Akıllı Silahlar Pazarı Küresel Endüstri Tarihsel Geçmişi, Endüstri Yapısı, Gelişimi, Demografisi, Gelişen Faktörler

Küresel akıllı silah pazarı boyutunun 2028 yılına kadar 30,12 milyar ABD dolarına ulaşarak katlanarak büyümesi bekleniyor. Bu bilgi, Fortune Business Insights tarafından “Akıllı Silahlar Pazarı, 2021-2028”  başlıklı son raporunda yayınlandı  . Rapor ayrıca, pazarın 2020’de 17,17 milyar ABD doları olduğunu ve 2021 ile 2028 arasında %8,02’lik bir YBBO sergilemesinin öngörüldüğünü belirtiyor. akıllı silahların önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini artırması bekleniyor.

 • Örneğin, Şubat 2021’de İsrail merkezli silah üreticisi Rafael Advanced Defence Systems Ltd, Aero India fuarında havadan karaya mühimmat ailesinin yeni üyesi SPICE 250ER’i tanıttı. Bengaluru, Hindistan

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/smart-weapons-market-104058

Pazar Bölümlendirmesi:

Ürüne göre pazar, Füzeler, Mühimmat, Güdümlü Mermi, Güdümlü Roket ve Yönlendirilmiş Enerji Silahları olarak sınıflandırılır. Platform bazında pazar, Hava, Kara ve Deniz olarak bölümlere ayrılmıştır.

 • Platforma dayalı olarak, kara segmentinin, dünya çapında ordu tarafından artan savunma harcamalarıyla desteklenen önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Teknolojiye bağlı olarak pazar, Lazer Yönlendirme, Kızılötesi Yönlendirme, Radar Yönlendirme, Uydu Yönlendirme ve Diğerleri olarak ayrılmıştır. Son olarak, bölge bazında pazar, Dünyanın Geri Kalanı, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik olarak ayrılmıştır.

Rapor Neleri Kapsıyor?

Küresel pazar raporu, akıllı silahlar ürünü, platformu, kilit oyuncular ve teknoloji gibi temel hususlara odaklanırken pazarın analizini sağlar. Ayrıca rapor, pazar eğilimleri, pazar rekabeti, pazar durumu, rekabet ortamı, ürün fiyatlandırması hakkında derinlemesine bilgiler sunar ve önemli sektör gelişmelerini vurgular. Ayrıca rapor, 2021 ile 2028 yılları arasında pazarın büyümesine katkıda bulunması muhtemel birçok doğrudan ve dolaylı faktörü içeriyor.

 

Satın Almadan Önce Sorgulama:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/smart-weapons-market-104058

 

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

 

Büyümeyi Arttırmak İçin Dünya Çapında Savunma Bütçesini Artırmak

 

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’ne (SIPRI) göre ABD, askeri gücünü yükseltmek amacıyla 2020’de toplam 732 milyar ABD doları değerinde bir savunma bütçesi ayırdı. Aynı şekilde, dış tehditleri önlemek için gelişmiş silah sistemlerini depoya dahil etmeye yönelik artan odaklanma, ürünün dünya çapında benimsenmesini muhtemelen artıracağından, diğer ülkeler savunma bütçelerini artırdı. Ayrıca, yeni nesil gelişmiş silahlara yönelik artan talebin, önümüzdeki yıllarda küresel akıllı silah pazarının büyümesini artırması bekleniyor.

 

BÖLGESEL BİLGİLER

 

Kuzey Amerika –  Bölgenin 2020’de 5,79 milyar ABD doları olduğu ve önümüzdeki yıllarda en büyük küresel akıllı silah pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, bölgede gelişmiş silah sistemlerinin geliştirilmesinde yer alan Lockheed Martin Corporation, General Dynamics Corporation, Boeing şirketi ve Northrop Grumman Corporation gibi büyük şirketlerin varlığına bağlanabilir.

 

Asya-Pasifik –  Bölgedeki pazarın, 2021 ile 2028 yılları arasında bölgede bu tür silahların benimsenmesini hızlandırması muhtemel olan savunma sektörüne yapılan artan yatırımla desteklenen önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor.

 

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/smart-weapons-market-104058

 

REKABET GÖREVİ

 

Büyük Şirketlerin Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin Ar-Ge Faaliyetlerine Yatırımlarını Artırma

 

Pazar, büyük şirketlerin ve diğer yerleşik orijinal ekipman üreticilerinin (OEM’ler) varlığıyla konsolide edilmiştir. Küresel olarak savunma makamlarından gelen artan talebi karşılamak için ileri silah teknolojisi geliştirmeye yatırım yapmaya proaktif olarak odaklanıyorlar. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, önümüzdeki yıllarda son derece rekabetçi küresel pazarda varlıklarını sürdürmek için işbirlikleri ve ortaklıklar gibi stratejiler benimsiyor.

 

Endüstri Geliştirme:

 

 • Ocak 2021  – Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Teşkilatı (DRDO), yeni geliştirilen Akıllı Uçaksavar Silahının (SAAW) denemesini başarıyla gerçekleştirdi. Yetkililere göre sistem, Hindustan Aeronautics Limited (HAL) tarafından üretilen Hawk-I jetiyle donatıldı.

Küresel Pazarda Profilli Şirketlerin Listesi:

 

 • BAE Sistemleri (İngiltere)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • General Dynamics Corporation (ABD)
 • Raytheon Company, bir Raytheon Technologies şirketi (ABD)
 • MBDA (Fransa)
 • Boeing (ABD)
 • Textron Inc. (ABD)
 • Rheinmetall AG (Almanya)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

Birleşik Krallık : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

 

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter                Blogları