Taze Çilek Pazarı Talebi, Büyüme, Birleşme, Eğilimler, Rekabet Ortamı ve 2029’a Bölgesel Görünüm

Küresel taze çilek pazar büyüklüğünün, tahmin döneminde pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. İşlenmiş gıdaların ve bitki bazlı gıdaların artan şekilde benimsenmesinin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Fortune Business Insights™ , ” Taze Çilek Pazarı, 2022-2029başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Taze çilek, kekler, hamur işleri, aromalı yoğurtlar vb. gibi çeşitli işlenmiş gıda ürünlerini yapmak için yaygın olarak kullanılır. Örneğin, Milky Mist, tüketicinin atıştırma deneyimini geliştirmek için taze çilekli aromalı çilekli yoğurtlar sunar. Çilek, insan vücudundaki kan basıncını ve kolesterol içeriğini düşüren kolesterolsüz, sodyumsuz, düşük kalorili ve yağsız bir besindir. Artan veganlık ve bitki bazlı atıştırmalıkların benimsenmesi, taze çileklerden yapılan işlenmiş gıda ürünlerine olan talebin artmasından sorumludur. Ürünlerin lezzetini ve besin değerini artırma özelliğinden dolayı birçok fonksiyonel içecekte kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu faktörler önümüzdeki yıllarda taze çilek pazarını canlandırabilir. 

COVID-19’un Etkisi

Gıda ve İçecek Endüstrisinden Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Güçlü Talep

Bu pazarın, taze çilek gibi sağlıklı gıda ürünlerine olan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda artması muhtemeldir. Kişi başına düşen gelirin artması ve insanların değişen yaşam tarzı, ürün talebini körüklüyor. Vegan bir diyetin benimsenmesi, bitki bazlı işlenmiş gıdalara olan talebi kolaylaştırır. Ayrıca, tüketiciler arasında sağlıklı gıda ürünlerine ve takviyelerine yönelik artan talep nedeniyle gıda ürünleri üretimi tüm hızıyla devam etmektedir. Dolayısıyla, bu faktörler pandemide pazar büyümesini teşvik edebilir. 

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/fresh-strawberry-market-104347

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm taze çilek piyasası şirketlerini listeler:

 • Dole Gıda Şirketi A.Ş.
 • Göknur Gıda
 • Fressgarido
 • Mucize Grubu
 • Naturipe Çiftlikleri, LLC
 • KORRA
 • BERRY BAHÇELERİ
 • Keelingler
 • Driscolls

Rapor Amacı ve Kapsamı:

 • Raporda, coğrafi kapsam, segmentasyon ve kilit oyuncuların finansal performansına dayalı olarak pazara genel bir bakış sunulmaktadır.
 • Rapor, tahmin döneminin sonuna kadar tahmini pazar büyüklüğünü sunar. Ayrıca, raporda tarihsel ve güncel pazar büyüklüğü de incelenmektedir.
 • Çeşitli göstergelere dayalı olarak, verilen tahmin dönemi için Yıllık büyüme (%) ve bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sunulmaktadır.
 • Rapor, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Avrupa’da sektördeki mevcut eğilimleri ve pazarın gelecekteki kapsamını sunuyor.
 • Pazarın büyümesini hızlandıran çeşitli parametreler araştırma raporuna dahil edilmiştir.
 • Rapor, tahmin süresi boyunca büyüme oranını, soğuk zincir pazar büyüklüğünü ve pazarın değerlemesini analiz eder.

Raporun Önemli Noktaları 

 • Bu rapor, önde gelen segmentlerin ve son pazar eğilimlerinin bir analizini sunar. 
 • Sürüş ve kısıtlayıcı faktörlerin ve COVID-19’un etkisinin kapsamlı bir analizini yürütür.
 • Rapor, bölgesel gelişmeleri ve pazarın önde gelen oyuncularının uyguladığı stratejileri inceliyor. 

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Sağlıklı Gıdalara Artan Talep

Tüketicilerin değişen beslenme tercihleri ​​nedeniyle sağlıklı gıdalara olan talep giderek artmaktadır. Vitaminler, mineraller ve lif içeriği gibi çeşitli faydaları nedeniyle taze meyve tüketimi artmaktadır. Tüketicinin hareketsiz yaşam tarzı ve kötü beslenmesi, lifli bir diyet tüketme bilincine yol açmaktadır. Vitamin ve diğer besin maddelerinin eksikliğinden kaynaklanan çeşitli hastalıkların yaygınlığı, tüketicilerin sağlıklı gıda harcamalarına neden olmaktadır. 

Taze çilek inanılmaz lezzetli ve ferahlatıcıdır. Taze çilek aroması nedeniyle birçok fonksiyonel gıdada kullanılmaktadır. Aromalı yoğurtlarda, fonksiyonel içeceklerde ve diğer gıda ürünlerinde kullanılır. Ayrıca, çevrimiçi alışverişin ortaya çıkması tüketicilere kolaylık sağlamakta ve bu da ürünün talebini artırabilmektedir. Bu nedenle, bu faktörler pazar büyümesini yönlendirebilir. 

Bununla birlikte, çileklerin raf ömrüne ilişkin zorluklar ve taze çilek yetiştirmek için mevsimlere bağımlılık pazar büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Desteklemek için Taze Çileğin Kolay Bulunabilirliği

Kuzey Amerika’nın taze çileklerin kolay bulunabilirliği nedeniyle taze çilek pazar payına hakim olması bekleniyor. Bölgedeki hammadde bolluğunun talebi artırması muhtemeldir. Ek olarak, güçlü bir tedarik zinciri ve işlenmiş gıda sektörlerinde benimsenme, pazar büyümesini desteklemesi muhtemeldir. 

Avrupa’da, taze çileğin yumuşak bir meyve olarak popülaritesi, talebini artırabilir. İngiltere, Almanya ve İtalya, taze çileklerin önde gelen tüketicileridir ve bu da ürün satışlarını artırabilir. Ek olarak, plastik tüneller, cam seralar ve bahçecilik gibi teknolojik olarak gelişmiş üretim tekniklerinin benimsenmesi pazar büyümesini artırabilir.

Asya Pasifik’te, artan nüfus ve tüketicilerin harcama kapasitesindeki artış, taze çileğe olan yüksek talebin sorumlusudur. Bölgedeki hammaddelerin mevcudiyeti, üreticileri bölgede üretim tesisleri kurmaya teşvik etti ve bu da pazar büyümesini destekleyebilir.

Segmentler

Türüne göre, pazar gün-nötr, sürekli ve Haziran ayı yönüne bölünmüştür. Kategori bazında, geleneksel ve organik olarak ikiye ayrılır. Uygulamalara göre kişisel bakım, kozmetik ve yiyecek ve içecek olarak ikiye ayrılır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır.

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Oyuncular Ürün Portföylerini Genişletmek İçin Yeni Ürünler Sunacak

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen firmalar, ürün portföylerini genişletmek için yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, HP HOOD LLC, ananas, frenk soğanı, kırık biber, yaban mersini aromalı süzme peynirin yanı sıra yeni bir lezzetli çilek duyurdu. Bu lansman şirketin ürün portföyünü genişletti. Ayrıca, daha uzun raf ömrüne sahip işlenmiş gıdaların araştırılması ve geliştirilmesi, şirketin marka imajını güçlendirmesi muhtemeldir. Çevrimiçi perakendenin benimsenmesi, şirketlerin tüketicilerine uygun bir alışveriş deneyimi sunmalarını ve yıllık gelirlerini güçlendirmelerini sağlar. 

Sanayi Geliştirme

 • Mayıs 2020: Perfect Day, Inc., taze çilek, esmer şeker, kök birası şamandırası ve hindistan cevizi cevizli olmak üzere dört farklı aromada “N’Ice Cream” adlı vegan bir dondurmayı piyasaya sürmek için Smitten dondurma San Francisco ile ortaklık kurdu.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/fresh-strawberry-market-104347

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter