Askeri Anten Pazarı 2028’e Kadar Hızla Artan Büyüme Fırsatları Yaratacak

Küresel  askeri anten pazar  büyüklüğünün 2021 ile 2028 arasında %9,52’lik bir CAGR sergilerken 2028 yılına kadar 6,28 milyar ABD dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Askeri Anten Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda yayınlanıyor. ” Raporda ayrıca, pazarın 2020’de 3,25 milyar ABD doları seviyesinde olduğu belirtiliyor. Artan askeri harcamalar ve artan sınır ötesi anlaşmazlıklar gibi faktörlerin, tahmin döneminde ürüne olan talebi artırması bekleniyor.

Küresel pandeminin etkisi, COVID-19, benzeri görülmemiş kayıplarla karşı karşıya olan birkaç ekonomide hissedildi. Devlet kurumları tarafından açıklanan kilitlenme nedeniyle, bazı endüstriler sınırlı operasyonel faaliyetlerle durmaya başladı. Bununla birlikte, hükümetin ve endüstrilerin ortak çabası, ekonomiyi tekrar rayına oturtacak ve endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlamasına yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/military-antenna-market-101824

Askeri Anten için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • Antcom (Kaliforniya, ABD)
 • Cobham Limited (Wimborne Minster, Birleşik Krallık)
 • Comrod Communication AS (Stavanger, Norveç)
 • Eylex Pty Ltd. (Yeni Güney Galler, Avustralya)
 • Hascall-Denke (Florida, ABD)
 • L3Harris Technologies Inc. (Florida, ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (Maryland, ABD)
 • MTI Wireless Edge Ltd. (İsrail)
 • Raytheon Technologies Corporation (Connecticut, ABD)
 • Rohde & Schwarz (Münih, Almanya)
 • TERMA (Aarhus Belediyesi, Danimarka)

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Pazar Segmentasyonu:

Frekansa bağlı olarak, pazar yüksek frekans, ultra yüksek frekans, süper yüksek frekans ve aşırı yüksek frekansa bölünmüştür. Tür bazında pazar, dipol anten, açıklık anteni, hareketli dalga anteni, döngü anteni ve dizi anteni olarak bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca, platforma dayalı olarak, pazar hava, deniz ve kara olarak üçe ayrılır.

Platform bazında yer segmenti, önümüzdeki yıllarda gelir bazında küresel askeri anten pazarında yaklaşık %44,86’lık bir paya sahip oldu. Segmentin, küresel olarak kara operasyonları için gelişmiş askeri antenlerin benimsenmesini artıran mevcut askeri teçhizatın modernizasyonuna artan odaklanma ile desteklenen üstel bir büyüme yaşaması bekleniyor.

Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Avrupa olarak sınıflandırılmaktadır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/military-antenna-market-101824

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika –  Bölgenin önümüzdeki yıllarda pazarda en üst sıralarda yer alması bekleniyor. Bu, bölgedeki önde gelen üreticilerin varlığına ve bölgede gelişmiş askeri antenlerin benimsenmesini teşvik edecek askeri teçhizatın modernizasyonuna artan odaklanmaya bağlanabilir. Kuzey Amerika 2020’de 1,22 milyar ABD doları seviyesindeydi.

Asya-Pasifik –  Bölgedeki pazarın, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde artan savunma harcamalarının desteğiyle ivme kazanması bekleniyor. Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’ne göre, 2020’de Çin, savunma bütçesine bir önceki yıla göre %6,6’lık bir artışla yaklaşık 1.268 trilyon yuan harcadı.

REKABETÇİ PEYZAJ

Kilit Oyuncular, Endüstri Rekabetini Yoğunlaştırmak için Ortaklığa Odaklanıyor

Askeri anten için küresel pazar, büyük şirketler arasında sağlıklı bir rekabet yaşıyor. Bu şirketler, ürün portföylerini genişletmek ve pazarda daha fazla güç kazanmak için diğer sektör oyuncularıyla ortaklık kurmaya odaklanıyor. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, tahmin süresi boyunca çeşitli organik ve inorganik stratejiler benimseyerek fırsatlardan yararlanıyor.

Anahtar Endüstri Geliştirme:

Aralık 2020  – Raytheon Technologies Corporation, ABD Donanması’ndan 90,2 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı. Sözleşme, sualtı gemilerinin yüksek kapasiteli iletişimi için 23 denizaltı yüksek veri hızlı anten sistemi sağlamayı amaçlıyor. 

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/military-antenna-market-101824

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter