Güçlü Büyüme, Karlı Endüstri Payı ve 2028’e Kadar Gelir Tahmini Sağlayan Uzay Yarı İletken Pazarı

Küresel uzay yarı iletken pazar büyüklüğünün, 2021 ile 2028 arasında %6,89’luk bir CAGR sergilerken 2028 yılına kadar 3,34 milyar ABD dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Fortune Business Insight  ,  ” Space Semiconductor Market, 2021-2028 ” başlıklı raporunda , pazar 2020’de 2,01 milyar ABD doları seviyesindeydi. Son yıllarda yükselen ekonomilerde artan uzay araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin çekiş yaratması bekleniyor. Ayrıca, hükümet ve özel kuruluşlar tarafından uzay araştırma programlarına artan yatırımın, tahmin döneminde pazar büyümesini artırması bekleniyor. Örneğin, 2021’de ABD hükümeti NASA için yaklaşık 23,3 milyar ABD doları tahsis etti. Bu geçen seneye göre %3 arttı ve teklif edildi.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Örnek PDF Broşürü Talep Edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/space-semiconductor-market-105223

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre pazar, radyasyonla sertleştirilmiş derece, radyasyona toleranslı derece ve diğerlerine bölünmüştür. Bileşen olarak pazar, entegre devreler, ayrık yarı iletken cihazlar, optik cihaz, mikroişlemci, bellek, sensörler ve diğerlerine bölünmüştür. Uygulamaya göre uydu, fırlatma araçları, derin uzay sondası ve geziciler ve iniş araçlarına bölünmüştür. Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Dünyanın Geri Kalanı olarak kategorize edilir.

Sürüş faktörü

Akaryakıt Pazarının Büyümesine Yönelik Radyasyon Toleranslı Sınıf Yarı İletkenin Geliştirilmesi

Teledyne Technologies Incorporated, Texas Instruments Incorporated, Infineon Technologies AG, Microchip Technology Inc. (Microsemi Corporation) ve TE Connectivity gibi şirketler tarafından radyasyonla sertleştirilmiş ve radyasyona dayanıklı dereceli yarı iletken çözümlerinin geliştirilmesine odaklanmanın, uzay yarı iletkenini desteklemesi bekleniyor. Pazar büyümesi. Örneğin, Haziran 2021’de Microchip Technology Inc., GaN-On-Silicon Carbide (SiC) teknolojisini kullanarak ve ideal olarak uydu terminalleri için yeni GMICP2731-10 GaN MMIC güç amplifikatörünü piyasaya sürdü. Bu yeni teknoloji, Dünya istasyonlarının sinyal kalitesinden ödün vermeden yüksek RF seviyelerinde iletim yapmasına izin vererek sinyal doğruluğunu korumaya yardımcı olur.

Özelleştirilmiş PDF Raporları Alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/space-semiconductor-market-105223

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Ticari Alan Örgütlerinin Varlığıyla Desteklenecek

Kuzey Amerika’nın ön planda kalması ve tahmin süresi boyunca en yüksek pozisyon pazarını elinde tutması bekleniyor. Bu, NASA’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde uzayla ilgili çok sayıda operasyona dahil olmasına atfedilebilir. Ayrıca Space gibi ticari uzay organizasyonlarının varlığı bölgesel pazarı körüklemiştir. Bölge pazarı 2020’de 0,86 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Avrupa Uzay Ajansı’nın yeni nesil uzay malzemeleri ve bileşenlerinin geliştirilmesine aktif katılımı sayesinde Avrupa’nın önemli bir uzay yarı iletken pazar payı göstermesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar İzahnamesini Güçlendirmek için Yeni Lansmanlara Odaklanacak Kilit Oyuncular

Uzay yarı iletken cihazlarının küresel pazarı, dünyanın dört bir yanındaki hastalardan gelen talebi karşılamak için sürekli olarak benzersiz cihazlar geliştirmeye çalışan çok sayıda önde gelen şirketi içerir. Bunu yapmak için yerel veya tanınmış firmalarla el ele vererek pazardaki portföylerini güçlendirmek için yeni çözümler sunuyorlar. Aşağıda son bir endüstri gelişimi yer almaktadır:

 • Mayıs 2021 –  Infineon Technologies AG, radar, yerleşik veri işleme ve uzayda ağ uygulamaları için yeni nesil radyasyonla sertleştirilmiş 144Mbit QDR-II+ SRAM’ını piyasaya sürdü. Bu yeni teknoloji, sertifikalı QML-V’dir. Havacılık sınıfı IC’ler için en yüksek kalite ve güvenilirlik standardı sertifikasıdır.

Raporda Profili Eklenen Önemli Oyuncuların Listesi

 • Teledyne Technologies Incorporated (ABD)
 • Infineon Technologies AG (Almanya)
 • Texas Instruments Incorporated (ABD)
 • Microchip Technology Inc. (ABD)
 • Cobham Advanced Electronic Solutions Inc. (İngiltere)
 • STMicroelectronics International NV (İsviçre)
 • Katı Hal Cihazları Inc. (ABD)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Xilinx Inc. (ABD)
 • BAE System Plc (İngiltere)
 • TE Bağlantısı (İsviçre)

 

Satın Almadan Önce Sorgulayın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/space-semiconductor-market-105223

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter