%10,8 YBBO ile Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Büyüklüğü 2027’ye Kadar 9,71 Milyar ABD Dolarına Ulaşacak

Elektrofizyoloji cihazları pazarının  2019’da 5,10 milyar ABD doları değerinde olduğu ve  %10,8’lik YBBO  ile   2027’de 9,71 milyar ABD dolarına   çıkması bekleniyor   Aterial ve ventriküler fibrilasyon, taşikardi ve kalbi muayenesi diğer hastalara ağır elektrofizyoloji cihazları teşhis ve tedavi edilmektedir. Sağlık uzmanları, bu kısıtlamaları ve tedavi etmek için ablasyon ve teşhis kateterleri, haritalama sistemleri vb. dahil olmak üzere elektrofizyoloji tekniğine dayalı çeşitli araçlar kullanır.

Elektrofizyoloji cihazları ciddi kalp damar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kalple ilgili bozuklukların yüksek prevalansı, dünya çapında büyük bir ürün talebi yarattı. İçecek tüketimi ve sigara içme gibi alışkanlıkların benimsenmesinin artması pazarın büyümesine olumlu etki yapacaktır. Teknolojik olarak gelişmiş elektrofizyoloji cihazlarının ortaya çıkışı, cerrahi prosedürlerde gelişmiş çalışma verimliliği sağlamıştır. Sağlık hizmetleri altyapısına yapılan artan yatırımla birlikte sağlık geri ödeme politikalarının iyileştirilmesi, pazar büyümesi için büyük bir potansiyel açacaktır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde atriyal fibrilasyonun artan prevalansı, pazar büyümesi için büyük bir potansiyel yarattı. Son teknolojik gelişmeler bu cihazlara olan talebi artırdı.

Ayrıntılı Rapor Örneği İsteyin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/electrophysiology-devices-market-101730

Sektörel Gelişmeler:

  • Nisan 2021-  Medtronic plc, ABD FDA’dan Emprint ablasyon kateter kiti için Çığır Açan Cihaz Tanımı aldı. Cihaz henüz ABD’de onaylanmamıştır. Kateter, akciğerdeki malign lezyonların minimal invaziv tedavisinde kullanılabilir.

İtici Faktörler

Atriyal fibrilasyon, supraventriküler taşikardi ve diğer kalp rahatsızlıkları daha yaygın hale geldikçe elektrofizyoloji cihazlarına olan talep artmaktadır. Örneğin, CDC dünya nüfusunun %0,5’inin atriyal fibrilasyona sahip olduğunu tahmin etmektedir. Ek olarak, durum 2019’da dünya genelinde 65 yaş altı kişilerin yaklaşık %9,0’unu etkilerken, 65 yaş altı kişilerin yaklaşık %2,0’sini etkilemektedir.

Diğer bir tehlikeli durum olan ventriküler taşikardinin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda 300.000 ölüme neden olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, teşhis ve izleme amaçlı bu cihazlara olan talebi yönlendiren ana faktörlerden biri, kardiyovasküler bozuklukların artan prevalansıdır. Amerikan Kalp Derneği’ne göre Amerikalı yetişkinlerin yaklaşık yarısı kardiyovasküler hastalığa sahiptir. Ek olarak, Johnson & Johnson Services’in bir yan kuruluşu olan Biosense Webster Inc. tarafından yayınlanan bir rapora göre, şu anda Asya Pasifik’te 16 milyondan fazla insanı etkileyen atriyal fibrilasyonun (AF) 2050 yılına kadar 72 milyon insanı etkilemesi bekleniyor. .

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Artan Ürün Lansmanı Sayısı

Rapor, son yıllarda piyasadaki ana faktörlerin etkisinin derinlemesine bir analizini sunuyor. Tüm faktörler arasında, artan sayıda ürün lansmanı, son yıllarda pazarın büyümesinde en yüksek etkiyi yapmıştır. Rapor, son yılların önemli ürünlerinden birkaçını vurgulamaktadır. Eylül 2019’da Biosense Webster Inc., CARTONET’in lansmanını duyurdu. Cihaz, atriyal fibrilasyon vakalarını incelemeyi ve analiz etmeyi amaçlayan, dünyanın ilk güvenli bulut tabanlı ağıydı. Cihaz, prosedürün genel verimliliğini başarıyla artırdı. Abbott’ın yeni elektrofizyoloji haritalama kateter sistemi, son yıllarda piyasada olumlu etki yaratan bir diğer ürün oldu.

Bu Raporu Özelleştirmek İçin Şu Adresi Ziyaret Edin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/electrophysiology-devices-market-101730

Kuzey Amerika Pazarının Büyümesine Yardımcı Olmak İçin Artan Kalp Yetmezliği Yaygınlığı

Tüm bölgeler arasında, Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda baskın hale geleceği tahmin edilmektedir. Bu bölgedeki birçok ülkede artan kalp yetmezliği oranları ve sağlıksız yaşam tarzı alışkanlıklarının benimsenmesi, bu bölgedeki pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Almanya, İspanya ve İtalya gibi ülkelerde atriyal fibrilasyonun yüksek prevalansı nedeniyle Avrupa’daki pazar önemli bir büyümeye tanık olacak ve Avrupa’daki pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır.

Elektrofizyoloji Cihazları Pazarında faaliyet gösteren lider firmaların listesi:

  • başrahip
  • Medtronik
  • Boston Bilimsel Şirketi
  • Johnson & Johnson Hizmetleri A.Ş.
  • Stereotaksis, Inc.
  • AtriCure, Inc.
  • AnjioDynamics
  • Biotronik, Inc.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru yönlendirmeler sunarak her işletmekinin zamanında kararların alınmasına yardımcı olur. Raporlarımız, işletmelerin sürdürülebilir büyümesini elde etmeye yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir. 
Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekip, ilgili unsurlarla serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmaları yönlendirmek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
ABD:
  +1 424 253 0390
BK:   +44 2071 939123
APAC:   +91 744 740 1245
E-posta:   [email protected] 

 

 

Trend Raporları

Elektrofizyoloji Cihazları Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri

2029’a Kadar Kontakt Lensler Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Segmentasyon, İş Zorlukları ve Fırsatlar

Plazma Fraksiyonasyon Pazar Büyüklüğü, Brüt Kar Marjı, Eğilimler, Gelecekteki Talep, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

Elektrofizyoloji Cihazları , 2029’a Kadar Temel Etkenleri, Kısıtlamaları, Sektör Büyüklüğü ve Paylaşımını, Fırsatları, Eğilimleri ve Tahminleri Pazarlıyor

Kontakt Lensler Pazar Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İşletme Büyüme Tahmini

Plazma Fraksiyonasyon Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Bölümleme, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar