Badem İçeriği Piyasa Geliri, Son Trendler, Büyüme Fırsatları ve 2029 Tahmini

Küresel badem bileşenleri pazarının, geniş bir sektör yelpazesinde artan uygulamalarından dolayı ivme kazanması muhtemeldir. Bademler ağırlıklı olarak yemeye hazır tahıllar, unlu mamüller ve atıştırmalıklarda kullanılır. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Badem İçindekiler Pazar Büyüklüğü, Pay ve Sektör Analizi, Türe Göre (Tam Badem, Badem Parçaları, Badem Unu, Badem Yağı, Badem Sütü), Uygulamaya Göre (Fırın & Şekerlemeler, Atıştırmalıklar & Barlar, Süt Ürünleri, Süt İkameleri, Fındık & Tohum Tereyağı, Diğerleri) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029Rapor ayrıca, geniş uygulama yelpazesi ve çeşitli sağlık yararları nedeniyle bademlerin popülaritesinin dünya çapında kitleler arasında her geçen gün arttığını belirtiyor. Dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda üretici, değişen tat ve tat talebine uygun olduklarından, ürünlerini badem bileşenleriyle donatmak için ilham alıyor.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler mücadele ediyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/almond-ingredients-market-102252

Fortune Business Insights™ badem bileşenleri pazarında faaliyet gösteren tüm şirketlerin isimlerini listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Barry Callebaut AG
 • Okçu Daniels Midland Şirketi
 • Kanegrade Limited
 • Olam Uluslararası Sınırlı
 • Harika Şirket LLC
 • Mavi Elmas Yetiştiricileri
 • Döhler Grubu SE
 • John B. Sanfilippo & Son, Inc.
 • Harris Woolf California Badem, LLC
 • Savancia SA
 • Borges Tarım ve Endüstriyel Kuruyemiş SA
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Yakın gelecekte piyasa nasıl etkilenecek?
 • Pazar büyümesinin itici güçleri, eğilimleri ve engelleri nelerdir?
 • Hangi bölge gelir açısından pazara öncülük eder?
 • Rekabeti yoğunlaştırmak için şirketler tarafından hangi önemli stratejiler izleniyor?
 • Pazarın karşılaşacağı zorluklar ve fırsatlar nelerdir?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Artırmak için Kozmetik ve Kişisel Bakım Sektöründen Artan Talep

Günümüzde badem bileşenleri genellikle süt ürünlerine alternatif olarak kullanılmaktadır. Laktoz intoleransı ile yaşayan tüketicilerin bu tür bileşenlere olan talebinin artmasıyla sonuçlanmaktadır. Buna ek olarak, düzenli olarak badem tüketimi, kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesine, E vitamininin artmasına ve kolesterol seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur. Bitki bazlı proteinleri tüketme eğilimi de var. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde badem bileşenlerinin artan satışlarına yol açmaktadır. Kozmetik ve kişisel bakım endüstrisinde bu bileşenler makyaj yapımında kullanılır.

Ayrıca, atıştırmalıklar açısından besleyici, sağlıklı yiyecek ve içecekleri tüketme eğilimi tüm dünyada yükseliyor. Bu nedenle, yoğurt, glütensiz unlu mamüller, ezmeler, milkshakeler ve diğerleri üretmek için badem bileşenleri kullanılmaktadır. Çeşitli ülkelerin hükümetleri, karşılanmayan talebi karşılamak için badem üretimini hızlandıran araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmek için girişimlerde bulunuyor. Örneğin, Almond Board of California, en son badem yetiştirme tekniklerini keşfetmek için 85 araştırma projesi yürütmek için yaklaşık 6 milyon ABD Doları yatırım yaptı. Ancak, dalgalı badem fiyatlarının önümüzdeki yıllarda badem içerikli ürünler pazarının büyümesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/almond-ingredients-market-102252

Segment-

Badem Unu Segmenti, Çeşitli Ürünlerde Kullanımıyla Desteklenen Yüksek Büyüme Gösterecek

Tür olarak pazar, badem sütü, badem yağı, badem unu, badem parçaları ve bütün badem olarak ayrılmaktadır. Bunların arasından badem unu segmenti, en büyük badem içerikli pazar payını alarak şaşırtıcı bir büyüme sergilemeye hazırlanıyor. Bu büyüme, geniş bir ürün yelpazesini formüle etmek için kullanıldığından yüksek talebine bağlanabilir. Ayrıca, krakerler, kurabiyeler, kekler, soslar, çorbalar ve fırın karışımları gibi çeşitli ürünlerin yapımında kullanıldığı için glütensiz badem unu talebi artmaktadır. Pek çok endüstri devi, artan ince badem bileşenlerine olan ihtiyacı karşılamak için badem işleme tesislerini genişletiyor.

Bölgesel Analiz-

Avrupa’da Büyümeyi Destekleyen Daha Sağlıklı, Temiz Etiketli Atıştırmalıklara Yüksek Talep

Coğrafi olarak, pazar Orta Doğu ve Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avrupa’ya bölünmüştür. Bunların arasında, kitlelerin daha sağlıklı ve temiz etiketli atıştırmalıklara yönelik artan talebi nedeniyle Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda güçlü bir büyüme sergilemesi bekleniyor. İşlenmiş gıda endüstrisinde badem bileşenlerinin satışını artırmaya hazırlanıyor.

Kuzey Amerika’nın, atıştırmalıklar, şekerlemeler ve fırıncılık gibi çeşitli sektörlerden badem bileşenlerine olan yüksek talebin körüklediği tahmin dönemi boyunca istikrarlı bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ek olarak, badem bazlı süt alternatiflerinin artan popülaritesi, bu bölgedeki pazar büyümesine katkıda bulunacaktır.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/almond-ingredients-market-102252

Rekabetçi Peyzaj-

Önemli Oyuncular, Rekabette Avantaj Kazanmak İçin Yeni Ürünlerin Lansmanına Odaklanıyor

Pazarda bulunan büyük şirketler, en son trendlere ayak uydurmak için ısrarla çabalıyorlar. Ya yeni ürünleri piyasaya sürmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütüyorlar ya da ürün portföylerini ve erişimlerini genişletmek için diğer tanınmış kuruluşlarla el ele veriyorlar. Aşağıda sektördeki gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

 • Temmuz 2018 : Blue Diamond Badem Global Malzemeler Bölümü en yeni badem protein tozunu tanıttı. Bu yeni toz, şirketin fonksiyonel bileşenler segmentine girmesine yardımcı olacaktır. Toz, büyük bir bakır, manganez, potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve lif kaynağı olarak kabul edilir.
 • Haziran 2015 : Barry Callebaut Group, önde gelen bir fındık ürünleri üreticisi olan American Almond Products Co., Inc.’den üretim ekipmanı, tarifler, marka ve tüketici portföyünü satın aldı. Sanayi ve Gurme işleri için kuruyemiş bazlı/özel ürünler portföyünü genişletmesine yardımcı olacaktır.

İlgili Haberleri Okuyun:

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrylw5/kefir_market_size_trends_analysis_revenue/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/xiu2?k=65deb8fad8b0364b566c0e51f5e0b4cd

flipboard.com/@shitalvarma/kefir-market-size-share-future-growth-trends-evaluation-demands-regional-a-8b6jmsofy

www.spoke.com/topics/kefir-market-analysis-by-trends-size-share-company-overview-growth-and-forecast-by-2027-6336cfd9fc7286f9ae036a85

medium.com/@vshital48/the-global-kefir-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-84-ba0ebc935e46

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrz817/beer_market_growth_analysis_size_trends_emerging/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/cnyq?k=2f565a5f7e11abead70b6a2d6f2883b0

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları