Somon Füme Pazar Talebi, Pay, Küresel Trend, İş Büyümesi, En Önemli Oyuncular Güncellemesi ve 2029 Tahmini

Küresel somon füme pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda meteorik bir şekilde büyümesi bekleniyor. Tüketicilerin yoğun yaşam tarzları, kolaylık ve varsayılan sağlık yararları nedeniyle işlenmiş gıdalara olan talebi artırdı. İşlenmiş balıklara yönelik artan talebin, pazar büyümesinin temel itici gücü olması bekleniyor. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Füme Somon Pazarı, 2022-2029” başlıklı bir sonraki raporda detaylandırdı .

Füme somon balığı pazarı, çeşitli nedenlerden dolayı büyük popülerlik kazanıyor. Örneğin, sürdürülebilirlikleri ve kimyasal içermeyen özellikleri nedeniyle organik gıda tüketiminin artan popülaritesi, üreticileri organik somon füme piyasaya sürmeye teşvik etti. Organik somon balığının artan popülaritesinin önümüzdeki yıllarda piyasayı beslemesi bekleniyor.

COVID-19 Etkisi-

Füme somon pazarı, küresel pandeminin ılımlı bir etkisine tanık oldu. Pandeminin ilk günlerinde tüketiciler arasında gözlemlenen stoklama ve istifleme eğilimleri nedeniyle işlenmiş gıdalara ve hazır gıdalara olan talep bir artışı tetikledi. Bu, pazar büyümesinde önemli bir artışa yol açtı. Ek olarak, pandemi sırasında üstün sağlık ve bağışıklığı korumak için sağlıklı ve besleyici gıda ürünlerine olan talep arttı. Somon proteinler, vitaminler, omega-3 yağ asitleri ve insan sağlığını güçlendiren diğer birçok temel mineral açısından zengindir. Bu da ürüne olan talebin artmasına neden oldu. Ancak, küresel tedarik zinciri ağlarındaki aksaklıklar pazar büyümesini bir ölçüde engelledi. Bununla birlikte, pazar pandemi sonrası katlanarak büyümeye hazırlanıyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/smoked-salmon-market-104378

 

Segmentasyon-

Tür bazında pazar, soğuk tütsülenmiş somon ve sıcak tütsülenmiş somon olarak ikiye ayrılır. Son kullanım uygulaması temelinde, pazar ev ve ticari olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafi olarak, pazar Güney Amerika, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

 

Rapor Kapsamı-

 • Rapor, tür ve son kullanım uygulaması gibi farklı pazar segmentleri hakkında hayati bilgiler sağlar.
 • Rapor, hatasız bir pazar tahmini için SWOT Analizi ve Porters’ın Beş Kuvvet Analizini kullanıyor.
 • Piyasanın düzenleyici senaryoları hakkında değerli bilgiler sağlar.
 • Rapor ayrıca COVID-19 pandemisinin etkisini analiz ediyor ve gelecekteki büyüme için stratejiler öneriyor.

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Artırmak İçin İşlenmiş Somonun Artan Popülaritesi

Somon birkaç besine sahiptir. Yüksek düzeyde protein, vitamin, omega-3 yağ asitleri, potasyum ve selenyum içerir. Bu besinler kalp hastalıkları riskini azaltır ve kan basıncının korunmasına yardımcı olur. İnsanlar arasında artan sağlık bilincinin, küresel somon füme pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

 

Sürdürülebilirlik ve kimyasal içermeme özellikleri nedeniyle organik gıdaların artan popülaritesi, üreticileri organik somon füme piyasaya sürmeye teşvik etti. Örneğin, JCS Fish Ltd. Eylül 2019’da BigFish Signature adlı zengin bir organik somon füme yelpazesini piyasaya sürdü. Balıklar, doğal tuzla eller tarafından iyileştirilir.

 

Önde gelen üreticilerin yeni ürün lansmanları ve besleyici özellikleri ve zengin tadı nedeniyle deniz ürünlerine yönelik artan talep, önümüzdeki yıllarda pazarı yönlendirmesi beklenen faktörlerden bazıları.

 

Ancak, ürünün az bulunması nedeniyle yüksek ürün fiyatının pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/smoked-salmon-market-104378

 

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika, Hazır Gıdaya Artan Talebin Desteklediği Hakimiyeti Yönlendirecek

Kuzey Amerika’nın küresel somon füme pazar payı açısından önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Büyüme, artan hazır gıda tüketimine bağlanabilir. Ek olarak, ürünün mutfak olarak geniş bir şekilde tüketilmesinin pazar büyümesini teşvik etmesi muhtemeldir.

Avrupa’nın küresel pazarda önemli bir büyüme elde etmesi bekleniyor. Kişi başına artan somon füme tüketiminin, büyümenin ana itici gücü olması bekleniyor. Almanya’nın bölgenin pazar büyümesinde lider olması bekleniyor.

 

Rekabetçi Peyzaj-

İşletmeler Büyümeyi Desteklemek İçin Yenilikçi Stratejileri Benimsemeyi Hedefliyor

Küresel somon füme pazarı, küresel ve bölgesel düzeyde faaliyet gösteren birkaç işletmeden oluşmaktadır. Kilit oyuncular, ortaklıklar, birleşmeler, satın almalar, yeni ürün lansmanları ve teknolojik gelişmeler gibi çeşitli büyüme stratejilerine vurgu yapıyor. Örneğin, JCS Fish, Eylül 2019’da organik somon füme ürününü tanıttı. Organik somon için kullanılan yeni tesis, Birleşik Krallık’ın katı organik standartlarını takip ediyor.

 

Sektörel Gelişmeler-

 • Aralık 2019: Bleiker’s Smokehouse, genç müşterileri çekmek ve genç neslin ihtiyaçlarını karşılamak için yepyeni bir kimliğe kavuştu.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/smoked-salmon-market-104378

 

Küresel Füme Somon Pazarının Önemli Oyuncuları:

 • deniz hasadı
 • GrupoUBAGO
 • Delpeyrat
 • UAB Norvelita
 • Özel Gıda Derneği A.Ş.
 • Meralliance
 • TSAILIOS
 • deniz ürünleri
 • Gottfried Friedrichs KG
 • Acme Füme Balık Şirketi

İlgili Haberleri Okuyun:

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrylw5/kefir_market_size_trends_analysis_revenue/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/xiu2?k=65deb8fad8b0364b566c0e51f5e0b4cd

flipboard.com/@shitalvarma/kefir-market-size-share-future-growth-trends-evaluation-demands-regional-a-8b6jmsofy

www.spoke.com/topics/kefir-market-analysis-by-trends-size-share-company-overview-growth-and-forecast-by-2027-6336cfd9fc7286f9ae036a85

medium.com/@vshital48/the-global-kefir-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-84-ba0ebc935e46

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrz817/beer_market_growth_analysis_size_trends_emerging/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/cnyq?k=2f565a5f7e11abead70b6a2d6f2883b0

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları