Bitki Bazlı Barlar Pazar Gelişim Durumu, Fırsat Değerlendirmesi ve Sanayi Genişleme Stratejileri 2029

Fortune Business Insights™ , “ Bitki Bazlı Barlar ” başlıklı raporunda, küresel bitki bazlı bar pazar büyüklüğünün, diyabet ve obezite gibi sağlık durumlarını kontrol etmek için sağlıklı atıştırma bilincinin artması nedeniyle önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşayacağı öngörülmektedir. Pazar, 2022-2029 ”.

Bitki bazlı atıştırmalık gıdalar, beslenme ihtiyacına anında çözüm sunar ve insanların öğün aralarında sağlıksız beslenmesini engeller. Örneğin, Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi (NCBI) raporuna göre, hızlı yiyeceklerden alınan kalori yüzdesi, özellikle genç nüfus arasında hızla arttı ve bu, genç nüfusta şişmanlığa ve diğer bazı ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor. Rapor, çocukların yaklaşık %30’unun ve üniversite öğrencilerinin %50’sinden fazlasının her gün fast food tükettiğini belirtiyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde yetişkinlerin %33’ünden fazlasının ve çocukların ve gençlerin %17’sinin obez durumda olmasına yol açmıştır. Böylece sağlıklı ve dengeli bir yaşam için lif, protein ve vitamin yönünden zengin, sağlıklı bitkisel bazlı ürünlere olan talep artmıştır.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/plant-based-bars-market-104369

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre pazar, tahıl bazlı çubuklar, kuru meyve çubukları, fındık ve tohum çubukları, karışık çubuklar olarak bölümlere ayrılmıştır. Dağıtım kanalına göre süpermarket/hipermarket, market, özel mağazalar, çevrimiçi perakendeciler ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, dünya çapındaki tesis pazarı hakkında bilgi veriyor. Ayrıca, en iyi yatırım seçenekleri ve kilit pazar oyuncuları tarafından atılan adımlar, pazar bölümlendirmesi ve bölgesel analizi hakkında bilgi sağlar. Ek olarak, yeni ürün lansmanları, birleşmeler, satın almalar ve COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisi hakkında bilgi sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Sağlamak için Vegan Diyetine Artan Eğilim

Son yıllarda, insanlar hayvan refahı programlarına karşı daha bilgili ve destekleyici oldukları için veganlığa yöneliyorlar. Bu, Forbes tarafından hazırlanan bir raporda, Amerika Birleşik Devletleri’nde vegan diyeti benimseyen kişilerin 2014 ve 2017 yıllarında %1 – %6 arasında arttığını ve bu da toplamda %600’lük bir artışa işaret ettiğini öne sürüyor. Google Trends verilerinin bir başka raporu, Birleşik Krallık’taki insanların 2019 yılında veganlıkla en çok ilgilenen ülke olduğunu, ardından Avustralya ve Yeni Zelanda’nın takip ettiğini gösteriyor. Ayrıca, bu pandemi durumunda son derece önemli olan bağırsak sağlığı, kolay sindirim ve bağışıklığı artırma gibi bitki bazlı gıdaların çeşitli avantajları. Dolayısıyla bu faktörler, bitki bazlı çubuk pazarının büyümesini teşvik ediyor.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/plant-based-bars-market-104369

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Sağlıklı Atıştırmalık Trendindeki Yükselişin Desteklediği Pazara Komuta Edecek

Bölgede sağlıklı beslenmenin artan popülaritesi nedeniyle bitki bazlı pazar payını Kuzey Amerika’nın dikte etmesi bekleniyor. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre, bitki bazlı atıştırmalık tüketiminin 2017 yılında kişi başı 8,0 liradan kişi başı 11,7 liraya yükseldiği belirtiliyor. Ayrıca, tahmin sırasında bu sayının daha da artması bekleniyor. dönem.

Avrupa’da temiz etiketli gıdaların benimsenmesinin bölgesel pazarı desteklemesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Rekabeti Yoğunlaştırmak için Sağlıklı Elverişli Yiyecekler Sunmaya Odaklanacak Kilit Oyuncular

Bu pazardaki lider kuruluşlar, iş ufuklarını genişletmek ve karlılıklarını en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi ürünler yaratmaya odaklanıyor. Örneğin, yemeye hazır bitki bazlı atıştırmalıklara yönelik artan taleple birlikte, birçok şirket bitki bazlı barlar sunmaktadır. Örneğin, Temmuz 202’de Nestle, EVET! Barlar aralığı. Bu çubuklar protein açısından zengindir ve şirket, sağlıklı atıştırmalık yiyeceklerden elde ettiği geliri artırmak için üretim tesisini genişletmeye çalışıyor. Nestle ve diğerleri gibi büyük oyuncuların rekabeti yoğunlaştırması ve böylece önümüzdeki yıllarda pazarı güçlendirmesi bekleniyor.

Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • PepsiCo Inc.
  • Nestle SA
  • tür LLC
  • Ortak Makro LLC
  • Sadece İyi Gıdalar Kanada Inc.
  • NuGo Beslenme
  • Yükselme Çubuğu
  • inek yok
  • Probar LLC. Jack’in Fasulye Şirketi

Daha İlgili Haberler:

flipboard.com/@shitalvarma/beer-market-trends-share-size-demand-growth-opportunities-revenue-future-a-dvtaefcsy

www.spoke.com/topics/beer-market-overview-key-players-analysis-comprehensive-research-study-competitive-landscape-and-forecast-to-2028-6336d740089340682701b95d

medium.com/@vshital48/the-global-beer-market-size-is-projected-to-grow-from-usd-768-17-ddfa778c5c5b

About Us:

Fortune Business Insights™ delivers accurate data and innovative corporate analysis, helping organizations of all sizes make appropriate decisions. We tailor novel solutions for our clients, assisting them to address various challenges distinct to their businesses. Our aim is to empower them with holistic market intelligence, providing a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları