Kavun Mahsul Tohum Pazar Büyüklüğü, İşletme Gelir Tahmini, Önde Gelen Rakipler ve Büyüme Trendleri 2029

Küresel kavun mahsulü tohumu pazarının, kavun ekimi için tutulan artan sayıdaki araziden ivme kazanması bekleniyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), kavun ve karpuz ekimi yapılan alanın 2021’de 4,29 milyon hektara, 2028’de 4,20 milyon hektara çıktığını açıkladı. Bu bilgi,  Fortune Business Insights™  tarafından yakında yapılacak bir çalışmada verilmektedir. , başlıklı, ” Kavun Mahsul Tohum Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Özelliğe Göre (Hibrit, Geleneksel), Doğaya Göre (Organik, Geleneksel), Türe Göre (Karpuz, Kavun, Ballı Kavun, Diğerleri (Farsça, Crenshaw Kavun ve Diğerleri) )) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029Çalışma ayrıca, tatlı özsu kavun ve kavun ekimi ile ilişkili yüksek kar marjının kavun mahsulü tohumlarına olan talebi artıracağını belirtiyor.

Dünya şu anda COVID-19 salgınının patlak vermesi nedeniyle büyük bir ekonomik çalkantı ile karşı karşıya. Tedarik zincirlerini bozdu, hammadde fiyatlarını artırdı ve üretim süreçlerinin tamamen durmasına neden oldu. Bir aşı bulunmadıkça ve keşfedilene kadar, hiç kimse insanların bu kadar önemli sorunlarla ne zamana kadar yüzleşmeye devam etmek zorunda kalacağını bilemez. Bu salgının ortasında satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak doğru araştırma raporları sunuyoruz.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/melon-crop-seed-market-103192

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • En büyük payı hangi kuruluşlar oluşturacak?
 • Küresel pazarın tarihsel ve tahmini boyutları nelerdir?
 • COVID-19 salgını önümüzdeki yıllarda piyasayı etkileyecek mi?
 • Daha fazla gelir elde etmek için kilit firmalar tarafından izlenen stratejiler nelerdir?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Hibrit Tohumlara Artan Talep

 Optimum verim ve daha kaliteli meyveler için artan talep nedeniyle hibrit kavun mahsulü tohumlarına olan yüksek talebin , önümüzdeki yıllarda kavun mahsulü tohum pazarının büyümesini sağlaması muhtemeldir. Ayrıca, verim ve kavun yetiştiriciliğindeki sürekli artış, gelişmiş ve yeni tohum çeşitlerinin kesintisiz olarak geliştirilmesini gerektirir. Çeşitli firmalar, kavun tohumlarına yenilikler getirmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmek için özel çaba sarf etmektedir.

Ayrıca, dünya çapında kavun ve karpuz için yüksek talep, dünya genelinde artan kavun üretimi ile sonuçlanmaktadır. Karpuz, dünya çapında yetiştirilen en önemli mahsullerden biri olarak kabul edilir. Ferahlatıcı etkisi, tatlı tadı ve aroması nedeniyle keyifle tüketilir. Karpuzun faydalı özellikleriyle ilgili artan farkındalık programları, kavun tohumlarına olan talebi hızlandıracaktır. Bununla birlikte, hükümet organları genetiği değiştirilmiş tohumların üretimine ilişkin katı yasalar koymuştur ve bu da büyümeyi engelleyebilmektedir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/melon-crop-seed-market-103192

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik’te Büyümeyi Desteklemek İçin Organik Kavun Ürünlerinin Artan Üretimi

Coğrafi olarak, Asya Pasifik’in yakın gelecekte önemli kavun mahsulü tohumu pazar payı oluşturması bekleniyor. Bu büyüme, Hindistan ve Çin’de artan karpuz ve kavun üretiminden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, bu tür meyvelerle ilişkili yüksek kar marjı nedeniyle organik kavun mahsulü tohumu ekimi altında artan arazi, bölgede büyümeyi hızlandıracaktır.

Kuzey Amerika’nın ise bu bölgedeki hibrit kavun tohumuna olan yüksek talep nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ayrıca bölgede doğal, organik ve kimyasal içermeyen ürünler konusunda artan farkındalık büyümeyi destekleyecektir. Bununla birleştiğinde, tüketicilerin organik meyvelere doğru artan kayması talebi hızlandıracak. Bölge aynı zamanda köklü bir tarım sektörüne ev sahipliği yapmaktadır.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular, Anlaşmalar ve Ürün Lansmanları Yoluyla Konumlarını Güçlendirmeyi Amaçlıyor

Pazarda bulunan kilit şirketler, konumlarını güçlendirmek için ısrarla çabalıyorlar. Bunu yapmak için, ya yeni kavun mahsulü tohumlarını piyasaya sürüyorlar ya da serilerine daha fazla ürünü dahil etmek için yeni anlaşmalar yapıyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Ekim 2020 : İspanyol bir yetiştirme şirketi olan Intersemillas, portakal etli beyaz bir kavun piyasaya sürdü ve meyveyi Melon Orange Flesh kataloğuna ekledi. Kavun yerken yeni hisler yaşamak isteyen müşteriler içindir. Şirket, bu yeni kavunu genetik iyileştirmeler yoluyla geliştirdi.
 • Ekim 2018 : BASF, Bayer’in işletmelerini ve varlıklarını satın almak için bir anlaşma imzaladı. Buğday, tohum işleme ürünleri ve sebze tohumları işi için Ar-Ge platformu olan xarvio adlı eksiksiz dijital tarım platformunu içerir.

Küresel pazarda faaliyet gösteren tüm kavun tohumu üreticilerinin listesi :

 • BASF SE
 • Yüksel Tohum A.S.
 • Bayer CropScience
 • Sakata Tohum Şirketi
 • Orijen Tohumları
 • Limagrain
 • Ahern tohumları
 • Doğu-Batı Tohumu
 • fito tohumları
 • HaZera Tohumları
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/melon-crop-seed-market-103192

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | heyecan  | Bloglar