Çiçek Tohumu Pazar Büyüklüğü, 2029’a Kadar Son Araştırma Raporunda Keşfedilen Gelecekteki Büyüme

Küresel çiçek tohumu pazarının, geleneksel çiçeklere olan artan talebin ve dünya genelinde kapalı tarıma yönelik artan eğilimin desteklediği önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Fortune Business Insights, bu bilgileri “Çiçek Tohumu Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Özelliğe Göre (Hibrit, Açık Tozlanmış Çeşitler), Uygulamaya Göre (Açık Tarla, Korumalı Yetiştirme) ve Bölgesel Tahmin başlıklı bir sonraki raporunda yayınladı.  2022-2029.”

Büyümeyi Kısıtlamak için COVID-19 Ortasında Şenliklerin ve Etkinliklerin Askıya Alınması

COVID-19 salgını ekonominin çeşitli sektörlerini olumsuz etkiledi. Bunlar arasında, dünya genelindeki devlet kurumlarının geleneksel festivalleri ve etkinlikleri askıya almak için uyguladığı katı düzenlemeler nedeniyle çiçek talebi büyük ölçüde azaldı. Bunun pazar büyümesini bir dereceye kadar kısıtlaması muhtemeldir. Bununla birlikte, küresel pandemi riskini azaltmaya yönelik destekleyici hükümet çabalarının, uzun vadede pazarın büyümesi için iyiye işaret etmesi bekleniyor.

İnsanların çevre dostu bir ortamda yaşama bilincinin artması, gelişmiş standartlar ve yüksek kar marjları gibi çeşitli faktörler nedeniyle tarımsal işletmeye olan talep her geçen gün artmaktadır. Bu faktörler, dünya çapında gelişmiş çiçek tohumlarına yönelik yüksek talebin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/flower-seed-market-103207

Rapor Ne Sağlar?

Çiçek tohumu için küresel pazar raporu, pazar üzerinde etkisi olacak temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin derinlemesine bir analizini içerir. Buna ek olarak, rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri içeren bölgesel analizlere ilişkin önemli bilgiler sunmaktadır. Ayrıca, önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve yeni ürünler tanıtmak, ortaklıkları duyurmak, işbirliği yapmak ve tahmin süresi boyunca pazar büyümesine katkıda bulunacak diğer şirketleri satın almak için onların stratejilerinin benimsenmesini içerir. Ayrıca, araştırma analisti, 2022 ve 2029 yılları arasında pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi edinmek için çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Artırmak İçin Geleneksel Çiçeklere Artan Talep

Dünya çapında artan geleneksel festivaller ve etkinliklerin, yenilikçi çiçek tohumu ürünlerine olan talebi artırması bekleniyor. Ampersand Travels Destinasyon Düğünleri ve Balayı raporunun verilerine göre, dünya genelinde her yıl yaklaşık 340.000 destinasyon düğünü gerçekleşmektedir. Bunun egzotik çiçeklere olan talebi, yenilikçi çiçek tohumu ürünlerinin daha fazla benimsenmesine yol açacak şekilde artırması muhtemeldir. Ek olarak, çevre dostu çevreyi tercih eden insanların kapalı alanda çiftçiliğe yönelik artan eğiliminin, önümüzdeki yıllarda küresel çiçek tohumu pazarını yönlendirmesi bekleniyor. 

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/flower-seed-market-103207

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Destekleyen Taze Çiçeklere Yüksek Talep

Tüm bölgeler arasında Kuzey Amerika’nın önemli bir büyüme sergilemesi ve tahmin döneminde küresel çiçek tohumu pazarında en yüksek pozisyonu tutması bekleniyor. Bu, bölgedeki ABD gibi ülkelerde nişan, düğün, parti gibi özel günleri kutlamak için taze çiçeklere olan yoğun talep gibi faktörlere bağlanabilir.

Asya-Pasifik pazarının, 2020 ve 2027 yılları arasında bölgedeki gelişmiş çiçek tohumlarına olan talebi artıran çiçekçiliğe artan odaklanma ile desteklenen bir ivme kazanması bekleniyor.

REKABETÇİ PEYZAJ

Sektör Rekabetini Yoğunlaştırmak için Kilit Oyuncular Tarafından Ürün Lansmanları

Küresel çiçek tohumu pazarı, bir kaleyi korumak için yeni gelişmiş çiçek tohumu ürünlerinin tanıtımına odaklanan mevcut büyük şirketler arasında sağlıklı bir rekabet yaşıyor. Buna ek olarak, diğer kilit oyuncular tarafından ortaklık, tesis genişletme ve işbirliği gibi stratejilerin benimsenmesi, tahmin süresi boyunca pazar büyümesini destekleyecektir.

Endüstriyel gelişme:

 • Temmuz 2019 –  Birleşik Krallık merkezli çiçek tohumu sağlayıcısı Thompson & Morgan, Nasturtium Baby Deep ve Cosmos Apricot Limonata gibi yeni tohum çeşitlerini tanıttı. Şirkete göre, lansmanın küresel pazardaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Çiçek Tohumu Dünya Pazarında Faaliyet Gösteren Firmaların Listesi:

 • Syngenta
 • çiçekli çiçekler
 • harris tohumları
 • Amerikan Tohumu
 • Batı Kıyısı Tohumları
 • Starke Ayres
 • atılgan
 • Sakata Tohumu
 • TAKİ TOHUM
 • Limagrain
 • Diğerleri

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/flower-seed-market-103207

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar