Mikro Sulama Sistemi Pazar Geliri, Büyümesi, Büyüklüğü, Payı, Talebi, Kapsamı ve 2027 Tahmini

Küresel mikro sulama sistemleri pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 12,40 milyar ABD doları rakamı kaydetmesi ve tahmin döneminde %6,92’lik umut verici bir YBBO sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights tarafından hazırlanan “Mikro Sulama Sistemleri Pazar Büyüklüğü, Pay ve Sektör Analizi, Türe Göre (Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama), Mahsul Türüne (Tarla Bitkileri, Meyve Bahçesi Bitkileri, Peyzaj ve Çim ve Diğerleri), Uygulama” başlıklı bir rapora göre (Tarım ve Sanayi) ve Bölgesel Tahmin, 2020 – 2027.” Kaliteli mahsuller üretmek için gelişmiş tekniklerin ve destekleyici hükümet politikalarının artan kullanımı, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için itici faktörler olacaktır.

COVID-19’un ortaya çıkışı dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin, farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecektir. Hükümetlerden ve çeşitli şirketlerden artan destek, bu oldukça bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Mücadele eden bazı endüstriler var ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, neredeyse her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

Örnek Rapor İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/micro-irrigation-system-market-102839

Mikro sulama tekniği, diğer geleneksel sulama tekniklerine göre daha az basınç ve su akışı gerektiren bir sulama yöntemidir. Diğerlerinin yanı sıra lokalize sulama, düşük akışlı sulama, damlama sulama ve düşük hacimli sulama olarak da bilinir. Ayrıca yeterli miktarda su ve besin maddesi gerektiren bilimsel bir yöntem olan bu sulama türü, daha kaliteli ve fazla ürün verir. Ayrıca, yüksek oranda alkalizasyon ve tuzlanma nedeniyle düşük mahsul kalitesinden muzdarip araziler için çok uygundur. Mikro sulama, damla sulama ve yağmurlama sulama gibi iki tür tekniği içerir.

Pazar Raporu Neleri Kapsar?

Pazar raporu, tahmin dönemi boyunca pazarın içinden geçeceği itici güçler, zorluklar, fırsatlar ve kısıtlamalar gibi büyüme parametreleri hakkında ayrıntılı bilgiler içerir. Ayrıca, piyasada mevcut olan bölgesel demografik özellikler hakkında niteliksel ve niceliksel ayrıntılar sağlar. Ayrıca, rekabet ortamı, pazarda çoğalan şirketlerin derinlemesine bilgisini ve 2020-2027 yılları arasında pazarda yer almak için benimsedikleri birleşme ve satın almalar, ürün lansmanları ve işbirlikleri gibi stratejileri içermektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Pazarı Yönlendirmek İçin COVID-19 Tehdidi Ortasında Mikro Sulama Altında Büyük Ölçekli Arazi Kabulü

Tükenen su kaynakları ve kaliteli ürünlere olan talebin artmasıyla birlikte, yetiştiriciler dünya genelinde mikro sulamaya daha fazla alan ekliyor. Kolay mekanizasyon ve çok çeşitli mahsullerin yetiştirilmesinde verimlilik gibi faktörler, tekniğin ticari mülk sahipleri tarafından kabul edilmesini sağlayan itici faktördür. Bunun tahmin döneminde piyasayı canlandırması bekleniyor. Örneğin, yeni koronavirüs COVID-19’un küresel etkileri nedeniyle her sektörün aşağı doğru sendelediği çalkantılı zamanlarda, Hindistan Tamil Nadu’daki çiftçiler tarım sektörünü alkışladı. Henüz tamamlanan 2019-2020 mali yılında Tamil Nadu, mikro sulama altındaki alan açısından tüm Hindistan seviyesini aştı. Pradhan Mantri Krishi Sinchayee Yojana (PMKSY) altında, eyalet yaklaşık 2.06.853’ü kapsıyordu. Söz konusu mali yıl boyunca 25 Hektar arazi. Mahsuller için çeşitli olumlu faydaları nedeniyle bu teknik kapsamında arazinin artan şekilde benimsenmesi, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/micro-irrigation-system-market-102839

Bölgesel Analiz:

Asya-Pasifik Hakim Kalacak; Büyümeyi Güçlendirmek için Akıllı Tarım Tekniklerinin Kabulü

Bölgeler arasında Asya-Pasifik tahmin döneminde ön planda olacak. 2019’da 2,97 milyon ABD doları pazar payına sahip olan akıllı tarım tekniklerinin benimsenmesi, öngörülen ufukta pazar büyümesini daha da ileriye taşıyacaktır. Ayrıca, maksimum mikro sulama sistemleri pazar geliri elde etmek için kazançlı fırsatlar sayesinde büyük oyuncuların artan yatırımları, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesi için iyiye işaret olacaktır. Öte yandan, Kuzey Amerika’nın tahmin dönemi boyunca katlanarak büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bu, ABD ve Meksika gibi ülkelerde gelişmiş çiftçilik teknikleri konusunda insanlar arasında yüksek farkındalık gibi faktörlere bağlanabilir.

Rekabet Ortamı:

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Özel Oyuncular Tarafından Birleşme ve Devralma

Mikro sulama sistemleri pazar raporuna göre, tahmin döneminde büyük pazar payı elde etmek ve rakiplerini geride bırakmak için çabalayan birkaç şirket var. Tesislerin genişletilmesi, ortaklık, birleşme ve satın alma ve kilit oyuncular tarafından işbirliği gibi stratejilerin benimsenmesi, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini hızlandıracaktır. Örneğin, Nisan 2017’de Hindistan merkezli bir sulama çözümü sağlayıcısı olan Jain Irrigation Systems, iki ABD şirketini satın aldığını duyurdu: Irrigation Design, Construction Inc. (IDC) ve Agri-Valley Irrigation Inc. (AVI). Yaklaşık 48 milyon ABD doları yatırımla şirket, diğer iki şirketten 805 adet hisse almayı planlıyor. Ayrıca, mikro sulama tekniğini teşvik eden hükümet politikalarının tahmin dönemi boyunca piyasa için iyiye işaret etmesi beklenmektedir.

Endüstriyel gelişme:

 • Şubat 2020: Sulama pazarında öncü olan Lindsay Corporation, yeni ürünü Zimmatic poly pipe’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirkete göre ürün, su ortamının en aşındırıcı olduğu çiftlikler için uygundur. Bu lansmanın, Şirketin pazardaki stratejik konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Piyasada Faaliyet Gösteren Firmaların Listesi:

 • Lindsay Şirketi (ABD)
 • Jain Sulama Sistemleri Ltd. (Hindistan)
 • Valmont Endüstrileri (ABD)
 • Rain Bird Şirketi (ABD)
 • Reinke İmalat A.Ş. (ABD)
 • Netafim Limited (İsrail)
 • Toro Şirketi (ABD)
 • Avcı Endüstrileri (ABD)
 • Nelson Sulama Şirketi (ABD)
 • Rivulis Sulama Ltd. (İsrail)

Özelleştirilmiş Rapor Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/micro-irrigation-system-market-102839

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar