Askeri Robotlar Pazarı, 2027’ye Kadar Artan Büyüme Fırsatları Yaratacak

Küresel askeri robot pazar büyüklüğünün, tahmin dönemi boyunca %12,2’lik bir YBBO sergileyerek 2027 yılına kadar 25,66 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Fortune Business Insights’ın “Askeri Robotlar Pazar Büyüklüğü, Payı ve Endüstrisi” başlıklı raporunda, gelişmiş hava robotlarının saldırı, kurtarma faaliyetleri, gözetleme ve diğerleri dahil olmak üzere askeri operasyonlarda giderek daha fazla benimsenmesinin küresel pazar üzerinde muazzam bir etkisi olacağını belirtiyor. Analiz, Platforma Göre (Hava, Kara, Deniz), Operasyon Moduna Göre (Yarı Otonom ve Otonom), Tahrik Moduna Göre (Manuel, Elektrikli ve Hibrit), Uygulamaya Göre (İstihbarat, Gözetleme ve Keşif, Arama ve Kurtarma) , Muharebe Desteği, Ulaşım ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Pazar büyüklüğü 13,87 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Tüm dünya, dünya çapında ticareti ciddi şekilde kesintiye uğratan COVID-19 salgını ile mücadele ediyor. Birkaç ülkenin yetkilileri, bu ölümcül virüsün yayılmasını önlemek için bir tecrit başlattı. Bu tür planlar üretim ve tedarik zincirinde aksamalara neden oldu. Ancak zaman ve kararlılıkla bu sert zamanla mücadele edebileceğiz ve normale dönebileceğiz. İyi gözden geçirilmiş raporlarımız, şirketlerin her pazarın mevcut senaryosu hakkında derinlemesine bilgi almasına yardımcı olacak ve böylece gerekli stratejileri buna göre uygulayabileceksiniz.

Bu Araştırma Raporunun Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/military-robots-market-104663

Rapor, Askeri Robotlar Pazarındaki Kilit Şirketleri Listeliyor:

 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • FLIR Systems, Inc. (ABD)
 • Clearpath Robotics Inc. (Kanada)
 • Cobham Limited (Birleşik Krallık)
 • QinetiQ (İngiltere)
 • AeroVironment, Inc.
 • BAE Sistemleri. (Birleşik Krallık)
 • Elbit Systems Ltd. (İsrail)
 • Raytheon Teknolojileri (ABD)

Pazar Sürücüsü :

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin En Son Teknolojilerin Askeri Robotlarda Birleştirilmesi

Yapay zeka, gerçek zamanlı veri izleme ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilerin birleşmesi, modern savaşta askeri robotlara olan talebi hızlandırdı ve böylece pazara yardımcı oldu. Bu robotlar, askerlerden uzakta bulunan hedefleri takip, kayıt ve gerekli karşı saldırıları gerçekleştirerek, karada, denizde veya havada düşmanları kolayca tespit edebilmektedir. İstihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) faaliyetleri için robotların artan kullanımı, pazarın sağlıklı büyümesini destekleyecektir. Ayrıca, şirketlerin, askerlerin savaş alanlarında gerçek zamanlı kararlar almalarına yardımcı olmak için görüntüleri ve videoları yerdeki istasyona iletebilen küçük robotlar tasarlamaya ve geliştirmeye yönelik artan odaklanması, tahmin dönemi boyunca küresel pazar için iyi sonuç verecektir.

COVID-19 Pandemisi: Pazar Büyümesini Kısıtlamak İçin Askeri Robotların Teslimatları Askıya Alındı

Pandemi, askeri robotların üretimini ve teslimatını önemli ölçüde etkiledi ve bu da pazarın büyümesini azaltacak. Sıkı hükümet normları, robotların ithalatını ve ihracatını kesintiye uğratarak teslimatların gecikmesine neden oldu. Operasyonların durdurulması, üretim süreçlerinde üretimi kritik bir şekilde engelledi. ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa’da yer alan önde gelen şirketler, salgın nedeniyle büyük kayıplar yaşadı. Ancak şirketler, koronavirüsün neden olduğu mali zararı telafi etmek için stratejiler uyguluyor ve bu da piyasa senaryosunu iyileştirebilir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/military-robots-market-104663

 

Bölgesel Analiz :

Avrupa’da Kalkınmayı Artırmak İçin Büyük Üretim Şirketlerinin Varlığı

Bölgedeki önde gelen üreticilerin varlığı nedeniyle Avrupa’nın tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranı yaşaması bekleniyor. The World Robotics 2019’a göre dünya genelinde 700 hizmet robotu üretim şirketi belirlendi ve bunların 307’si Avrupa’da faaliyet gösteriyor. Konuşma ve haptik tabanlı insan-makine arayüzü, navigasyon ve çarpışmadan kaçınma, hareket ve görev planlama gibi özelliklere sahip gelişmiş robotlara yönelik artan eğilim, Avrupa’daki pazarın büyümesini daha da ileriye taşıyacaktır. Güçlü iç güvenlikle birleşen artan askeri harcamalar, bölgedeki pazar üzerinde mükemmel bir etkiye sahip olacak.

Askeri robotlar pazarında yüksek puanlar:

 • Pazarın derinlemesine analizi
 • Değerli gerçekler ve rakamlar
 • Önde gelen bölgeler hakkında derin veriler
 • En son pazar gelişimi
 • Şirketler tarafından uygulanan temel politikalar
 • COVID-19 etkisi

Anahtar Geliştirme :

Ekim 2019 : Çok uluslu bir İngiliz savunma, güvenlik ve havacılık şirketi olan BAE Systems, robotik savaş sistemlerindeki en son gelişmeleri sergilemek için bir program olarak Robotik Teknoloji Göstericisini (RTD) geliştirdi.

İlgili Haberleri Okuyun:

webhitlist.com/profiles/blogs/military-robots-market-revenue-share-2027

kaalama.org/post/406186

rollbol.com/posts/1478388

biztime.com.vn/post/665572_the-global-military-robot-market-size-is-expected-to-reach-usd-25-66-billion-by.html

trackthattravel.com/travelblog/35907

expressafrica.et/post/156319_the-global-military-robot-market-size-is-expected-to-reach-usd-25-66-billion-by.html

 

Hakkımızda: 

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9th Floor, Icon Tower, Baner-Mahalunge Road,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar