Uçak Oturma Pazarı Bilgileri: 2022, Aşamalı Eğilimler, Büyüme Fırsatları ve 2029’a Kadar Gelir Tahmini

Küresel uçak koltuk pazarının büyüklüğü 2021’de 6,87 milyar ABD Doları değerindeydi ve 2022’de 6,94 milyar ABD Dolarına ulaştı. Pazarın 2029 yılına kadar 9,25 milyar ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4,19’luk bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Artan yolcu uçağı teslimatları ve hafif malzemelerin benimsenmesinin pazar gelişimini desteklemesi bekleniyor. Fortune Business Insights ™  bu bilgiyi “ Uçak Oturma Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda sunmaktadır.

COVID19 Etkisi ile Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/aircraft-seating-market-101680

Segmentler

Uçak tipine göre pazar, ticari, iş jetleri, bölgesel uçaklar ve nakliye uçakları olarak bölümlere ayrılmıştır. Sınıfına göre ekonomi sınıfı, premium ekonomi sınıfı, business class ve first class olarak sınıflandırılır. Koltuk tipine göre 9G koltuklar, 16G koltuklar ve 21G koltuklar olarak sınıflandırılır. Bileşene göre yapıya, köpüklere, aktüatörlere, elektrik bağlantılarına ve diğerlerine ayrılmıştır. Son kullanıma göre OEM ve satış sonrası olarak ikiye ayrılır. Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Sürüş Faktörleri

Pazar İlerlemesini Desteklemek için Yükselen Yolcu Hava Trafiği

Uçak koltukları askeri ve ticari uçaklarda kullanılır ve sıralar halinde düzenlenir. Artan yolcu hava trafiğinin talebi artırması bekleniyor. Yüksek kaliteli oturma çözümlerine yönelik artan talebin, ürüne olan talebi artırması bekleniyor. Ayrıca, artan hava trafiği yükleri, tüketiciler tarafından etkili oturma çözümlerinin benimsenmesini artırabilir. Örneğin, Airbus’a göre Hindistan, yük ve yolcu trafiği gereksinimlerini karşılamak için önümüzdeki 20 yıl içinde yaklaşık 1.750 yeni kargo ve yolcuya ihtiyaç duyacaktır. Ek olarak, Uçak İçi Eğlence ve Bağlantı (IFEC) için artan talebin, uçak koltuğu pazarının büyümesini sağlaması bekleniyor.

Bununla birlikte, ürünün bileşenleri ve parçalarıyla ilişkili yüksek maliyetler pazar büyümesini engelleyebilir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aircraft-seating-market-101680

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Artıracak Çok Sayıda Oyuncunun Varlığı

Kuzey Amerika’nın çok sayıda oyuncunun varlığı nedeniyle uçak koltuk pazar payına hakim olması bekleniyor. Kuzey Amerika’daki pazar 2021’de 2,11 milyar ABD doları seviyesindeydi ve küresel pazar payının büyük bir bölümünü kazanması bekleniyor. Ayrıca, bölgede artan hava yolculuğunun pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Avrupa’da artan hava trafiğinin ürün talebini artırması bekleniyor. Ayrıca, STELIA Aerospace, Safran SA, Lufthansa Technik ve diğerleri gibi birçok üreticinin varlığının endüstrinin büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Asya Pasifik’te, Hindistan ve Çin’den havacılık endüstrisine yapılan güçlü yatırımlar, koltukların benimsenmesini teşvik edebilir. Bu faktörler bölgedeki pazar büyümesini hızlandırabilir.

Rekabetçi Peyzaj

Büyük Oyuncular Marka Varlığını Geliştirmek İçin Sertifikalar Aldı

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, marka varlıklarını geliştirmek için sertifikalar alırlar. Örneğin, HAECO Cabin Solutions, Nisan 2021’de Vector Light’ı için FAA Teknik Standart Siparişi (TSO) sertifikası aldı. Yolculara daha fazla rahatlık sunmak için seçilebilir seçeneklere sahip geniş bir ürün yelpazesini içeren bir katalogdur. Bu strateji, oyuncuların operasyonlarını ve küresel marka varlığını geliştirmelerine izin verebilir. Ayrıca şirketler, marka imajını küresel olarak geliştirmek için ortaklıklar, satın almalar, araştırma ve geliştirme, genişletmeler ve yeni ürün lansmanlarına büyük yatırım yapıyor.

Anahtar Endüstri Geliştirme

 • Mart 2022:  Mirus Aircraft Seating Ltd, Boeing 737’de ilk kez kullanılabilir hale getirerek, Mirus’un potansiyel pazar kapasitesini ikiye katlayarak şahin uçak koltuklarının genişletildiğini açıkladı.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aircraft-seating-market-101680

Raporda Profili Eklenen Önemli Oyuncuların Listesi

 • Collins Havacılık (ABD)

 

 • ACRO Uçak Oturma Ltd (İngiltere)

 

 • Aviointeriors SpA (İtalya)

 

 • Expliseat SAS (Fransa)

 

 • Spa Vermek (İtalya)

 

 • HAECO (Çin)

 

 • Iacobucci HF Aerospace SpA (İtalya)

 

 • JAMCO Şirketi (Japonya)

 

 • Adient Havacılık (ABD)

 

 • Mirus Aircraft Seating Ltd (İngiltere)

 

 • RECARO Aircraft Seating GmbH & Co. KG (Almanya)

 

 • STELIA Havacılık (Fransa)

 

 • Thompson Aero Koltuk Limited (İngiltere)

 

 • Zim Flugsitz GMBH (Almanya)

 

 • Safran SA (Fransa)

 

 • Lufthansa Technik AG (Almanya)

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter