Tüketime Göre Aktif Karbon Piyasası, Tüketici-Talebi, Kilit Üreticiler, Spesifikasyon, İş-Fırsatlar, Rekabet-Senaryo, Satış ve Gelecek-Büyüme

Küresel aktif karbon pazar büyüklüğünün 2027’nin sonunda 4.064,7 milyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Farklı endüstri sektörlerinde artan ürün uygulamaları, pazar büyümesi için muazzam bir platform açtı. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan bir rapora göre, pazar 2019’da 2.856,7 milyon ABD Doları değerindeydi ve 2019-2027 tahmin döneminde %4,8’lik bir CAGR sergileyecek.

Aktif karbon, çok çeşitli bileşenleri adsorbe etme yeteneğine sahip ham bir grafit formudur. Maddenin gözenekli yapısı, gözeneklilik ve daha geniş yüzey alanı gibi özellikleri mümkün kılar. Malzemenin, gram başına 1000 metrekareden fazla yüzey alanı ile en yüksek adsorpsiyon gözenekliliğine sahip olduğu söylenir. Aktif karbonun sıvı veya gaz halindeki molekülleri katı bir yüzey üzerinde yoğunlaştırma yeteneği, ürün alternatiflerinden sıyrılmasını sağlayarak büyük bir talep yaratır. Ürüne yönelik artan talep, daha sonra önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesini etkileyecektir. Çok sayıda büyük ölçekli üreticinin varlığı, daha sonra öngörülebilir gelecekte pazarın büyümesini etkileyecektir.

 

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/activated-carbon-market-102175

 

Koronavirüs Salgını Aktif Karbona Paralel Sektörlerde İşletmeleri Olumsuz Etkiledi

Son zamanlardaki koronavirüs salgını, dünya genelinde birçok sanayi sektörü üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Hastalığın hızla yayılmasını hesaba katan birçok ülke, olumsuz etkileri sınırlamak amacıyla katı önlemler almıştır. Hastalığın yayılmasını engellemek için alınan önlemler arasında sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe normları yer alıyor. Ancak bu faaliyetler, dünya çapında birçok işletme üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Üretim ve işleme birimlerindeki kapanmalar nedeniyle, aktif karbon piyasasındaki birçok KOBİ, işletmelerini kalıcı olarak kapatmak zorunda kaldı. Salgını sürdürebilen şirketlerin büyük çoğunluğunun büyük ölçekli şirketler olduğu görülüyor.

Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları, Dünyadaki Büyük Şirketler Arasında Artan Bir Trend

Rapor, son yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Bu stratejinin son dönemde çok sayıda işletmeye kazandırdığı başarıya bağlı olarak tüm kategorilerdeki şirketlerin birleşme ve satın almalara odaklandığı görülmektedir. Artan şirket birleşmeleri ve satın almaları, hızlı pazar büyümesi için bir platform oluşturacak. Eylül 2019’da Oxbow Activated Carbon, büyük ölçekli bir Avrupa firması tarafından satın alındığını duyurdu. İkincisi, küresel sahnedeki engin deneyimiyle birlikte mevcut aktif karbon türevleri portföyünü geliştirmeye çalışacak. Şirket, bu satın alma yoluyla 15 yıllık deneyimini geliştirecek.

 

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/activated-carbon-market-102175

 

Asya Pasifik Dominant Ortaya Çıkacak; Artan Nüfus, Artan Ürün Talebine Katkıda Bulunacak

Rapor, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere beş ana bölgede devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Tüm bölgeler arasında Asya Pasifik’teki pazarın önümüzdeki yıllarda baskın hale geleceği tahmin ediliyor. Hindistan ve Çin gibi yoğun nüfuslu ülkelerde artan aktif karbon talebi, hem bölgesel hem de küresel şirketler için platform sağladı. Bu iki ülke, ürünün en büyük üreticisi olmasalar da, kesinlikle dünya çapında en büyük aktif kömür tüketicileridir. Kozmetik ürünlerin yanı sıra özel kimyasallarda da ürünlerin kullanımının artması bu sektördeki firmalara fayda sağlamıştır. 2019 yılı itibarıyla Asya Pasifik’teki pazar 1186.7 milyon ABD doları değerindeydi ve bu değerin önümüzdeki yıllarda önemli bir hızla artması bekleniyor.

Raporda yer alan şirketlerin listesi:

 • Osaka Gas Chemicals Co., Ltd. (Japonya)
 • Donau Carbon GmbH (Almanya)
 • Cabot Şirketi (ABD)
 • PURAJEN AKTİF KARBONLAR (ABD)
 • CARBOTECH AC GMBH (Almanya)
 • Kuraray Co., Ltd. (Japonya)
 • KUREHA CORPORATION (Japonya)
 • Aktif Karbon Teknolojileri (Avustralya)
 • Silcarbon Aktivkohle GmbH (Almanya)
 • Ingevitity (ABD)
 • Iluka Kaynakları (Avustralya)
 • James Cumming & Sons (Avustralya)
 • Evrensel Karbonlar (Hindistan)
 • Carbon Activated Corporation (ABD)
 • Troxnox (ABD)
 • Aktif Char Ürünleri (Hindistan)
 • Adsorban Karbonlar (Hindistan)
 • Hakiki Kabuk Karbonhidratı (Hindistan)
 • Hint Alman Karbonları (Hindistan)
 • Diğer oyuncular

Sektörel Gelişmeler:

Haziran 2020 : Kuraray Co., Ltd., Calgon Carbon Corporation’ı genişleteceğini duyurdu. İkincisi, Kuraray’ın ABD merkezli yan kuruluşudur ve bu karar, şirketin aktif kömüre yönelik artan küresel talebi artırmaya yönelik son zamanlardaki çabalarına yanıt olarak alınmıştır.

İlgili Haberleri Okuyun:

Sentetik Kauçuk Pazar Payı

Sentetik Kauçuk Pazar Büyümesi

Sentetik Kauçuk Pazar Tahmini

Sentetik Kauçuk Pazar Analizi

Sentetik Kauçuk Pazar Fırsatları

Sentetik Kauçuk Pazar Trendleri

Sentetik Kauçuk Pazar Büyüklüğü

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter