İnanılmaz Büyümeyi Artırmak İçin Uzay Madenciliği Pazarı: 2022, Hisse Değerlemesi ve Sektör Büyüklüğü

Fortune Business Insights, ” Uzay Madenciliği Pazar Büyüklüğü, Payı ve Endüstri Analizi, Aşamaya Göre (Uzay Aracı Tasarımı, Başlatma, İşletme) ” başlıklı bir raporda, madencilik şirketlerinin artan yatırımlarının tahmin dönemi boyunca pazarın sağlıklı büyümesini desteklemesinin beklendiğini belirtiyor. , Asteroid türüne göre (Tip C, Tip S, Tip M, Diğerleri), Uygulamaya Göre (İnşaat, Kaynak Toplama, 3D Baskı, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029.” Asteroit madenciliği için artan sayıda hükümet girişiminin pazar için fırsatları teşvik etmesi muhtemeldir.

Koronavirüs vakası, dünya genelinde birçok sektörde devasa kayıplara neden oldu. Birkaç ülkenin hükümetleri, bu ölümcül virüsün yayılmasını engellemek için sokağa çıkma yasağı başlattı. Bu tür planlar üretim ve tedarik zincirinde aksamalara neden oldu. Ancak zaman ve kararlılıkla bu sert zamanla mücadele edebileceğiz ve normale dönebileceğiz. İyi gözden geçirilmiş raporlarımız, şirketlerin her pazarın mevcut senaryosu hakkında derinlemesine bilgi almasına yardımcı olacak ve böylece gerekli stratejileri buna göre uygulayabileceksiniz.

Uzay madenciliği piyasasına ilişkin rapor şunları kapsar:

 • Tüm segmentlerin ve alt segmentlerin geniş kapsamlı çalışması
 • Anahtar oyuncular hakkında öne çıkan veriler
 • Hayati faktörler ve pazar sürücüleri
 • Seçkin şirketlerden son gelişmeler
 • Pazardaki ana bölgeler

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/space-mining-market-102669

Piyasaya Genel Bakış :

İş Geliştirmeyi Desteklemek İçin Nasa ve SpaceX Ortak Girişimi

SpaceX, uzay keşif teknolojileri şirketi, Psyche olarak bilinen mineral açısından zengin asteroidi keşfetmek için NASA ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Psyche görevinde Falcon Heavy roketinin yer alacağı 117 milyon ABD doları değerindeki sözleşme. Roket, Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonundaki Kompleks 39A’dan fırlatılacak. Ayrıca, şirketlerin uzay madenciliği projelerine artan yatırımlarının pazarın genişlemesine yardımcı olması bekleniyor. Devam eden uzay madenciliği görevlerinin yanı sıra asteroid madenciliği için hükümet girişimlerinin pazarın büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. Büyüyen uzay keşfi ve 3D baskı teknolojisindeki ilerleme, pazarın büyümesini hızlandırması beklenen faktörlerdir.

Bununla birlikte, uzay aracı ve uzay madenciliği projelerine bağlı komplikasyonların önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini kısıtlaması beklenmektedir.

Bölgesel Analiz :

Kuzey Amerika’daki Genişlemeye Yardımcı Olacak Büyük Uzay Şirketlerinin Varlığı

Coğrafi olarak, küresel uzay madenciliği pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır. Kuzey Amerika’nın tahmin döneminde önemli bir büyüme oranına tanık olması bekleniyor. Bölgedeki büyüme, Deep Space Industries, Moon Express, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Planetary Resources, Shackleton Energy Company gibi kilit oyuncuların varlığına bağlanıyor. NASA’nın yükselen uzay madenciliği misyonunun pazarın büyümesini teşvik etmesi bekleniyor. Uzay madenciliğine yapılan artan yatırımlar nedeniyle Asya Pasifik’in tahmin döneminde önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Avrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) devam eden ve gelecekteki uzay misyonları nedeniyle Avrupa’nın yüksek bir büyüme oranına tanık olması bekleniyor.

Rapor, Uzay Madenciliği Pazarındaki Ana Şirketleri Listeliyor:

 • Asteroid Mining Corporation (Birleşik Krallık)
 • Çin Ulusal Uzay İdaresi (Çin)
 • Deep Space Industries (ABD)
 • Avrupa Uzay Ajansı (Fransa)
 • Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (Japonya)
 • Ay Ekspresi (ABD)
 • Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (ABD)
 • Gezegen Kaynakları (ABD)
 • Rusya Federal Uzay Ajansı (Rusya)
 • Shackleton Enerji Şirketi (ABD)
 • ABD (ABD)
 • Trans Astronautica Corporation (ABD)

Önemli Gelişme :

Nisan 2016 : Northern Ontario Company, Kanada Uzay Ajansı ile çok amaçlı bir cihaz üzerinde çalışmak üzere bir anlaşma imzaladı. Bu cihaz, Ay ve Mars’ta madencilik yapmak için tasarlanmıştır.

Satın Almadan Önce Bilgi Alınız:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/space-mining-market-102669

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar