Kozmetik Ambalaj Pazar Büyüklüğü, Durumu, Analizi, Tahmini, Manzarası, İş Görünümü, 2028’e Kadar Mevcut ve Gelecekteki Büyüme

Dünya çapında hızla büyüyen güzellik endüstrisi sayesinde, küresel kozmetik ambalaj pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 39,32 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor . Kozmetik ambalajları, tüketicilerin dikkatini çekerek farklı kozmetik ürünlerinin pazarlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Piyasa hakkında daha fazla bilgi Fortune Business Insights ™ tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda verilmektedir . Bu rapora göre, piyasa değeri 2019’da 30.37 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti ve 2020 ile 2027 arasında% 4.03’lük bir CAGR kaydetmeye hazırlanıyor.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı endüstriler mücadele ediyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cosmetic-packaging-market-102130

Raporun Amaçları Nelerdir?

Rapor, pazara kapsamlı bir genel bakış sunar ve büyüme faktörleri, kısıtlamalar, yaklaşan fırsatlar ve pazarın olası zorluklarına odaklanır. Rapor ayrıca, önde gelen segmentin adı ve atfedilen faktörleri ile malzeme, uygulama ve coğrafya gibi faktörlere dayalı pazar segmentasyonuna da ışık tutuyor. Ayrıca piyasada faaliyet gösteren oyuncuların isimlerini ve piyasada rekabet avantajı elde etmek için benimsedikleri ana stratejileri vurgular. Ayrıca rapor, önemli sektör gelişmelerinin, piyasada yaygın olan mevcut trendlerin ve yatırımcıların piyasa için finansal ve faydalı kararlar almasına yardımcı olacak diğer ilginç görüşlerin bir listesini sunar.

Market sürücüleri 

Büyümeyi Desteklemek için Güzellik Standartlarında Yükseliş

Kozmetik ambalaj pazarının büyümesini destekleyen çeşitli faktörler arasında güzellik standartlarındaki artış, dünya çapında artan kozmetik çeşitliliği ve insanların harcanabilir gelirlerindeki artış sayılabilir. Aksine, çevresel kaygılar ve hayvanlara eziyet vakaları piyasa için zorluklar oluşturmaktadır. Bununla birlikte, özelleştirilebilir seçeneklere sahip yeşil ambalaj ve geleneksel ambalaj çözümlerinin trendinin, tahmin döneminde pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması bekleniyor.

Bölgesel Segmentasyon: 

Asya Pasifik, Artan Harcanabilir İnsan Gelirleriyle Hakimiyeti Sürdürecek 

Asya Pasifik, Çin’in yaklaşık beşte üç veya daha fazla paya sahip olduğu 2019 yılında 10,50 milyar ABD doları gelirle kozmetik ambalaj pazarına hakim oldu. Çin, ABD’den sonra en büyük ikinci kozmetik pazarıdır. İnsanların hızla artan harcanabilir gelirleri, artan genç nüfusla birleştiğinde, bu bölgedeki pazarın genişlemesine yardımcı olabilir. Halihazırda trend olan dijital dönüşüm, genç nesli güzelliğe daha yatkın hale getirmede büyük önem taşıyor, böylece kozmetik ürünlere olan talebi artırıyor ve nihayetinde bölgesel pazarı canlandırıyor.

Öte yandan, yeşil ambalaj çözümlerinin yüksek oranda benimsenmesi ve dünyadaki diğer ülkelerle artan ihracat ilişkileri nedeniyle ABD’nin baskın paya sahip olmasıyla Kuzey Amerika pazarda ikinci sırada yer alacak. Avrupa’daki pazar da, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) ambalajlara kademeli geçiş nedeniyle tahmin döneminde çekiş kazanacaktır. 

Rekabetçi Peyzaj

Parçalanmış Piyasa Yapısı Gelecekteki Rekabeti Yoğunlaştıracak

Kozmetik ambalaj pazarı, birden fazla oyuncunun varlığı ile doğada parçalanmıştır. Başlıca oyuncular, atık yönetiminin çevresel kaygılarını göz önünde bulundurarak ve sürdürülebilir ambalaj çözümlerini benimseyerek yeniden kullanılmış ve geri dönüştürülmüş ürünlere geçiyor. Örneğin, Fransız kozmetik markası L’Oreal, tüketicilerden boş vücut bakım ürünü şişelerini ve kavanozlarını kabul ettikleri ve bunları çeşitli topluluk projeleri için kullanılan yeni ambalajlara dönüştürdükleri birkaç belirlenmiş mağaza kurmuştur. Bu tür girişimlerin, tahmin süresi boyunca piyasada yüksek gelir elde etmesi muhtemeldir. Bunun yanı sıra, oyuncular tahmin yıllarında pazarda rekabet avantajı elde etmek için birleşme ve satın almalar, sözleşmeler ve anlaşmalar, ortak girişimler, ortaklıklar ve diğer stratejilerle de uğraşıyorlar.

Kozmetik Ambalaj Pazarı Üreticileri Listesi şunları içerir:

 • DS Smith
 • Albea SA
 • BÜYÜK SKY AMBALAJ
 • Berlin Ambalaj
 • HCP Paketleme
 • Berry Küresel
 • ALPLA Grubu
 • Aptar, Inc.
 • Mühürlü Hava Şirketi
 • Amcor
 • Diğer oyuncular

Satın almadan önce sorunuz:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cosmetic-packaging-market-102130

Başlıca Endüstri Gelişmeleri şunları içerir:

Eylül 2019 – Dudak parlatıcısı ve ruj üreticisi Lepolast’ın satın alınmasının ardından Lumson, kompakt kutular ve diğer toz kutuları ambalaj üreticisi Marino Belotti ile ortaklığa girdi. Bu girişim, İtalyan şirketinin işletmelerinin Çin pazarına genişlemesini amaçlıyor.

Haziran 2019 – Amcor, Amerika Birleşik Devletleri genelinde kozmetik ambalaj talebini ve tedarik zincirini güçlendirmek için Bemis Şirketini satın aldı .

İlgili Mesajlar:

Hazır Beton Pazar Büyüklüğü

Hazır Beton Pazar Payı

Hazır Beton Pazar Büyümesi

Hazır Beton Piyasa Tahmini

Hazır Beton Pazar Analizi

Hazır Beton Pazar Fırsatları

Hazır Beton Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter