Galyum Nitrür Cihaz Endüstrisi Dünya Çapında Hızla Büyüyor Büyüklük, Ürün Kapsamı, Geliştirme Büyüme Stratejileri ve 20297’ye Kadar Tahmin

Küresel galyum nitrür (GaN) cihaz pazarı, dünya çapında hızlı şarj cihazlarına yönelik yüksek talepten ivme kazanmaya hazırlanıyor. Bu bilgi  Fortune Business Insights™ tarafından ” Galyum Nitrür Cihazı Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Cihaz Türüne Göre (Opto-Yarı İletken Cihaz, Güç Yarı İletken Cihaz ve RF Yarı İletken Cihaz), Gofret Boyutuna Göre  başlıklı yeni bir çalışmada verilmektedir. (2-inç Wafer, 4-inch Wafer ve 6-inç ve Üstü Wafer), Bileşene Göre (Transistör, Diyot, Doğrultucu, Güç IC ve Diğer), Uygulamaya Göre (Işık Algılama ve Mesafe, Kablosuz ve EV Şarjı, Radar ve Uydu Radyo Frekansı ve Diğerleri), Son Kullanıcıya Göre (Havacılık, Savunma, Sağlık, Yenilenebilir Enerji, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027Çalışma ayrıca, GaN cihaz pazar büyüklüğünün   2019’da  20,56 milyar ABD doları olduğunu ve 2027 yılına kadar 28,40 milyar ABD dolarına ulaşacağını  ve tahmin döneminde %4,28’lik bir CAGR sergilediğini belirtiyor.

COVID-19: Akıllı Telefon ve Dizüstü Bilgisayar Satışlarının Artarak Büyümeyi Etkilemesi

COVID-19 pandemisi büyümeyi olumlu yönde etkileyecek şekilde ayarlanmıştır. Çeşitli ülkelerin hükümetleri, koronavirüsün yayılmasını engellemek için sıkı karantina önlemleri uyguladı. Kültürden gelen çalışmalar sayesinde, günümüzde insanlar akıllı telefonlara, IoT tabanlı cihazlara, dizüstü bilgisayarlara ve şarj cihazlarına daha fazla yatırım yapıyor. Bu faktörlerin 2020 yılı boyunca bu cihazların satışlarını artırması bekleniyor. Ayrıca, bu salgınla savaşmanıza ve iş güvenini yeniden kazanmanıza yardımcı olacak doğru araştırma raporları sunuyoruz.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Doğal Koku Pazarı dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel Doğal Koku Pazarı, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok endüstri paydaşını şüpheci hale getirdi.

Avrupa Birliği, Rusya’dan nükleer yakıt ithalatını durdurmak ve Rusya’nın en büyük borç verenlerini SWIFT bankacılık sisteminden hariç tutmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım için bastırıyor. Ayrıca, Rusya da çoğu AB ülkesine benzer yaptırımlar uyguladı. Savaş krizi ve yaptırımlar küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı yarattı.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/gallium-nitride-gan-devices-market-103367

Küresel pazarda bulunan tüm önde gelen galyum nitrür cihazı üreticilerinin listesi :

 • Cree, Inc. (ABD)
 • Infineon Technologies AG (Almanya)
 • Verimli Güç Dönüşüm Şirketi. (Birleşik Devletler)
 • EPISTAR Şirketi (Tayvan)
 • GaN Sistemleri (Kanada)
 • MACOM (ABD)
 • Mikrosemi (ABD)
 • Mitsubishi Electric Corporation (Japonya)
 • NICHIA CORPORATION (Japonya)
 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • NXP Yarı İletkenler. (Hollanda)
 • Qorvo, Inc (ABD)
 • Texas Instruments Incorporated. (Birleşik Devletler)
 • Toshiba Şirketi (Japonya)

Bu Raporu Nasıl Hazırladık?

Bu raporun çeşitli yönleri hakkında bilgi toplamak için kapsamlı birincil ve ikincil araştırmalar yürüttük. Son kullanıcı yanıtlayıcıları ve tedarik tarafı yanıtlayıcılarıyla yaptığımız özel röportajlar, ortalama fiyatlandırma, kişi başına tüketim eğilimi, ürünlere yönelik ortalama harcama, büyüme oranı, pazar büyüklüğü ve dinamikler hakkında fikir edinmemize yardımcı oldu. Ayrıca tanınmış endüstri dergilerinden, çeşitli dergilerde yayınlanan makalelerden ve havacılık ve savunma alanında faaliyet gösteren firmaların basın bültenlerinden bilgiler aldık.

Segment-

Opto-yarı iletken Cihaz Segmenti Lazerlerde Artan Kullanımla Desteklenerek Hızla Büyüyecek

Cihaz türüne bağlı olarak, opto-yarı iletken cihaz segmenti 2019’da en yüksek galyum nitrür pazar payını elde etti. Bu büyüme, bunların Işık Algılama ve Menzil (LiDAR) ve darbeli lazerler gibi çeşitli havacılık uygulamalarında artan kullanımına bağlanabilir. Ayrıca optoelektronik, LED’ler, lazerler, fotodiyotlar ve güneş pillerinde kullanılırlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak için Telekomünikasyon Alanının Genişletilmesi

Enerji verimli GaN cihazlarına olan talep, telekomünikasyon alanının genişlemesi nedeniyle hızla artıyor. Günümüzde internet servis sağlayıcılarının çoğu, optik kablo telleri, her yerde bulunan bağlantı ve daha yüksek kapasiteli ağ ile daha düşük gecikme süresi sağlamaya odaklanmaktadır. Bunun dışında, 5G altyapısında GaN cihazlarının artan kullanımının yakın gelecekte galyum nitrür cihaz pazarının büyümesini hızlandırması muhtemeldir. Bununla birlikte, galyum nitrür cihazlarının bakımı ve geliştirilmesiyle ilişkili yüksek maliyet, büyümeyi engelleyebilir.

Bu Araştırma Görüşünün Derinlemesine Özetine Göz Atın:

www.fortunebusinessinsights.com/gallium-nitride-gan-devices-market-103367

Bölgesel Görüşler-

Avrupa’da Büyümeyi Destekleyen Kablosuz Cihazlara Yüksek Talep

Coğrafi olarak Kuzey Amerika, MACOM, Cree, Inc., Northrop Grumman Corporation, Efficient Power Conversion Corporation, Microsemi ve bu bölgedeki diğerleri gibi çok sayıda önde gelen üreticinin varlığı nedeniyle 2019’da 7,38 milyar ABD doları üretti.

Öte yandan, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık’ta kablosuz cihazlara yönelik artan talep nedeniyle Avrupa’nın önemli ölçüde büyümesi bekleniyor Asya Pasifik’te, Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerden gelen galyum nitrür cihazlarına yönelik artan talep, büyümesine yardımcı olur.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Şirketler Rekabeti Yoğunlaştırmak için Yeni Sözleşmeler Kazanmaya Odaklanıyor

Galyum nitrür cihazları için küresel pazar, çok sayıda tanınmış üreticinin varlığı ile oldukça parçalanmıştır. Bunların çoğu, kurum içi ürünlerini teslim etmek için önemli hükümetlerin yanı sıra özel kurumlardan yeni sözleşmeler almaya odaklanıyor. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Haziran 2020 : Raytheon Missiles & Defense, ABD Füze Savunma Ajansı’na (MDA) 2,3 milyar ABD doları değerinde bir sözleşme sağladı. İkincisi, yedi GaN tabanlı Ordu Donanması/Taşınabilir Radar Gözetleme (AN/TPY-2) birimi teslim edecek. Şirketin Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunması (THAAD) sisteminin bir parçasıdır.
 • Temmuz 2019 : Transphorm, ABD Savunma Bakanlığı (DoD) Deniz Araştırmaları Ofisi (ONR) ile 18,5 milyon ABD Doları değerinde yeni bir sözleşme duyurdu. Nitrojen polar GaN’yi ticarileştirmeyi amaçlayan bir Temel Program içerir.

Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/gallium-nitrür-gan-devices-market-103367

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar