Uydu Üretimi ve Fırlatma Sistemi Pazarı, Temel Eğilimler, Başlıca Sürücüler ve Zorluklar ile Kapsamlı Çalışma 2020-2027

Fortune Business Insights, “ Uydu Üretimi ve Fırlatma Sistemi Pazar Büyüklüğü, Hisse Senedi ” başlıklı bir raporda, küresel  uydu üretim ve fırlatma sistemi pazar  büyüklüğünün 2027’de 54,17 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %12,45’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. & Endüstri Analizi, Türe Göre (Uydu Üretimi ve Uydu Fırlatma Sistemleri), Uygulamaya Göre (Haberleşme Uydusu, Askeri Gözetleme, Navigasyon Uydusu, Yer Gözlem Uydusu ve Diğerleri), Son Kullanıma Göre (Ticari ve Askeri) ve Bölgesel Tahmin, 2020 -2027.” Pazar büyüklüğü 2020 yılında 23,83 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Koronavirüs olayı, dünya genelinde çeşitli endüstrilerde büyük kayıplara ve aksamalara neden oldu. Bu sağlık felaketinin dünya genelinde çeşitli sektörleri olumsuz etkilediğini anlıyoruz. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı virüse karşı mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler mücadele ediyor ve bazıları gelişiyor. Hemen hemen her sektörün bu pandemiden etkilendiği tahmin ediliyor. Zamanın bu önemli ihtiyacında işletmeleri yükseltmek için sonsuz çaba sarf ediyoruz. Uzmanlığımız ve deneyimimiz, bu küresel salgın sırasında yeniden kazanmaya yardımcı olmak için muazzam faydalar sağlayabilir.

Örnek Araştırma Raporu İste-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/satellite-manufacturing-and-launch-systems-market-103549 

Rapor, Uydu Üretimi ve Fırlatma Sistemi Pazarındaki Anahtar Oyuncuları Listeliyor:

 • Airbus SAS (Hollanda)
 • Arianespace (Fransa)
 • Boeing (ABD)
 • GeoOptik (Kanada)
 • ISISPACE GRUBU (Hollanda)
 • JSC Akademisyeni MF Reshetnev (Rusya)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Maxar Teknolojileri (ABD)
 • SpaceX (ABD)
 • ViaSat Inc. (ABD)

Piyasaya Genel Bakış :

Büyümeyi Desteklemek için Uzay Görevlerine Ağır Yatırımlar

Hükümet ve uzay kurumlarının teknolojik olarak gelişmiş uydu fırlatma araçları geliştirmeye yönelik artan yatırımının, uydu üretim ve fırlatma sistemi endüstrisinin sağlıklı büyümesini desteklemesi bekleniyor. Savunma Bakanlığı’na (DOD) göre, Ulusal Güvenlik Alanı (NSS) için 2019’daki 12,3 milyar ABD dolarına kıyasla 2020’de 14,1 milyar ABD doları talep edildi. Toplam miktarın 8,4 milyar ABD doları, 2,6 milyar ABD doları ve ABD doları Araştırma, geliştirme, test, değerlendirme (RDT&E), satın alma ve işletme ve bakım için 3,0 milyar tahsis edilmiştir. Ayrıca, uzay şirketleri ve devlet kurumları arasında yenilikçi SLV’ler geliştirmek için artan işbirliği ve anlaşma, uydu üretimini ve fırlatma sistemi pazarının büyümesini destekleyecektir. Örneğin, SpaceX, toplam program maliyetini ve dünyanın yörüngesindeki uzay enkazını en aza indirmek için yeniden kullanılabilir uydu fırlatma araçları tasarlamak ve geliştirmek için NASA ile işbirliği yaptı. Benzer şekilde, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), harcanabilir bir fırlatma sistemi olan Ariane 6’ya odaklanmasını artırdı ve böylece uydu üretimini ve fırlatma sistemi üretimini artırdı.

Raporda Özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/satellite-manufacturing-and-launch-systems-market-103549 

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Uydu üretim ve fırlatma sistemi pazarına ilişkin rapor  şunları içerir :

 • Piyasaya ilişkin dikkat çekici görüşler
 • Segmentlerin titiz bir şekilde incelenmesi
 • En son gelişmeler ve sürücüler
 • Önemli oyuncular hakkında hayati bilgiler
 • baskın bölgeler
 • Önemli Gelişme

Bölgesel Analiz :

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Sistemlerine Devlet Desteği

Kuzey Amerika’daki uydu üretim ve fırlatma sistemi pazarının, ABD hükümeti ve uzay ajanslarının yeniden kullanılabilir fırlatma sistemleri imalatına yaptığı yüksek yatırımlar nedeniyle tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranı sergilemesi bekleniyor. Örneğin, Eylül 2019’da NASA, hafif 3D baskılı modüllerle entegre altı yeniden kullanılabilir Orion mürettebat kapsülü tedarik etmek için Lockheed Martin Corporation’a 4.600 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme verdi. Asya Pasifik’in tahmin döneminde en büyük paya sahip olması bekleniyor. Büyüme, büyüyen uydu fırlatma altyapısına ve Çin, Hindistan ve Avustralya’dan uydu fırlatma programlarına bağlanıyor. Örneğin, Kasım 2020’de Hindistan Uzay Araştırmaları Örgütü (ISRO), dünya gözlem uyduları ve faydalı yükten oluşan 10 uyduyu başarıyla fırlattı.

Anahtar Geliştirme :

Ekim 2020 : Boeing Şirketi, yeni nesil SATCOM uyduları için ABD Uzay Kuvvetleri tarafından 298 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşme kapsamında Boeing Şirketinin karmaşık bir askeri uydu ve faydalı yük mimari sistemi tasarlaması ve geliştirmesi bekleniyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/satellite-manufacturing-and-launch-systems-market-103549 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter