2028’e Kadar Temel Faktörleri ve Rekabetçi Görünümü Kapsayan Polipropilen Pazarı

Küresel polipropilen pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 108,57 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %5,2’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™’ın “ Polipropilen Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporuna göre, pazar büyüklüğü 2020’de 75,12 milyar ABD doları iken 2021’de 76,00 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Yeni Büyüme Fırsatları Yaratmak İçin Plastik Geri Dönüşüm Teknolojilerindeki Gelişmeler

Plastik kirliliği, gezegen için bir kalkınma belası haline geldi. Şimdi, kimya endüstrisi şirketleri, hükümetlerin ve uluslararası kuruluşların desteğiyle, gelişmiş geri dönüşüm teknolojilerini kullanarak bu sorunu doğrudan çözmek için uyumlu adımlar atıyor. Örneğin, Nisan 2021’de INEOS, polipropilen (PP), yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE), propilen üretmek için yeni nesil geri dönüşüm teknolojisinin başarılı ticari ölçekli denemeleri için Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyon organizasyonundan ISCC Plus ödülünü aldı. , ve etilen. Aynı ay, sektörler arası bir işbirliği olan ABD Polipropilen Geri Dönüşüm Koalisyonu, ABD’de PP’nin geri kazanımını artırmak için üç tesise 1 milyon ABD doları tutarında yaptırım uyguladı. Böylece,

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/polipropilen-pp-market-101583

segmentasyon

Türüne göre, pazar homo polimer ve kopolimer olarak ikiye ayrılır.

Son kullanıcı bazında bu pazar, paketleme, otomotiv, altyapı ve inşaat, tüketim malları/yaşam tarzı, sağlık ve ilaç, elektrik ve elektronik, tarım ve diğerlerine ayrılmıştır. Burada, tüketim malları/yaşam tarzı segmenti 2020’de küresel pazarda % 7,1’lik bir paya sahipti.

Bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

COVID-19 Etkisi

Polipropilen pazar büyümesi , COVID-19 pandemisi ortasında otomotiv endüstrisindeki polimer talebindeki keskin düşüş nedeniyle 2020’de %1,1 düştü. Dünya çapında birden fazla kısıtlamanın uygulanmasıyla otomobil üreticileri, hükümet kurallarına uymak için birçok fabrikasını kapatmak zorunda kaldı. Ayrıca, büyük bir grup insan evden çalıştığından, araçların benimsenmesi dünya çapında düşüyor ve bu da dünya genelinde otomobil kullanımında benzeri görülmemiş bir daralmaya neden oluyor.

 

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, pazarın büyüme yörüngesini şekillendiren çeşitli faktörlerin derinlemesine bir incelemesinin yanı sıra pazarın karşı karşıya olduğu engellerin ayrıntılı bir analizini sunar. Ek olarak, rapor, pazarı etkileyen bölgesel ve rekabetçi dinamiklerin kapsamlı bir çalışmasının yanı sıra bireysel pazar bölümlerinin dikkatli bir değerlendirmesini içerir.

Rekabetçi Peyzaj

Pazarı Harekete Geçirmek için Kilit Oyuncular Tarafından Çığır Açan Ürünlerin Lansmanı

Yeni polimer formülasyonlarına olan talep artmaya devam ederken, bu pazardaki kilit oyuncular, çığır açan polipropilen bazlı ürünler oluşturmak için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine stratejik olarak yatırım yapıyor. Bu teklifler, endüstrilerdeki çeşitli uygulamalar için tasarlanıyor ve bu da şirketlerin pazardaki ayak izlerini derinleştirecek.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/polipropilen-pp-market-101583

 

Sanayi Geliştirme

 • Aralık 2020: LyondellBasell, katmanlı üretim çözümlerini polimer teknolojileriyle birleştiren yaratıcı bir PP ürünleri paketi olan Beon3D’yi tanıttı. Yeni hat, karmaşık ve yüksek kaliteli 3D nesnelerin tasarımını ve üretimini kolaylaştırmak için tasarlandı.

 

Bu Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Beaulieu Uluslararası Grubu (Belçika)
 • Borealis AG (Avusturya)
 • Repsol (İspanya)
 • Braskem (Brezilya
 • Formosa Plastik Grubu (Tayvan)
 • Ducor Petrokimya (Hollanda)
 • Çin Petrol ve Kimya Şirketi (Çin)
 • Çin Ulusal Petrol Şirketi (Çin)
 • LyondellBasell Industries NV (Hollanda)
 • MOL Grubu (Macaristan)
 • Borouge (BAE)
 • BASF SE (Almanya)
 • Toplam SA (Fransa)
 • Reliance Industries Limited (Hindistan)
 • SABIC (Suudi Arabistan)
 • INEOS (İngiltere)
 • ExxonMobil Chemical (ABD)

 

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Katalizlemek için Elektrikli Araçlara PP’nin Entegrasyonu

Büyük ekonomilerde araç kirliliği tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken, elektrikli araçların (EV’ler) benimsenmesi dünya çapında artıyor. Örneğin, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından yayınlanan verilere göre, 2019 yılında küresel elektrikli otomobil satışları 2,1 milyona ulaştı. EV’lerin enerji verimliliğini artırmanın anahtarı, bileşenlerinin üretiminde hafif malzemeler kullanarak ağırlıklarını azaltmaktır. Bir termoplastik olan polipropilen, öncelikle düşük yoğunluğa sahip olduğu için bu amaca mükemmel şekilde uygundur. Sonuç olarak, birçok EV üreticisi, ürünlerini daha enerji verimli hale getirmek için aktif olarak PP’yi ürünlerine entegre ediyor. Örneğin, Skoda Scala, aracın orta konsolunu, torpido gözünü ve gösterge panelini yapmak için kullanılan Borealis’ten %10 düşük talk PP’ye sahiptir. Benzer şekilde, Renault’nun B4D motoru, hava emme manifoldu için geleneksel poliamid bazlı malzemelerden yapılmış manifoldlardan %15 daha hafif olan bir PP bileşiğinden yararlanıyor. Özetle, PP bazlı malzemelerin elektrikli araçlara dahil edilmesi, plastik endüstrisinde pazarı harekete geçiren yeni gelişen trend.

 

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

 

 

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik Pazarına Yardımcı Olması İçin Ambalaj Endüstrisinin Umut Veren Büyümesi

Ambalaj endüstrisinin muhteşem büyümesiyle desteklenen Asya Pasifik, tahmin döneminde polipropilen pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Bu bölgedeki ambalaj endüstrisinin ilerlemesi, paketlenmiş gıda, içecek ve tüketim mallarının yüksek talep gördüğü Hindistan ve Çin’deki hızlı kentleşmeden kaynaklanmaktadır. Bölgenin pazar büyüklüğü 2020 yılında 39,95 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Kuzey Amerika pazarının, bölgedeki elektronik üretiminde polipropilenin yaygın kullanımı nedeniyle Asya Pasifik’ten daha düşük bir CAGR’de olsa da önemli ilerleme kaydetmesi bekleniyor. Avrupa’da, PP pazarına yardımcı olan başlıca faktör, otomobillerin muazzam üretim ve tüketimidir.

Daha İlgili Bağlantılar:

Aktif Karbon Piyasası Fırsatları

Hazır Beton Pazar Trendleri

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Büyüklüğü

Sentetik Kauçuk Pazar Payı

Kuzey Amerika Hot Melt Yapıştırıcılar Pazar Büyümesi

Hot Melt Yapıştırıcılar Pazar Tahmini

Dış Cephe Sistemleri Pazar Analizi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter