2027’ye Kadar Annatto Pazar Büyüklüğü, Payı, Yeni Gelişme, Segmentasyon, Talep, Büyüme, Görünüm ve Tahmin

Küresel annatto pazar büyüklüğünün, 2020 ile 2027 arasında %5,0’lik bir YBBO sergileyerek 2027 yılına kadar 281,97 milyon ABD Dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. dünya çapında annato gibi doğal bileşenlere olan talebi artıran yapay renklendirmenin etkileri. Fortune Business Insights, “Annatto Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi, Türe Göre (Solvent Ekstraksiyonu & Emülsifiye Annatto ve Sulu Ekstraksiyon Annatto), Uygulama (Gıda Endüstrisi, Doğal Kumaş Endüstrisi, Kozmetik Endüstrisi, ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahminler, 2020 – 2027.”,pazarın 196,55 milyon ABD doları seviyesinde olduğunu ve önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaydetmesinin beklendiğini belirtiyor.

Annatto genellikle achiote ağacı tohumlarından elde edilen bir gıda boyası maddesidir. Gıda ürünlerine turuncu veya sarı bir renk verirler ve gıda ve içecek endüstrilerinde yaygın olarak kullanılırlar. Ürün genellikle güvenli bir baharat ve gıda boyası ürünüdür ve diğerlerinin yanı sıra Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) gibi kuruluşlar tarafından tüketim için güvenli bir gıda katkı maddesi olarak kabul edilmiştir. .

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/annatto-market-101592

Rapor Neleri Kapsıyor?

Pazar raporu, öngörülen ufukta pazarın karşılaşacağı çeşitli pazar sürücüleri ve sınırlamaları, fırsatlar ve zorluklar hakkında ayrıntılı bir değerlendirme içerir. Ek olarak, rapor, tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini etkileyen, pazarın bölgesel gelişmeleri hakkında kapsamlı araştırma sağlar. Rapor, pazar için çeşitli araştırma metodolojileri kullanan araştırma analistimiz tarafından sektördeki uzman profesyonellerin tavsiyelerinden elde edilen bilgileri içerir. Rekabet ortamı, 2019 ve 2026 yılları arasında pazardaki gücünü korumak için şirketler tarafından benimsenen ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar ve işbirlikleri gibi stratejiler hakkında daha ayrıntılı bilgiler sunar. 

Küresel Pazarda Profili Olan Şirketlerin Listesi:

 • Givaudan SA (Vernier, İsviçre)
 • Archer Daniels Midland Şirketi (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Hansen Holding A/S (Amerika Birleşik Devletleri)
 • Sensient Technologies Corporation (Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Kalsec Inc. (Michigan, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Dohler Grubu (Darmstadt, Almanya)
 • Dairy Connection, Inc. (Madison, Wisconsin)
 • IFC Çözümleri (Amerika Birleşik Devletleri)
 • Biocon Colours (Bengaluru, Hindistan)
 • Aarkay Gıda Ürünleri Ltd. (Gujrat, Hindistan)

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Temiz Etiketli Gıda Ürünleri İçin Artan Talep

Yellow 5, Yellow 6 ve Red 40 gibi yapay gıda boyaları, kansere neden olduğu bilinen 4-aminobifenil ve benzidin gibi toksik bileşikler içerir. Ek olarak, çocuklarda alerji, sinirlilik ve diğer rahatsızlıklara neden olurlar. Yapay gıda ürünlerinin tüketiminin kötü etkilerine ilişkin artan farkındalık, annatto tohumlarından elde edilen yenilikçi doğal kaynaklı gıda ürünlerine olan talebi artırıyor. Temiz etiketli gıda ürünlerinin tüketimine yönelik artan talebin, tahmin dönemi boyunca küresel annatto pazarını daha da yönlendirmesi bekleniyor.

SEGMENTASYON:

Gıda Sanayi Segmenti 2019’da %71,65 Pazar Payına Sahip Oldu

Uygulama bazında gıda endüstrisi segmenti, 2019 yılında %71,65’lik bir pazar payına sahipti ve gıda endüstrisinde doğal gıda katkı maddelerinin artan tercihi nedeniyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Avrupa Ön Planda Kalacak; Büyümeyi Desteklemek İçin Doğal Gıda Ürünlerinin Tüketiminin Arttırılması

Tüm bölgeler arasında, Avrupa pazarının tahmin dönemi boyunca katlanarak büyüme göstermesi bekleniyor. Bölgenin 2019 yılında 70,8 milyon ABD doları ciro elde ettiği ve küresel pazarda en yüksek konuma sahip olması bekleniyor. Bu, İngiltere, Almanya ve bölgedeki diğer ülkelerde yapay gıda ürünleri yerine doğal gıda ürünlerinin artan tüketimine bağlanabilir.

Kuzey Amerika, 2020 ve 2027 yılları arasında ABD ve Kanada gibi ülkelerde annatto kaynaklı doğal renklendiriciler içeren gıda ürünlerinin piyasaya sürülmesine artan odaklanma nedeniyle önemli bir büyüme yaşayacak.

REKABET GÖRÜNÜMÜ:

Büyük Şirketler Pazar Konumlarını Güçlendirmek İçin Ürün Genişletmeye Odaklanıyor

Pazar, varlıklarını sürdürmeye ve ürün portföylerini genişletmeye odaklanarak rekabet avantajı elde etmeye çalışan birkaç şirketten oluşmaktadır. Bu şirketler, annatto gibi doğal olarak oluşan kaynaklardan elde edilen yenilikçi gıda ürünleri geliştiriyor. Büyük şirketler tarafından ortaklık, birleşme ve devralma ve işbirliği gibi stratejilerin benimsenmesinin, önümüzdeki yıllarda küresel doğal annatto pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Endüstri Geliştirme:

 • Temmuz 2020 – Hansen Holding, rekabet avantajı elde etmek ve doğal gıda ürünlerinin geliştirilmesini içeren sürdürülebilir bir geleceğe yönelik pazarın sunduğu fırsatlardan yararlanmak amacıyla yiyecek ve içecek sektörünün genişletildiğini duyurdu.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgula-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/annatto-market-101592

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar