Drone Hizmetleri Pazar Segmentasyonu ve 2028’e Kadar Endüstriyel Fırsatlar

Küresel   drone Hizmetleri pazar büyüklüğü   2020’de 7,12 milyar  ABD dolarıydı. Pazarın 2021’de 9,56 milyar ABD dolarından  2021-2028 döneminde %45,9’luk bir CAGR’de 2028’de 134,89 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından “Drone Services Market, 2021-2028” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır. Araştırmacılarımıza göre, dronların artan kullanımı, hizmet sunan endüstrinin dünya çapında büyük ölçüde ve aniden genişlemesini sağladı. Ayrıca, alternatif olarak insansız hava aracı sistemleri (UAS), diğerlerinin yanı sıra izleme, çevre gözetimi, hava fotoğrafçılığı ve planlamayı içeren tesisler sağlama olarak da bilinir. Bu dronlar, gerçek zamanlı taktikler hazırlamak için çok sayıda kuruluşa çözümler sunar.

Örnek PDF İsteyin –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/drone-services-market-102682 

Büyümeyi Artırmak için COVID-19 Ortasında Medikal Endüstrisinde İHA Tedarikine Yönelik Artan Talep

Bu pazarda COVID-19 pandemisinin olumlu etkisine tanık olunmuştur. Piyasa, askeri istihdamın yanı sıra pazarlanabilir dronlara olan talepte kayda değer bir artış algılıyor. Ayrıca, sağlık sektöründe dronlara ve Hizmetlerine yönelik artan talebin pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor. Drone Industry Insights tarafından yayınlanan araştırmaya göre, 2020 yılında drone şirketlerinin boyutu yaklaşık %15 arttı. UNICEF tarafından yayınlanan bir rapora göre, on sekiz ülke COVID-19 krizi sırasında drone teslimat Hizmetlerini ve aktarımını geliştirdi. Ek olarak, Ruanda, Malavi ve Gana gibi ülkeler, COVID-19 malzemeleri ve ürünleri, genel tıbbi malzemeler ve tıbbi test cihazları sağlamak için insansız hava araçlarını kullanıyor.

Drone Hizmetleri Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Aerodyne Grubu (ABD)
  • AgEagle Hava Sistemleri A.Ş. (ABD)
  • CYBERHAWK (İngiltere)
  • Flört (ABD)
  • MATTERNET (ABD)
  • Phoenix Drone Services LLC (ABD)
  • Gökyüzü Vadeli İşlemleri (İngiltere)
  • Skylark Uçağı (Hindistan)
  • Terra Drone (Japonya)
  • Zipline (ABD)

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

segmentasyon

Tip bazında, küresel pazar sabit kanatlı ve döner kanatlı olarak ayrılmıştır. Döner kanat segmenti, 2020’de maksimum paya sahipti ve tahmin döneminde üstünlüğüne devam etti. Taşıma ve drone dağıtımları gibi çeşitli uygulamalardaki tasarım refahları nedeniyle ticari sektörde bu drone’lara artan talep.

Uygulamaya göre, pazar hava fotoğrafçılığı, teslimat ve teslim alma, gözetim ve inceleme, veri toplama ve analitik, uzaktan algılama ve çevre izleme ve diğerlerine ayrılmıştır.

Nihai kullanım bazında pazar, tarım, iç güvenlik, petrol ve gaz, lojistik, altyapı, medya ve eğlence ve diğerleri olarak kategorize edilir.

Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve dünyanın geri kalanına bölünmüştür.

Raporda özelleştirme için bizimle iletişime geçin –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/drone-services-market-102682 

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyümeyi Desteklemek için BIM’de Hava Fotoğrafçılığı ve 3D Taramaya Artan Talep

Fotoğraf, uygun maliyetli dronların aşırı elde edilebilirliği nedeniyle yüksek çözünürlüklü cihazlar kullanılarak sayısız uygulama için popüler bir kaynak olarak ortaya çıktı. Hava fotoğrafçılığı, büyük ilçe planlarında, çok katlı yapı geliştirmelerinde ve akıllı şehir girişimlerinde daha geniş beklentiler sunar. Bu nedenle, gayrimenkul ve inşaat sektöründen gelen artan talep pazar büyümesini körüklüyor.

Ek olarak, dronlar, Yapı Bilgi Modelleme (BIM) kullanımı için kamera radarları ve 3D taramayı kullanarak pazar büyümesini daha da yönlendiriyor. Özellikle dünya genelinde reklamlarda ve film yapımında dronlara duyulan hayranlığın artmasının, söz konusu zaman diliminde dron Hizmetleri pazarının büyümesini hızlandıracağı tahmin edilmektedir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika  , maksimum drone Hizmetleri pazar payına sahipti ve 2020’de 2,46 milyar ABD Doları değerindeydi. Bu gelişme, hem pazarlanabilir hem de savunma amaçlı kullanımlar için progresif drone’ların giderek daha fazla uygulanmasıyla akredite edilmiştir. Aerodyne Group, Matternet ve Flirtey gibi önemli oyuncuların varlığı, bu bölgedeki pazar büyümesine yön veriyor.

Asya Pasifik’in  , bu bölgedeki Skylark Drone, Terra Drone ve Avustralya UAV gibi çok sayıda drone Hizmetleri sağlayıcısı sayesinde 2021-2028 döneminde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ek olarak, yenilikçi insansız hava araçlarına olan talebin artması, Çin ve Hindistan’dan araştırma ve geliştirme harcamalarının artması muhtemelen pazar büyümesini artıracaktır.

Avrupa’da , diğerleri arasında İngiltere, Almanya ve İspanya gibi önde gelen ülkelerdeki ticari drone tedarikçilerindeki önemli artış nedeniyle, pazarın tahmin süresi boyunca önemli bir büyüme göstermesi muhtemeldir.

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncular, Satın Almalar ve İyileştirilmiş Taktikler Yoluyla İş Genişletmeye Vurguluyor

Pazarın rekabetçi durumu, Terra Drones, Zipline, Cyberhawk ve diğerleri gibi önde gelen şirketlerin otoritesini temsil etmektedir. Bu hayati şirketler, araştırma ve geliştirmede artan spekülasyonlara, drone Hizmetleri çözümlerinin genişletilmiş ürün koleksiyonuna ve taktik tedarike odaklanıyor.

Sanayi Geliştirme

Ocak 2021:  Sony, Airpeak drone’u CES 2021’de tanıttı. Drone, yüksek çözünürlüklü videolar ve görüntüler almak için bir alfa aynasız kameradan oluşuyor. 2021 yılında sunulması bekleniyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/drone-services-market-102682

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter