Kilit Oyuncular, Pay, Gelir, Trendler, Boyut, Büyüme, Fırsatlar ve 2029’a Kadar Bölgesel Tahmine Göre Çay Poşetleri Pazar Analizi

Tüketiciler arasında bağışıklığı korumak için çay poşetlerinin artan tüketimi nedeniyle, küresel çay poşetleri pazar boyutunun en yüksek YBBO’yu yaşaması bekleniyor. COVID-19 salgını, insanları bağışıklıklarını geliştirmeye ve kendilerini bu ölümcül virüsten korumaya çağırdı. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından ” Poşet Çay Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda yayınlanmaktadır .

Rapora göre, çayın günlük olarak tüketilebilmesi ve çeşitli sağlık yararlarına sahip olması nedeniyle çay poşetleri pazarı büyük bir ivme kazanıyor. Poşet çaylar, kolay çay tüketimini kolaylaştırır ve çok çeşitli tatlar, poşet çay pazarının büyümesine katkıda bulunur.

COVID-19 Etkisi-

Çay poşetleri pazarı, COVID-19 salgınından büyük ölçüde etkilendi. Ulusal tecritler, çay üretim endüstrisinde çalışan insanların yaşamlarını etkiledi. Karantinalar, sosyal mesafe normları, seyahat kısıtlamaları ve diğerleri gibi çeşitli politikaların uygulanması nedeniyle küresel çay arzı sekteye uğradı. Bu da üretim hacimlerinde düşüşe neden oldu. Sonuç olarak, çiftçiler karamsarlaştı ve üretim verimlerinin düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, çay temel bir meta olarak kabul edilmektedir ve bu nedenle, öngörülebilir gelecekte üretimin artması beklenmektedir. Durumun bu şekilde ne kadar devam edebileceği konusunda yorum yapmak ise belirsiz. Bununla birlikte, araştırma raporumuzun derinlemesine analizi, bu niş pazar hakkında değerli bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm poşet çay şirketlerini listeliyor:

 • İlişkili İngiliz Gıdaları Plc.
 • Twining Crosfield ve Company Ltd.
 • Unilever Plc.
 • Çay Cumhuriyeti
 • Harrogate Ltd.’den Betty’ler ve Taylor’lar
 • Celesttail Çeşniler A.Ş.
 • Harney & Sons Güzel Çaylar
 • Dilmah Ceylon Tea Company Plc.
 • Bigelow Çay
 • Tetley

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/tea-bags-market-103878

Rapor Amacı ve Kapsamı:

 • Raporda, coğrafi kapsam, segmentasyon ve kilit oyuncuların finansal performansına dayalı olarak pazara genel bir bakış sunulmaktadır.
 • Rapor, tahmin döneminin sonunda tahmini pazar büyüklüğünü sunar. Raporda ayrıca geçmiş ve güncel pazar büyüklüğü de incelenmektedir.
 • Çeşitli göstergelere dayalı olarak, verilen tahmin dönemi için Yıllık büyüme (%) ve bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sunulmaktadır.
 • Rapor, sektördeki mevcut eğilimleri ve Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Avrupa’daki pazarın gelecekteki kapsamını sunar.
 • Pazarın büyümesini hızlandıran çeşitli parametreler araştırma raporuna dahil edilmiştir.
 • Rapor, tahmin dönemi boyunca büyüme oranını, soğuk zincir pazar büyüklüğünü ve pazarın değerini analiz eder.

Rapor Kapsamı-

Rapor, çay poşetleri pazarındaki mevcut duruma ve gelecekteki büyüme beklentilerine odaklanıyor. Rapor, o bölgenin teknolojik, sosyal, ekonomik ve çevresel durumu gibi bölgesel pazar büyümesini yöneten çeşitli faktörleri açıklamaktadır. Bu pazarın ayrıntılı niteliksel ve niceliksel analizi ve birden çok paydaşla yapılan görüşmeler yoluyla toplanan bilgiler raporda belirtilmiştir ve bu niş pazar hakkında değerli bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır. Rapor ayrıca, yeni ürün lansmanları, genişlemeler ve önemli pazar eğilimleri hakkında bilgiler de dahil olmak üzere sektördeki son gelişmelere odaklanmaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazarı Yönlendirmek İçin Yükselen Sağlık Bilinci

Tüketiciler sağlıkları konusunda daha bilinçli hale geldikçe, çaya olan talep dünya genelinde artıyor. Çay, kolay bir ferahlık kaynağı olarak hizmet eder ve tüketildiğinde sağlığı iyileştirir. Antioksidanlar içerir ve kaygıyı azaltmaya da yardımcı olur. Çeşitli sağlık yararları konusunda tüketiciler arasında artan farkındalık, çay poşetlerine olan talebi hızlandırıyor. Ayrıca, istisnai avantajları nedeniyle bitki ve yeşil çaya yönelik artan talep, küresel pazar üzerinde olağanüstü bir etkiye sahip olabilir. Yeni özel çay mağazalarının tanıtılması ve yaygın olanların genişletilmesi de pazarın büyümesini sağlar.

Ancak pazar, plastik kaplı çay poşetleri ile tağşiş yaşıyor. Bu ciddi sağlık riskleri oluşturur ve dolayısıyla pazar büyümesini engeller. Ayrıca düşük gelir grubu, yüksek maliyetleri nedeniyle birinci sınıf çay alamamaktadır. Bu da pazarın büyümesine engel teşkil edebilir.

Segmentasyon-

Çay türüne göre pazar, siyah çay poşetleri, yeşil çay poşetleri, bitki çay poşetleri vb. olarak kategorize edilir. Dağıtım kanalı temelinde pazar, marketler, çevrimiçi mağazalar, süpermarketler ve hipermarketler, vb. Pazar, son kullanıcı bazında işyerleri, haneler, oteller ve restoranlar vb. olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, küresel çay poşetleri pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik Küresel Pazar Payına Hakim Olacak

Çayın insan sağlığına son derece faydalı olduğu düşünülen Hindistan, Japonya ve Çin gibi ülkelerde çayın yüksek üretim ve tüketimine tanık olunmaktadır. Bölgede kahve tüketimi de artıyor olsa da, çayın yüksek popülaritesi ve yaygın tüketimi Asya Pasifik pazarının büyümesini hızlandıracak. Direct China Ticaret Odası’nın 2018 yılında yaptığı bir araştırmaya göre Çin, son araştırmasına göre 2,8 milyon ton çay tüketti.

Avrupa, bitki çayı tüketiminin sunduğu tıbbi faydalar konusunda tüketiciler arasındaki farkındalığın artması nedeniyle önemli bir büyüme oranı beklemektedir. Rusya ve Türkiye’nin yüksek oranda çay ürünleri ithalatı, Avrupa’da yüksek oranda çay poşeti tüketimine işaret etmektedir.

 

Rekabetçi Manzara-

Tanınmış Markaların Yeni Lezzetler ve Varyantlar Sunması Rekabeti Arttıracak

Önümüzdeki yıllarda pazarda güçlü bir büyüme bekleniyor. Poşet çaylara yeni tatlar getirerek veya ambalaj malzemesinde değişiklik yaparak ürünlerdeki yenilikler pazarda büyük bir etki yaratabilir. Örneğin, Ocak 2019’da Mindful Inc. tarafından organik elektrolit çayın piyasaya sürülmesi, pazar talebinde bir artışa neden oldu.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/tea-bags-market-103878

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Linkedin  Facebook  Twitter