Ultrasonik Test Pazarı Son Eğilimler, Pay, Boyut, Gelir, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2027

 

 

Küresel ultrasonik test pazar büyüklüğünün,  tahmin dönemi boyunca 9,43’lük bir YBBO sergileyerek 2027  yılına kadar 3.671,9 milyon ABD Dolarına  ulaşacağı tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights™’ın “ Tahribatsız Muayene (NDT) alanındaki gelişmekte olan girişim kültürünün, bu pazarı beslemede merkezi bir rol oynayacağını” öne sürdüğü  “ Fortune Business Insights™ ”, “Ultrasonik Test Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi, Türe Göre (Uçuş Süresi Kırınımı, Phased Array, Daldırma Testi, Kılavuzlu Dalga Testi, Akustografi ve Diğerleri) Ekipmana Göre (Kusur Dedektörleri, Kalınlık Ölçerler, Dönüştürücüler ve Problar, Endüstriyel Tarayıcılar, Tüp Muayene Sistemleri, Bond Test Cihazları, Görüntüleme Sistemleri ve Diğerleri), Hizmete Göre (Muayene Hizmetleri, Ekipman Kiralama Hizmetleri, Kalibrasyon Hizmetleri ve Eğitim Hizmetleri), Sektöre Göre (Üretim, Petrol ve Gaz, Havacılık, Uzay, Kamu Altyapısı) , Otomotiv, Enerji Üretimi ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027”. Test etme ve inceleme, ekipman, makine ve diğer varlıkların güvenliğini ve güvenilirliğini sağlamak için operatörlerin ve sermaye sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken kritik işlevlerdir. NDT ve ultrasonik test (UT) teknolojilerini kullanarak bu işlevleri yerine getirmek için son birkaç yılda girişimler istikrarlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Örneğin, Hintli girişim AAVRTTI, gömülü yardımcı programları algılamak, tanımlamak ve haritalamak için RUDI’yi (Yardımcı Program Tespiti ve Görüntüleme Radarı) geliştirmiştir. Şirket ayrıca, kablo arızalarının ve yer altı boru kaçaklarının yerel tespiti gibi başka hizmetler de sunmaktadır. Birleşik Krallık’ta yerleşik bir girişim olan Inductosense, ultrasonik test kullanarak NDT çözümleri geliştirmekle meşgul. Şirket, boru hatlarında ve gemilerde iç korozyon ve erozyonun doğru bir şekilde izlenmesini kolaylaştırmak için ultrasonik sensörler üretmektedir.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/ultrasonic-testing-market-104865

Pazarın değerinin 2019 yılında 2.297,2 milyon ABD Doları olarak tahmin edildiğini belirten raporda   şu bilgiler de paylaşılıyor:

 • Çeşitli pazar sürücülerinin ve eğilimlerinin bütünsel değerlendirmesi;
 • Pazarın karşı karşıya olduğu zorlukların ayrıntılı olarak anlaşılması;
 • Pazarın eşsiz segmentasyonu; ve
 • Piyasanın rekabetçi ortamı ve bölgesel beklentileri üzerine mikroskobik çalışma.

Kısıtlama Faktörü

Pazar Büyümesini Bastırmak İçin COVID-19 Krizinin Ortasında Gelir Açıkları

Koronavirüsün neden olduğu küresel ekonomik ve sağlık krizinin giderek artan bir yoğunlukta ortaya çıkmasıyla, havacılık endüstrisi benzeri görülmemiş gelir açıkları yaşamaya hazırlanıyor. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’ne (ICAO) göre, 2021’in ilk yarısında havayollarının 163 milyar ABD Doları ile 194 milyar ABD Doları arasında potansiyel brüt yolcu işletme geliri ile karşı karşıya kalması muhtemeldir. Bu, 2020’de uçakların karşı karşıya kaldığı 391 milyar ABD doları değerindeki kayba ek olarak gerçekleşti. Pandemi, uçak üreticilerinin ve havacılık teknolojisinin yatırım planlarını ciddi şekilde kesintiye uğrattığından, ultrasonik test pazarındaki büyümenin de bu finansal stresler nedeniyle gerilemeler yaşaması bekleniyor. sağlayıcılar. Ayrıca, seyahat kısıtlamaları ve uçuşların iptal edilmesi, gelişmiş UT teknolojilerinin benimsenmesini geciktirmiştir. Örneğin, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) yakın tarihli bir raporu, arz şokları ve olumsuz talebin birleşiminin havacılık endüstrisinde yaygın bir belirsizlik yarattığına ve böylece ultrasonik testler gibi yeni nesil teknolojilerin havayolu şirketleri. Bu gelişmelerin bir sonucu olarak, bu pazar negatif bir YBBO gösterecektir. 2019’da –  14,9 ve 2020’de 1.954,4 milyon USD değerine ulaştı  .

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Sterlin Büyümesini Kaydedecek; Asya Pasifik Umut Verici Bir Şekilde İlerleyecek

2019 yılında, Kuzey Amerika pazar büyüklüğü  893,7 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti ve bölgenin, demiryolu altyapılarının denetiminde UT yöntemlerinin artan kullanımı nedeniyle tahmin dönemi boyunca büyüme yörüngesini desteklemesi bekleniyor. Ayrıca, bölgenin sağlam havacılık endüstrisinde gelişmiş test teknolojilerinin giderek daha fazla benimsenmesi, bölgesel pazarı daha da artıracaktır.

Asya Pasifik’in, Hindistan’daki kamu altyapısını güçlendirmeye yönelik büyük yatırımlar ve Çin’deki imalat sanayiindeki hızlı genişleme nedeniyle önümüzdeki yıllarda ultrasonik test pazar payındaki en hızlı büyümeyi sergilemesi bekleniyor. Avrupa’da, Almanya’daki otomotiv endüstrisinde bu ultrasonik tipte test çözümlerine yönelik artan talep, bölgesel pazar büyümesine yardımcı olacaktır.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/ultrasonic-testing-market-104865

Ultrasonik Test Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Kilit Şirketlerin Listesi:

 • TD Williamson, Inc. (ABD)
 • Sonatest Ltd. (Birleşik Krallık)
 • Nikon Metrology (Japonya)
 • Mistras Grubu (ABD)
 • Ashtead Teknolojisi (Birleşik Krallık)
 • Amerapex Şirketi (ABD)
 • Tecscan Systems Inc. (Kanada)
 • Olympus Corporation (Japonya)
 • NDT Global GmbH & Co. Kg (ABD)
 • General Electric (ABD)
 • Uygulamalı Teknik Hizmetler, Inc. (ABD)

Rekabetçi Manzara

Piyasa Rekabetini Nitelendirmek İçin Kazançlı İşbirlikleri

Bu pazarın rekabet ortamı, havacılık endüstrisi devleri ile UT pazarındaki kilit oyuncular arasında artan sayıdaki kazançlı ortaklıklar nedeniyle üretken bir dinamizm dönemi yaşıyor. Bu işbirlikleri, uçak bileşenleri için yaratıcı test çözümleri geliştirmeyi amaçlıyor ve bu da iş birliği yapan kuruluşların pazardaki konumunu sağlamlaştıracak.

Sektörel Gelişmeler:

 • Eylül 2020:  Element Sheffield, yıkıcı test hizmetleri için uçak motoru üreticisi Safran’dan onay aldığını duyurdu. Anlaşma, Safran’ın bileşenleri ve malzemeleri için ultrasonik test teknikleri uygulamak üzere Safran’dan Element’e verilen son izni takip ediyor.
 • Ocak 2020: İskoç bir startup olan Novosound, kavisli yüzeyleri denetlemek için ilk esnek ince film ultrason sensörünü Haziran ayında geliştirmek ve piyasaya sürmek için 4,3 milyon ABD doları tutarında bir yatırım aldı. Başlangıç, bu cihazın piyasaya sürülmesiyle uçakların muayene ve bakım alanını hedefliyor olacak.

Daha İlgili Bağlantılar:

Proses Spektroskopisi Pazar Eğilimleri

Proses Spektroskopisi Pazar Büyüklüğü

Proses Spektroskopisi Pazar Payı

Proses Spektroskopisi Pazar Büyümesi

Proses Spektroskopisi Pazar Tahmini

Proses Spektroskopisi Pazar Analizi

Proses Spektroskopisi Pazar Fırsatları

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları