Süpersonik Jet Pazar Analizi ve Profesyonel Büyüme Araştırması 2030

Süpersonik jet pazar büyüklüğünün 2021’de 24,46 milyar ABD dolarından 2030’da 35,62 milyar ABD dolarına çıkacağı tahmin ediliyor. Fortune Business Insights™ tarafından hazırlanan ” Süpersonik Jet Pazarı, 2021-2030 ” başlıklı bir rapora göre pazar 23,16 ABD doları olarak gerçekleşti. 2020’de milyar. 2021-2030 tahmin döneminde %4,26’lık bir YBBO sergilemesi bekleniyor.

Mahindra, Spike S-512 Süpersonik Jet Geliştirmek İçin Spike Aerospace ile İşbirliği Yapıyor

Şubat 2021’de Tech Mahindra ve Spike Aerospace, Spike S-512 Supersonic Jet’i geliştirmek için el ele verdi. İlkinin kompozitler, optimizasyon ve mühendislik alanındaki güçlü yönlerini endüstriye yönelik ilk düşük bomlu jetin yaratılmasına eklemesini sağlayacaktır. Şirket yetkililerinden birine göre, “Spike, optimizasyon, stres analizi ve kompozit uçak gövdesi tasarımındaki uzmanlığını kullanacak. Tech Mahindra mühendislik desteğini şimdiden çok sayıda programa sunmuştur. Spike S-512, on sekiz yolcu alacak ve uçuş süresini %50 oranında azaltabilecek.”

Örnek PDF Broşürü Alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/supersonic-jet-market-105715

Büyümeyi Engellemek İçin COVID-19 Salgını Ortasında Uçak Teslimatlarının Geçici Olarak Durdurulması

Küresel COVID-19 salgını, gelişmekte olan ülkelerin savunma bütçelerini askıya alması nedeniyle sektörde engellere neden oldu. Birkaç tanınmış şirket uçak teslimatlarını tamamlamayı başarırken, diğerlerinin çoğu pandemi nedeniyle bunu gerçekleştiremedi. Örneğin Hindistan Savunma Bakanlığı, Aralık 2020’de Fransa Büyükelçisinden ülkenin 2022 yılına kadar Hindistan’a 36 Rafale savaş uçağı teslim edeceğine dair güvence aldı.

COVID-19’un bu pazar üzerindeki kısa ve uzun vadeli etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin:

Rapor Kapsamı-

Rapor, katkıları, beklentileri ve eğilimleri dikkate alarak yüksek hızlı jet pazarını analiz etmeyi amaçlıyor. Her segmentteki temel yetkinliklerini analiz etmek için sektörde faaliyet gösteren her kilit şirketin ayrıntılı profillerini sunar. Bunun dışında, müşterilerimizin işbirlikleri, yeni ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler, ortak girişimler ve satın almalar gibi rekabetçi gelişmeleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak İçin Eski Filoların Bakım ve Yükseltme Maliyetlerini Artırmak

Eski uçakların gövdeleri, motorları ve benzeri diğer bileşenleri genellikle çok sayıda karmaşık teknik sorundan geçer. Bu nedenle, onları günümüzün dördüncü ve beşinci nesil uçaklarıyla değiştirme ihtiyacı hızla artıyor. Birkaç yaşlanan filo, yeni görev gereksinimlerini karşılamak için düzenli bakım ve pahalı yükseltmeler gerektirir. Bu jetler ise oldukça verimli olan benzersiz gözetleme ve harp teknolojisine sahiptir. Bununla birlikte, Ulusal Çevre Politikası Yasası (NEPA), kuruluşların çevresel etkilerle ilgili belirli standartları karşılamasını zorunlu kılmıştır. Yakın gelecekte süpersonik jet pazarının büyümesini engelleyebilir.

Segmentler-

Askeri Segment, Gelişmiş Savaş Uçağının Artan Kabulüyle Dolu Olacak

Platforma bağlı olarak, pazar ticari ve askeri uçaklar olarak ikiye ayrılıyor. Bunlar arasında askeri segment, son otuz yıldır en büyük süpersonik jet pazar payını elde ederek hakim durumda. Bu büyüme, dördüncü, beşinci ve altıncı nesil savaş uçaklarının artan kullanımına bağlanabilir.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/supersonic-jet-market-105715

 

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika 2020’de 8,93 Milyar ABD Doları Oldu:  Fortune Business Insights™

 • Kuzey Amerika, 2020 yılında 8,93 milyar ABD doları gelir elde etti. Lockheed Martin Corporation ve Boeing Company’nin varlığı nedeniyle önümüzdeki yıllarda da ön sıralarda yer alması bekleniyor. Ayrıca, ordudan gelen yüksek talep de büyümeye yardımcı olacaktır.
 • Avrupa’da artan jeopolitik gerilimler ve artan güvenlik riskleri, hükümet kurumlarını önümüzdeki yıllarda savunma bütçelerini artırmaya itecektir. Bu bölgede bu jetlere olan talebi artıracaktır.
 • Asya Pasifik’in, özellikle Hindistan ve Çin’de askeri havacılık sektörünün genişlemesi nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi muhtemeldir.
 • Orta Doğu’da Etihad, Katar ve Emirates gibi tanınmış havayolları ticari süpersonik jet sektörüne daha fazla yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Rekabetçi Manzara-

Kilit Şirketler, Şirket İçi Uçak Sağlamak İçin Devlet Kurumlarıyla Sözleşmeler İmzalamayı Hedefliyor

Pazar, şu anda teknolojik olarak gelişmiş şirket içi uçaklarını teslim etmek için Ordu ve Donanmadan yeni sözleşmeler kazanmaya odaklanan çok sayıda büyük, küçük ve orta ölçekli şirkete ev sahipliği yapıyor. Bu tür stratejik adımlar, küresel pazardaki konumlarını güçlendirmelerine de yardımcı olacaktır. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme verilmiştir:

 • Nisan 2021 : BAE Systems, uluslararası F-16 uçak filosunu teslim etmek için ABD Hava Kuvvetleri ile 600 milyon ABD Doları değerinde 10 yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. Aynı zamanda destek ekipmanını da içerecektir. Sözleşme ayrıca özel test ekipmanı, mühendislik desteği ve F-16 filosunu hazır hale getirmek için eğitim içeriyor.
 • Şubat 2021 : Hindustan Aeronautics Limited, Hindistan Hava Kuvvetleri (IAF) ile 83 Tejas Hafif Savaş Uçağı (LCA) tedarik etmek için bir sözleşme imzaladı. Uçak, Gelişmiş Orta Savaş Uçağı (AMCA), MiG-29 ve Mirage 2000’lerin yerini alacaktı.

Küresel pazarda bulunan önde gelen süpersonik jet sağlayıcılarının listesi:

 • BAE Sistemleri (İngiltere)
 • Airbus SAS (Hollanda)
 • Boeing Şirketi (ABD)
 • Dassault Aviation SA (Fransa)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Saab AB (İsveç)
 • Hindustan Havacılık Limited Şirketi (Hindistan)
 • Spike Aerospace, Inc. (ABD)
 • Aeron (ABD)
 • Boom Technology, Inc. (ABD)
 • Birleşik Uçak Şirketi
 • Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/supersonic-jet-market-105715

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter