Detaylı Rakip Analizi ile Ticari Uçak Demontaj Söküm ve Geri Dönüşüm Sektörü Türüne, Bölgelerine, Trendlerine, Talebe Göre

Küresel ticari uçak sökme, sökme ve geri dönüşüm pazarı, geri dönüştürülmüş malzemelerin daha ucuz fiyatlarla artan bulunabilirliğinden ivme kazanmaya hazırlanıyor. Bu nedenle, otomotiv üreticileri bunları çeşitli sistem ve bileşenler için kullanmayı hedefliyor. Bu bilgiler  Fortune Business Insights™ tarafından  “ Ticari Uçak Sökme, Sökme ve Geri Dönüşüm Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Sektör Analizi, Türe Göre (Geri Dönüşüm, Bileşen Yönetimi, Sökme ve Sökme Uçağı, Depolama Motoru, ve Teardown), Uygulamaya Göre (Dar Gövdeli Uçak, Geniş Gövdeli Uçak ve Bölgesel Uçak) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027 . Rapor ayrıca ticari uçakların demontaj, demontaj ve geri dönüşüm pazar büyüklüğünün  2019’da  4,57 milyar ABD doları ve 2027 yılına kadar 5,40 milyar ABD dolarına ulaşması  ve tahmin döneminde (2020-2027) %7,36’lık bir CAGR sergilenmesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/commercial-aircraft-disassembly-dismantling-and-recycling-market-103584

Fortune Business Insights™, piyasada faaliyet gösteren tüm ticari uçak sökme, sökme ve geri dönüşüm hizmet sağlayıcılarının bir listesini sunar. Bunlar:

 • Uçak Ömür Sonu Çözümleri (AELS)
 • BV (Delft, Hollanda)
 • GA Telesis LLC (Florida, ABD)
 • AerSale Inc (Florida, ABD)
 • Asfalt Aerosave (Tarbes, Fransa)
 • Bombardier Inc. (Montreal, Kanada)
 • AJW Grubu (Horsham, Birleşik Krallık)
 • Carlyle Grubu (Washington DC, ABD)
 • China Aircraft Leasing Group Holdings Limited (Hong Kong, Çin)
 • AAR (Illinois, ABD)
 • Magellan Aircraft Services Corp. (Charlotte, NC, ABD)
 • Ascent Havacılık Hizmetleri (Arizona, ABD)
 • Air Salvage International Ltd (Cirencester, Birleşik Krallık)
 • Diğer oyuncular

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Doğal Koku Pazarı dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel Doğal Koku Pazarı, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok endüstri paydaşını şüpheci hale getirdi.

Avrupa Birliği, Rusya’dan nükleer yakıt ithalatını durdurmak ve Rusya’nın en büyük borç verenlerini SWIFT bankacılık sisteminden hariç tutmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım için bastırıyor. Ayrıca, Rusya da çoğu AB ülkesine benzer yaptırımlar uyguladı. Savaş krizi ve yaptırımlar küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı yarattı.

COVID-19 Nedeniyle Sert Havacılık Bütçesinde Kesintiler Büyümeyi Engelleyecek

Avustralya, Çin, Rusya, Almanya, Fransa, İngiltere ve ABD gibi önde gelen ülkelerdeki uçak sahipleri ve havayollarından COVID-19 sonrası aşamada ciddi havacılık bütçe kesintileri olacak. 2020 ila 2021 arasında azaltın. Genel olarak, piyasa ciddi şekilde etkilenecek. Büyümeyi etkileyebilecek önemli faktörlerden oluşan ayrıntılı raporlar sunuyoruz. Analistlerimiz, satışları yoğunlaştırmak için en iyi stratejiyi bulmanıza yardımcı olmak için kapsamlı araştırmalar yürütüyor.

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Hangi segmentin pay açısından baskın olması muhtemeldir?
 • En büyük geliri elde ederek hangi bölge lider olacak?
 • Rekabet etmek için kilit oyuncular tarafından benimsenen önemli stratejiler nelerdir?
 • COVID-19 salgınının patlak vermesi piyasayı nasıl etkiler?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Bakım, Onarım ve Revizyon Sağlayıcılarından Büyümeye Yardımcı Olan USM’lere Yönelik Artan Talep

Günümüzde, kullanılmış hizmet verilebilir malzemeler (USM’ler), uçağın bakım maliyetini düşürme yetenekleri nedeniyle dünya çapında yüksek talep görmektedir. USM’ler emekli uçaklardan çıkarılır ve aktif ticari uçaklara kurulur. Birkaç bakım, onarım ve revizyon (MRO) sağlayıcısı, artan sayıda eskiyen uçak nedeniyle USM’leri yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu, ticari hava taşıtı sökme, sökme ve geri dönüşüm pazarındaki büyümeyi ilerletmek için belirlenen hayati bir faktördür. Bununla birlikte, geri dönüşüm şirketleri genellikle veri toplamak için tedarik zincirindeki her adımı kaydetme eğilimindedir. Bu süreç uygunsuzluğa yol açabilir ve karşılığında ticari hava taşıtı sökme, sökme ve geri dönüşüm hizmetlerine olan talebi engelleyebilir.

Segment-

Dar Gövdeli Uçak Segmenti, Uygun Maliyetli Operasyonlarla Desteklenerek Hızla Büyüyecek

Türüne göre pazar, bölge uçakları, geniş gövdeli uçaklar ve dar gövdeli uçaklar olarak ayrılmıştır. Bunlardan dar gövde uçak, 2019 yılında ticari uçak demontaj, söküm ve geri dönüşüm pazar payı bazında %64,0 üretilmiş olup, önümüzdeki yıllarda hızla büyüyecektir. Bu, maliyet etkin operasyonlar ve yüksek yolcu taşıma kapasitesi sağlama yetenekleri nedeniyle çeşitli havayollarından bu tür uçaklara yönelik artan talep nedeniyle ortaya çıkacaktır. Ayrıca, artan hava trafiği büyümeye katkıda bulunacaktır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/commercial-aircraft-disassembly-dismantling-and-recycling-market-103584

Bölgesel Analiz-

Kuzey Amerika, MRO için Yüksek Talebin Stokladığı Ön Planda Kalacak

2019’da Kuzey Amerika, gelir açısından 1,97 milyar ABD doları tuttu. Ticari uçaklara yönelik artan MRO talebi ve özellikle ABD’deki tanınmış şirketlerin mevcudiyeti nedeniyle bölgenin yakın gelecekte hakim olması beklenmektedir. özel kiralama tesisleri ve geri dönüşüm hizmetleri. Asya Pasifik ise Çin’in büyük katkısı nedeniyle sağlıklı bir büyüme sergilemeye hazırlanıyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Önemli Oyuncular, Satın Alma İşlemlerine Girerek Rekabette Avantaj Elde Etmeyi Amaçlıyor

Ticari uçak sökme, sökme ve geri dönüşüm hizmetleri pazarı çok sayıda şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Çoğu, kapsamlı araştırma faaliyetleri yürüterek uygun maliyetli ve son teknoloji demontaj, sökme ve geri dönüşüm süreçleri geliştirmeye ve tasarlamaya çalışmaktadır. Bazıları ise sökme işlemleri için motor satın alıyor. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Ağustos 2020 : Baird Capital, eCube’un hissesini başarıyla satın aldı. Birleşik Krallık işinin büyümesinin yanı sıra İspanya’da bulunan yeni tesisini desteklemeye yardımcı olacak. Bu aynı zamanda şirketin ek sökme kapasitesini ve park kullanılabilirliğini artıracaktır.
 • Mart 2020 : AJW Group kısa süre önce motor yönetim programlarını genişletmek amacıyla sökme işlemi için CFM56-5B4 motorunu satın aldı. Üstün kaliteli motor parçaları, şirketin İngiltere’deki merkezinde saklanacak. Müşterilerinin A320 uçak portföyünü desteklemek için dünya çapında satış ve değişim amacıyla sevk edilecekler.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/commercial-aircraft-disassembly-dismantling-and-recycling-market-103584

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter