Aircraft AfterMarket, 2028’e Kadar Çarpıcı Büyümeye Tanık Olacak | İş Etkisi ve Geliştirme Stratejileri

Küresel uçak satış sonrası parça pazar büyüklüğünün, 2021 ile 2028 arasında %6,12’lik bir CAGR sergilerken 2028 yılına kadar 47,33 milyar ABD dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından  “Uçak Satış Sonrası Parçaları” başlıklı en son raporunda yayınlanıyor. Pazar, 2021-2028.”  Raporda ayrıca, pazarın 2020’de 29,44 milyar ABD doları seviyesinde olduğu belirtiliyor. Yaşlanan uçakların aşamalı olarak kullanımdan kaldırılması ve yakın gelecekte hava yolculuğunda öngörülen büyüme gibi faktörlerin, ürün talebini desteklemesi bekleniyor. Örneğin, Airbus SAS’a göre, dünya çapında artan hava yolculuğu nedeniyle yolcu filolarının büyümesi 2019’da 21.000 uçaktan 2035’e kadar 45.000’e çıkacak.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/aircraft-aftermarket-parts-market-105451

Pazar Segmentasyonu:

Parça tipine bağlı olarak pazar, MRO parçaları ve dönebilen yedek parçalar olarak ikiye ayrılır.

  • Parça türüne göre, MRO parça segmenti yaklaşık %66,9’luk bir pazar payına sahipti ve tahmin döneminde hakim olması bekleniyor. Bunun nedeni, dünya çapında yeni nesil uçakların bakımına yönelik artan taleptir.

Bileşen türüne göre pazar, motor, gövde, iç mekan, kokpit sistemleri ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Ayrıca, platform bazında pazar, dar gövdeli, geniş gövdeli ve bölgesel uçaklara bölünmüştür. Son olarak, bölge bazında pazar, Dünyanın Geri Kalanı, Asya-Pasifik, Kuzey Amerika ve Avrupa’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Havacılık PMO parçaları için küresel pazar raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel analizini içerir. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri ve ortaklıkları duyurmak, yeni ürünler sunmak ve 2021 ile 2028 arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunmak için işbirliği yapmak için stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir. Ayrıca araştırma analisti, çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir. Tahmin süresi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi edinin.

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Pazar Büyümesini Desteklemek için Aşamalı Olarak Kullanımdan Kaldırılan Uçak Sayısının Artırılması

COVID-19, hava yolculuğuna olan talebin azalması nedeniyle havacılık endüstrisini kesintiye uğrattı. Hükümet, dünya çapında hastalığın yayılmasını kontrol altına almak için seyahat kısıtlamaları koymuştu. Bu nedenle, koronavirüs birkaç havayolunun dünya genelinde eskiyen havayollarını aşamalı olarak durdurmasına neden oldu. Bunun, önümüzdeki yıllarda küresel havacılık PMO parça pazarının büyümesine katkıda bulunacak uçak sökme, sökme ve geri dönüşüm hizmetlerine olan talebi artırması bekleniyor.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aircraft-aftermarket-parts-market-105451

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika –  Bölgenin pazara hakim olması ve tahmin süresi boyunca en büyük küresel Uçak Satış Sonrası Parçaları pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, şirketlerin ABD Kuzey Amerika gibi ülkelerde satış sonrası hizmet tesislerini genişletmek için artan yatırımlarına atfedilebilir, 2020’de 11,45 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti.

Asya-Pasifik –  Bölgenin, üreticilerin Singapur, Japonya ve Avustralya gibi ülkelerde havacılık PMO parçalarının benimsenmesini sağlayacak satış sonrası merkezler kurmaya artan odaklanmasıyla desteklenen önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor.  

REKABETÇİ GÖRÜNÜM:

Büyük Şirketlerin Pazar Konumlarını Güçlendirmek İçin Tesis Genişletmeleri

Pazar, artan uçak bakım uygulamaları talebini karşılamak için havacılık PMO parça tesislerini genişleterek hakimiyetlerini sürdürmeye çalışan birkaç büyük şirkete bölünmüştür. Ayrıca, diğer kilit oyuncular tarafından birleşme ve satın alma, işbirliği ve ortaklık gibi stratejilerin benimsenmesinin, tahmin döneminde pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Sanayi Geliştirme:

  • Ocak 2021 – SR Technics, ticari uçak yedek parçaları için bir ticaret platformu olan STRADE’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Platform, müşterilerine uçak sonrası hizmet alanında bileşen satışı, kiralama ve değişim hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aircraft-aftermarket-parts-market-105451

Uçak Satış Sonrası Parçaları için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

  • Boeing Şirketi (ABD)
  • Collins Havacılık (ABD)
  • Honeywell International Inc. (ABD)
  • General Electric Company (ABD)
  • Eaton Teknolojileri (ABD)
  • Meggitt PLC (İngiltere)
  • UTC Havacılık Sistemleri (ABD)
  • AJW Grubu (İngiltere)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter