Araç Takip Pazarı | Endüstri Zinciri Raporu, 2023-2029

Bir araç takip sistemi genellikle GPS takibi olarak bilinir. Artan üretkenliğe, iyileştirilmiş operasyonel verimliliğe, daha düşük maliyetlerle karlılığa ve arabaların dijitalleşmesine olan ihtiyacın, dünya çapında araç takip pazarının büyümesini hızlandıracak önemli faktörler olması bekleniyor. Bu teknolojiler arasında telematik varlık takibi, filo rota planlaması ve tahmine dayalı filo bakımı yer alır. Kaynakların en etkin şekilde kullanılması ve operasyonel esneklik bu özelliklerle mümkün olmaktadır. Ayrıca, daha fazla maliyet tasarrufu ve gelişmiş müşteri deneyimleri gibi unsurların dünya çapındaki araç takip pazarındaki talebi artırması öngörülüyor.

Otomobillerin ve diğer mobil varlıkların tam yerini belirlemek için konumlandırma sistemi (GPS) teknolojisi kullanılır. Hareket eden nesneler üzerinde toplanan veriler, merkezi bir kontrol ünitesine aktarılabilir veya izleme cihazında tutulabilir. En son teknolojinin yaygın olarak benimsenmesi, otomobilleri emniyete almak için de kullanılan GPS izleme cihazlarına olan talebi artırdı. Yük taşımacılığı ve yolcu güvenliği için bir aracın konumunun takip edilebilmesi amacıyla hem ticari hem de binek araçlara GPS takip cihazları entegre edilmektedir.

Örnek PDF Broşürü Alın: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/vehicle-tracking-device-market-101787

Araç Takip Cihazı Pazarının kilit oyuncuları:

  • ATrack Teknoloji A.Ş.
  • Calamp Şirketi
  • Concox Kablosuz Çözüm A.Ş.
  • Geotab Inc.
  • Diğerleri arasında Laird PLC.
  • Ltd.
  • Meitrack Grubu
  • Sierra Kablosuz A.Ş.
  • TomTom Uluslararası BV
  • Trackimo LLC.

Ek olarak, bazı ülkelerde hükümet, hem ticari hem de binek araçlara araç takip cihazlarının takılmasını zorunlu kılan yasalar çıkarıyor. Ayrıca ticari araçlardaki izleme teknolojisi, mal sevkiyatlarının hızlı ve doğru bir şekilde takip edilmesini sağlar.

 

Bu Raporu Özelleştirmek İçin Şu Adresi Ziyaret Edin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/vehicle-tracking-device-market-101787

 

 

Araç takip cihazlarının başlıca faydaları şunlardır:

 

İyileştirilmiş filo yönetimi: Araç takip cihazları, kuruluşların araç filolarını gerçek zamanlı olarak izlemelerine ve yönetmelerine olanak tanıyarak konum, hız ve kullanım hakkında bilgi sağlar.

Artan verimlilik: Araç takip cihazları, kuruluşların rotalarını optimize etmelerine, yakıt tüketimini azaltmalarına ve filo operasyonlarının genel verimliliğini artırmalarına yardımcı olabilir.

Daha iyi güvenlik: Araç takip cihazları, araçların konumu hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayarak kuruluşların güvenlik olaylarına hızla yanıt vermesine ve çalınan araçları kurtarmasına olanak tanır.

Maliyet tasarrufu: Araç takip cihazları, kuruluşların yakıt tüketimi ve bakım gibi araç kullanımıyla ilişkili maliyetleri azaltmasına yardımcı olabilir.

Uyum : Araç takip cihazları, kuruluşların, ticari araç filolarının elektronik kayıt cihazlarına sahip olmasını zorunlu kılan Federal Motorlu Taşıt Güvenliği İdaresi (FMCSA) gibi düzenlemelere uymasına yardımcı olabilir.

Geliştirilmiş güvenlik: Araç takip cihazları, araç hızı ve konumu hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayarak kuruluşların potansiyel güvenlik sorunlarını ortaya çıkmadan önce belirlemesine olanak tanır.

Daha iyi müşteri hizmeti: Araç takip cihazları, araçların konumu hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayarak kuruluşların müşterilere doğru teslimat ve varış zamanları sağlamasına olanak tanır.

Ölçeklenebilirlik: Araç takip cihazları, bir kuruluşun filosunun boyutundaki değişikliklere uyacak şekilde kolayca ölçeklendirilebilir ve sevkiyat ve yönlendirme yazılımı gibi diğer sistemlerle entegre edilebilir.

 

Bölgesel Analiz:

During the forecast period, the market for vehicle tracking devices in Europe is anticipated to expand at a considerable CAGR. The government’s growing investment in cutting-edge technologies to enhance public transportation is primarily responsible for the rise in this area. For instance, the UK government’s Crown Commercial Service and Trading Fund inked a car telematics arrangement to develop smart transportation in May 2016. This initiative would contribute to improved on-road economy and safety while also monitoring and recording driver behaviour, fuel usage, and vehicle location. This agreement was achieved in cooperation with numerous organisations, including those in the fields of healthcare, law enforcement, municipal and federal transportation, a variety of small and medium-sized businesses, and others.

Bir raporu önceden ayırtın: www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/101787

 

İlgili bağlantılar:

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]