Topaklanma Önleyici Ajanlar Pazar Üretim Maliyeti ve Büyüme İstatistikleri |

Fortune Business Insights™ , “ Anti-caking Ajanlar Pazarı-2021-2028başlıklı raporunda, küresel topaklanmayı önleyici ajanlar pazar büyüklüğünün, dünya çapında artan paketlenmiş gıda tüketimi nedeniyle önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşayacağı öngörülmektedir. .

Hazır gıdalar, kentsel nüfusu fırtınaya aldı. İş programlarının giderek daha yoğun hale gelmesi ve bu açlığı gidermek için insanlar yemeye hazır paketlenmiş gıdalara yöneliyor. Özellikle hazır erişteler ve çorbalar, kükreyen popülerlik kazandı ve böylece topaklanma önleyici maddelere olan talebi artırdı. Bu kimyasal maddeler, topak oluşumunu engellemek için kullanıldığı gibi, baharat olarak da kullanılan bir çeşit katkı maddesidir. Ayrıca, kullanımı gıdaların paketlenmesi ve taşınması sürecini kolaylaştırır.

COVID-19 Etkisi

Topaklanmayı önleyici maddeler pazarının büyümesi, COVID-19 salgını sırasında endüstrilerdeki şiddetli gerileme ve market ve süpermarketlerin kapanması nedeniyle bir gerileme yaşadı. Mart 2020’de salgın patlak verdiğinde, birkaç ülke koronavirüsün yayılmasını kontrol altına almak için sıkı karantinalar ilan etti ve sosyal mesafe kuralları uyguladı. Gıda endüstrisindeki işçiler işte olmadığı için üretimini ciddi şekilde etkiledi ve bu da gelirlerde keskin bir düşüşe neden oldu. 

Pazar Segmentasyonu

Kaynağa bağlı olarak, topaklanma önleyici maddeler endüstrisi, doğal ve sentetik olarak ikiye ayrılır. Uygulamaya göre pazar, süt ürünleri, baharatlar, çorbalar, soslar ve gübreler olarak bölümlere ayrılmıştır. Son kullanıcı bazında pazar gıda, zirai kimyasallar ve yem olarak ayrılmıştır. Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/anti-caking-agents-market-103780

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, topaklanma önleyici maddeler endüstrisinin eşsiz bir analizini içeriyor. Pazarın büyüme fırsatlarını ve gelirini artırmak için stratejiler sağlar. Raporda ayrıca bölgesel analizler, birleşmeler, satın almalar, proje ekonomisi, gelecekteki eğilimler ve pazarın büyümesini etkileyen zorluklardan da bahsediliyor. Bu rapor, pazar payı, büyüklük ve satışlar hakkında derin bilgiler sağlar ve COVID-19’un uygun gıda pazarı üzerindeki etkisinin kapsamlı bir analizini sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Piyasayı Beslemek İçin Farklı Sektörlerde Yüksek Farklılaşma

Küresel topaklanma önleyici maddeler pazarı, yiyecek ve içecek, gübre, kozmetik ve hayvan yemi gibi çeşitli endüstrilerdeki artan talebi nedeniyle çarpıcı bir şekilde büyüyor. Nemi absorbe etme, yağ ve suyu ambalajın içine itme özelliğine sahip olduklarından ürünlerin topaklanmasını önlemek için kullanılırlar. Ayrıca eklendikleri gıdanın kalitesini düşürmezler. Örneğin, kalsiyum potasyum ve sodyum ferrosiyanür, adi tuz, iyotlu tuz ve demir takviyeli tuzda kullanılan sentetik topaklanma önleyici maddelerdir. Hindistan Gıda Güvenliği ve Standart Otoriteleri (FSSAI) tarafından belirtildiği gibi, bu ajanlar miktarlarını 10 mg/kg’ı geçmemelidir. Bir başka topaklanma önleyici madde olan magnezyum miristat, opaklaştırıcı olarak kullanılır. Ürünlerin cilde yapışmasını artırmaya yardımcı olur. Böylece,

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik, Hammaddenin Kolay Bulunabilirliği Sayesinde Liderlik Edecek

Asya Pasifik bölgesinin, pek çok yabancı oyuncunun girişinin Çin’deki kekleşmeyi önleme endüstrisinin manzarasını değiştireceğinden dolayı, kekleşmeyi önleyici maddeler pazarında büyük paya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, bu çok uluslu kuruluşlar, hammaddelerin bulunabilirliği ve düşük işçilik maliyetleri nedeniyle bu bölgede finansal nüfuz, Ar-Ge yeteneği, üretim ve pazarlama açısından daha büyük avantajlara sahiptir. Bununla birlikte, erişte ve çorba gibi geleneksel yemek kültürü, bölgedeki vatandaşlar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir ve bu nedenle pazarı olumlu yönde teşvik edecektir.

Öte yandan, artan unlu mamül tüketimi nedeniyle Kuzey Amerika’da pazarın önemli ölçüde artması bekleniyor. Amerikan Fırıncılar Birliği’ne göre, ABD’de fırıncılık sektörü toplam gayri safi yurtiçi hasılanın %2,1’ini oluşturuyor.

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncular Benzersiz Ürünler Sunarak Ürün Portföylerini Genişletmeyi Amaçlıyor

Küresel pazar, varlıklarını genişletmek ve ürün portföylerini geliştirmek için ısrarla çabalayan birkaç şirkete ev sahipliği yapıyor. Bunu yapmak için ortak girişimler ve yeni ürün lansmanları gibi stratejiler uyguluyorlar. Aşağıda, bahsedilen en son iki sektörel gelişme yer almaktadır.

 •         Eylül 2018: Evonik, Almanya’daki Rheinfelden Merkezinde hidrofobik dumanlı silika üretimi için üretim biriminin kapasitesini genişletti. Bu genişleme, bölgede bu kimyasallara bağımlı olan endüstrileri destekleyecektir.
 •         Ağustos 2017: WR Grace & Co., Evonik Industries AG’den belirli varlıkları satın aldı. Grace tarafından satın alınacak varlıklar arasında Evonik’in SIDENT’i, JM Huber Corporation’ın Zeofoam markası altında köpük kesici ve topaklanma önleyici ürün grupları yer alıyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/anti-caking-agents-market-103780

Topaklanma Önleyici Ajanlar Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 •         Evonik Industries AG.
 •         Brenntag Inc.
 •         PPG Endüstrileri
 •         Univar Inc.
 •         Agropur Malzemeler
 •         solvay
 •         Uluslararası Medya ve Kültürler A.Ş.
 •         Huber Tasarımlı Malzemeler
 •         Tatlandırıcı Tedarik A.Ş.

İlgili Mesajlar:

Antimikrobiyal Kaplama Pazar Büyüklüğü

Antimikrobiyal Kaplamalar Pazar Payı

Antimikrobiyal Kaplamalar Pazar Büyümesi

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Tahmini

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Analizi

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Fırsatları

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları