Optik İletişim Sistemleri ve Ağ Pazar Analizi 2022 Küresel Öngörüler, Boyut, Tür, Talep, Büyüme Hızı, Temel Segmentler ve Mevcut Eğilimler, Tahmin 2029

Optik iletişim sistemleri ve ağ pazar büyüklüğünün 2029 yılına kadar 32,94 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin dönemi boyunca %7,09’luk bir YBBO sergileyeceği tahmin edilmektedir. Küresel pazar büyüklüğü 2021’de 19,26 milyar ABD Doları ve 2022’de 20,39 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti.  Fortune Business Insights TM , “Optical Communication Systems and Networking, 2022-2029”   başlıklı raporunda bu bilgileri sundu  .Optik iletişim sistemleri ve ağ, elektronik sinyaller yerine ışık sinyalleri kullanarak iki veya daha fazla site arasında bilgi ileten iletişim sistemleridir. Küresel telekomünikasyon sistemindeki ofisler, büyük şehirler ve hatta uluslardaki bilgisayarlar nokta olabilir. Modern iletişimde optik fiber, optik amplifikatörler, lazerler, anahtarlar, yönlendiriciler ve diğer ilgili teknolojileri içeren optik ağ sistemleri kullanılmaktadır. Bir ağ düğümünden alınan bir elektrik sinyalini, daha sonra bir fiber optik kabloya yerleştirilen ve bir alıcı cihaza iletilen ışık darbelerine dönüştürerek çalışır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/optical-communication-systems-and-networking-market-106620

Segmentasyon-

Bileşenlere göre pazar, optik alıcı-vericiler, optik fiber, optik anahtarlar, optik amplifikatörler, optik sensörler, optik sirkülatörler ve diğerlerine ayrılmıştır. Teknoloji temelinde pazar, WDM, SONET, fiber kanal ve diğerlerine bölünmüştür. Sektör bazında pazar, BT ve Telekom, BFSI, havacılık ve savunma, sağlık, enerji ve kamu hizmetleri ve diğerlerine ayrılmıştır. Veri hızına göre, pazar 40 GBPS’ye kadar, 40 GBPS’den büyük ila 100 GBPS ve 100 GBPS’den büyük olarak bölünmüştür. Coğrafi olarak, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Telekom Sektöründe Optik Çözümlerin Pazar Büyümesini Arttırması Bekleniyor

Optik fiber, zayıflama ve girişim açısından bakıra göre avantajlar sağlayarak, kablosuz telekomünikasyon ağlarının önemli ölçüde daha uzun mesafelerde oluşturulmasına olanak tanır. Çok daha düşük iletim ortamı kaybı seviyeleri ve belki de en önemlisi fiber optik iletişim sayesinde önemli ölçüde daha yüksek veri hızları artık sağlanabilir. Telekom endüstrisindeki optik çözümler, bu avantajları nedeniyle büyük telekomünikasyon omurga altyapısından büyük telekom omurga altyapısına kadar uzanan uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, artan askeri haberleşme teçhizatı talebi ve artan savunma bütçesinin önümüzdeki yıllarda pazarın önemli bir bölümünü oluşturması bekleniyor. Örneğin, küresel savunma harcamaları son on yılın en hızlı artışını gerçekleştirdi. Birleşik Devletler

Bu optik ağ çözümlerinin karmaşık mimarisi, küresel optik iletişim sistemlerini ve ağ pazarının büyümesini engelleyebilecek yüksek bir ilk kurulum ve bakım maliyetiyle sonuçlanmıştır.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/optical-communication-systems-and-networking-market-106620

 

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik, Birkaç OEM’in Varlığı Sayesinde Küresel Pazara Yön Verdi

2021 yılında Asya Pasifik pazarı 6,91 milyar ABD doları değerindeydi. Baz yılda, Asya Pasifik pazara öncülük etti ve projeksiyon dönemi boyunca da böyle devam etmesi bekleniyor. Birkaç OEM’in Güney Kore, Japonya, Çin, Hindistan ve Avustralya’daki varlığının 2022 ile 2029 arasında pazar büyümesini artıracağı tahmin ediliyor. Ayrıca, genişleyen akıllı şehir girişimlerinin yanı sıra gelişmekte olan telekomünikasyon, savunma, sağlık, havacılık ve yarı iletken bahsedilen ülkelerdeki sektörler, projeksiyon dönemi boyunca pazar genişlemesini destekleyecektir.

Baz yılda, Kuzey Amerika ikinci en büyük optik iletişim sistemleri ve ağ pazar payına sahipti. Savunma, havacılık, sanayi ve ticarette kuantum optiği gibi gelişmiş optik teknolojilerin artan uygulaması nedeniyle Kuzey Amerika pazarının gelişmesi bekleniyor. Ayrıca, yüksek savunma harcamaları ve ABD’de çok sayıda önemli rakibin varlığı, Kuzey Amerika pazarının genişlemesine yardımcı oluyor.

Tahmin dönemi boyunca, Avrupa’da optik iletişim sistemleri ve ağ pazarının ılımlı bir şekilde gelişmesi bekleniyor. Avrupa’nın pazar büyümesinin, İngiltere, Fransa ve Almanya’daki genişleyen havacılık, sağlık, otomotiv ve imalat endüstrilerinden kaynaklanacağı tahmin edilmektedir. Havacılık endüstrisinde Avrupa’nın dünya çapındaki liderliğini geri kazanmak için, yeni teknoloji yaratmaya açık ve acil bir şekilde yatırım yapılması gerekmektedir.

Tedarik zinciri kesintileri nedeniyle, Dünyanın Geri Kalanı pandemi sırasında yavaş bir büyüme gördü. Bununla birlikte, önümüzdeki yıllarda Suudi Arabistan ve BAE’de yeni altyapı kurmak için fotonik çözümlerin kullanımındaki artış, sektörde karlı büyüme beklentileri yaratacaktır. BAE’nin ve diğer komşu ülkelerin havacılık ve savunma faaliyetlerine artan yatırımlarının yakın gelecekte cazip büyüme beklentileri sağlaması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara-

Ürün İnovasyonları ve Uzun Vadeli Devlet Sözleşmeleri Kilit Oyuncuların Odak Noktası Olacak

Ciena Corporation, Arista Networks ve Cisco Systems, Inc. gibi seçilmiş firmaların hakimiyeti, optik iletişim sistemleri ve ağ endüstrisinin rekabet ortamında görülebilir. Tutarlı Ar-Ge harcamaları, ürün yeniliğine güçlü bir şekilde odaklanma ve devlet ve yetkili kuruluşlarla yapılan uzun vadeli sözleşmeler, bu işletmelerin pazardaki konumlarını korumalarına yardımcı olacaktır. Örneğin Ocak 2022’de ADTRAN ve ADVA, iletişim hizmeti sağlayıcıları, işletmeler ve devlet müşterileri için uçtan uca fiber ağ çözümleri sağlayan önde gelen küresel, ölçekli bir sağlayıcı oluşturmak üzere birleşti.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/optical-communication-systems-and-networking-market-106620

Anahtar Sanayi Geliştirme-

Aralık 2021: Uzay Uzay Tabanlı Uyarlanabilir İletişim Düğümü (Space-BACN) programının sıfır aşaması kapsamında, ABD Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), uzay tabanlı bir lazer iletişim teknolojisi şirketi olan Mynaric ile bir sözleşme imzaladı. yeni optik iletişim terminali.

Kilit Piyasa Oyuncularının Listesi:

 • ADTRAN, Inc. (ABD)
 • ADVA Optik Ağ (Almanya)
 • Arista Ağları (ABD)
 • Broadcom Inc. (ABD)
 • Ciena Şirketi (ABD)
 • Cisco Systems, Inc. (ABD)
 • Corning Incorporated (ABD)
 • FiberHome (Çin)
 • Finisar Şirketi (ABD)
 • Fujitsu Limited (Japonya)
 • Huawei Technologies Co., Ltd (Çin)
 • Infinera Şirketi (ABD)
 • Juniper Networks, Inc. (ABD)
 • Lumentum Operasyonları (ABD)
 • Mitsubishi Electric (Japonya)
 • NEC Şirketi (Japonya)
 • Nokia (Finlandiya)
 • Sumitomo Electric (Japonya)
 • Telefonaktiebolaget LM Ericsson (İsveç)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn Facebook Twitter Blogları