pazar, tahmin süresi boyunca önemli ölçüde büyüyecek. Sığırların bulaşıcı hastalık riskini azaltmak için hayvan yemi üretiminde probiyotik kullanımının artmasının bölgedeki büyümelerini güçlendireceği tahmin ediliyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncuların Yüksek Verimliliğe Ulaşmalarına Yardımcı Olacak Yoğun Araştırma ve Geliştirme

Küresel prebiyotik pazarında faaliyet gösteren önemli üreticiler, ürünlerinin etkinliği konusunda araştırma ve geliştirmeye yoğun bir şekilde harcama yapıyor. Prebiyotikler kullanılarak geliştirilen ürünler insan sağlığı ile ilgili olduğu için piyasaya sürülmeden önce sıkı düzenlemelere tabi tutulmaktadır. Ayrıca, yiyecek ve içecek endüstrisinde prebiyotiklerin yeni uygulamalarını belirlemeye odaklanıyorlar. Bu, ürün hatlarını genişletmelerine yardımcı olacaktır.

Sektörel Gelişmeler-

 • Kasım 2018’de Kellogg Company, Hi! markası altında yeni bir mısır gevreği piyasaya sürdü! Mutlu İçeri. Şirket, içerik olarak prebiyotikleri ve probiyotikleri dahil ederek bağırsak sağlığını artıran bir sindirim ürünü olarak aynı segmentlere ayırdı.
 • Nisan 2019’da HUM Nutrition Inc., özellikle akne eğilimli ve kuru cildi iyileştirmek için tasarlanmış, şirketin ilk prebiyotik ve probiyotik ürünü olan Skin Heroes’un piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Prebiyotik Piyasasında Faaliyet Gösteren Önemli Üreticilerin Listesi Raporu:

 • Jarrow Formulas, Inc. (ABD)
 • Cargill, Incorporated (ABD)
 • GTC Nutrition LLC (ABD)
 • Clasado Ltd. (İngiltere)
 • Kraft Foods Group, Inc (ABD)
 • Cosucra Group Warcoing SA (Belçika)
 • Stonyfield Farm Inc. (ABD)
 • Nexira Inc. (ABD)
 • BENEO-Orafti SA (Belçika)
 • Beghin Meiji (Fransa)
 • Roquette America, Inc (ABD)
 • Diğerleri

Analistlerle Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/prebiyotikler-market-102286

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]