%12,2 YBBO ile Medikal Estetik Pazar Büyüklüğü 2029’a Kadar 45,91 milyar ABD Dolarına Ulaşacak

Medikal estetik pazarının 2021’de 18,46 milyar ABD doları değerinde olacağı tahmin ediliyor. 2022’den 2029’a kadar pazarın, 2022’de 20,54 milyar ABD dolarından 2029’da 45,91 milyar ABD dolarına sahip olanların %12,2’lik bir YBBO ile büyüyeceği tahmin ediliyor. medikal estetiğe olan talep, COVID-19 pandemisinin dünya üzerindeki şaşırtıcı ve benzeri görülmemiş sonuçların bir sonucu olarak, pandemi öncesi seviyelere kıyasla beklenenden daha düşük olmuştur. Analizimize göre, küresel pazar 2020’de 2019’a göre -%18,0 daralacak.

Küresel ölçekte gerçekleştirilen estetik işlemlerin sayısı son yıllarda istikrarlı bir şekilde artmıştır. İnsanların çoğu, botulinum toksini ve dermal dolgu maddeleri gibi minimal invaziv ve non-invaziv prosedürleri, bu tedavilerin sağladığı birçok fayda nedeniyle seçiyor ve bu da artışa neden oluyor. Avantajlardan birkaçı daha az yan etki, daha hızlı iyileşme ve ağrısız prosedürlerdir.

ÜCRETSİZ Ayrıntılı Rapor Örneği İsteyin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/medical-aesthetics-market-100631

Segmentler:

Enerji Tabanlı Olmayan Cihazlar Segmenti, Klinik Prosedürlere Yönelik Artan Talebin Desteğiyle Hakim Olacak

Pazar, türüne göre enerji tabanlı cihazlar, enerji tabanlı olmayan cihazlar ve diğer cihazlar olarak ayrılmıştır. Kimyasal peeling, dermal dolgu maddeleri ve diğer prosedürlerin sunduğu faydalar nedeniyle 2021’de enerji bazlı olmayan cihazlara olan talepte artış oldu ve bu da pazar hakimiyetine yol açtı.

Geniş Hasta Havuzu Sayesinde Cilt Yenileme ve Germe Segmentine Öncülük Ediyor

Pazar, uygulamaya bağlı olarak cilt yenileme ve sıkılaştırma, vücut şekillendirme ve selülit azaltma, tüy ve dövme silme, büyütme ve diğerlerine ayrılabilir. Büyük bir hasta havuzunun varlığı ve teknolojik gelişmelere yönelik artan tüketici talebi nedeniyle cilt yenileme ve sıkılaştırma segmenti, 2021’de en büyük medikal estetik pazar payını oluşturdu.

Pazar Büyümesine Yardımcı Olmak İçin Uzmanlık Kliniklerinin Tercihi

Pazar, son kullanıcılara göre hastanelere, özel kliniklere ve diğer işletmelere ayrılmıştır. Özel kliniklerin hastaneler yerine tercih edilmesi ve minimal invaziv prosedürlere yönelik artan talep nedeniyle, özel klinikler segmenti 2021’de küresel pazarın çoğunluğunu oluşturdu. Uzmanlık klinikleri dünya çapında daha yaygın hale geldikçe bu segment genişleyecektir.

Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika, küresel pazarın başlıca bölgesel segmentlerini oluşturmaktadır.

Bu Raporu Özelleştirmek İçin Şu Adresi Ziyaret Edin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/medical-aesthetics-market-100631

Rapor Kapsamı:

Rapor, tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek ve sınırlayacak faktörler hakkında önemli bilgiler sağlar. Pazarı segmentlere ve bölgelere ayırarak derinlemesine incelenir. Her bölge ve pazar segmenti için, pazar payı verilerinin yanı sıra gelir ve büyüme oranları tahminleri de sağlanır. Ek olarak, rekabet ortamı bölümü, sektörde faaliyet gösteren en iyi şirketleri listeler ve ortak girişimler, birleşmeler ve satın almalar ve ürün lansmanları dahil olmak üzere yaptıkları stratejik seçimler hakkında ayrıntılar sunar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Pazar Çoğalmasını Kolaylaştırmak için Dermatolojik Durumların Sıklığının Artması

Dünyanın birçok ülkesinde cilt kanseri, sedef hastalığı ve diğerleri gibi dermatolojik durumlarda artış olmuştur. Cilt sorunları olan geniş hasta tabanının varlığı, daha iyi çözümlere olan ihtiyacı artırmaktadır. Önde gelen şirketler, evde kullanılabilecek ve pazarı hareketlendirecek yeni teknolojilere sahip cihazları duyurmaya odaklanıyor.

Öte yandan, geri ödeme politikalarının olmaması ve cihazların yüksek maliyeti, medikal estetik pazarının önümüzdeki yıllarda büyümesini engelleyecektir.

Bölgesel Bilgiler:

Kuzey Amerika’da Pazar Genişlemesine Yardımcı Olmak İçin Yüksek Nitelikli Plastik Cerrahların Varlığı

Kuzey Amerika, 9,53 milyar ABD doları olarak tahmin edilen değeriyle 2021 yılında küresel pazarın en büyük bölümünü oluşturdu. Bölgede hem cerrahi hem de cerrahi olmayan prosedürlere yönelik artan talep ve yüksek vasıflı plastik cerrahların mevcudiyeti, bu pazarın genişlemesinin arkasındaki itici güçlerdir. ABD’de artan klinik mevcudiyeti de pazarı canlandıracaktır.

Küresel pazarda Asya Pasifik ikinci sırayı aldı. Bölgenin pazarı, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerde yüz estetiği prosedürlerine ve Japonya, Hindistan ve Tayland gibi ekonomilerde botulinum toksin tedavileri ve dermal dolgu maddelerine yönelik yüksek talebin bir sonucu olarak genişlemektedir.

Teklif Alın:   www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/medical-aesthetics-market-100631

Rekabet Ortamı:

Yenilikçi Ürünlerin Lansmanı Pazarı İlerletecek

Önde gelen medikal estetik şirketleri, kar marjlarını artırmak ve satışları ve gelirleri artırmak için çeşitli stratejiler kullanır. Şirket tekliflerini geliştirmek ve artan tüketici taleplerini karşılamak için yenilikçi ürünler piyasaya sürmek böyle bir eylemdir.

Anahtar Sektör Geliştirme:

Şubat 2022 –  Merz Pharma, yeni Radiesse + Lidocaine enjekte edilebilir implantın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu implant, 21 yaşın üzerindeki yetişkinlerde orta ila şiddetli çene hattı şekli kaybını tedavi etmek için yumuşak doku genişlemesi için derin bir enjeksiyon olarak kullanılır. İmplant, çene hattı konturunun iyileştirilmesi için ilk enjekte edilebilir tedavidir.

Raporda Bahsedilen Kilit Oyuncuların Listesi:

  • Sisram Medical Ltd (İsrail)
  • Merz Pharma (Almanya)
  • Apyx Medikal (ABD)
  • AbbVie Inc. (ABD)
  • El.En. SpA (İtalya)
  • Johnson & Johnson Services, Inc. (MENTOR) (ABD)
  • Candela Medikal (ABD)
  • Cutera (ABD)
  • Bausch Sağlık Şirketleri A.Ş. (Kanada)
  • Sientra, Inc. (ABD)

Eksiksiz Bir İçindekiler İsteyin:   www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/toc/medical-aesthetics-market-100631

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru yönlendirmeler sunarak her işletmekinin zamanında kararların alınmasına yardımcı olur. Raporlarımız, işletmelerin sürdürülebilir büyümesini elde etmeye yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir. Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekip, ilgili unsurlarla serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmaları yönlendirmek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

E-posta:   [email protected]

Telefon:   ABD: +1 424 253 0390, 

İngiltere: +44 2071 939123, 

APAC: +91 744 740 1245

 

 

Trend Raporları

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Bölümleme, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Kontakt Lensler Pazar Büyüklüğü, Brüt Kar Marjı, Trendler, Gelecekteki Talep, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Plazma Parçalama Pazarı Temel Etkenleri, Kısıtlamalar, Sektör Büyüklüğü ve Payı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İşletme Büyüme Tahmini

Kontakt Lens Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri

Plazma Fraksiyonasyon Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Bölümleme, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Büyüklüğü, Brüt Kar Marjı, Eğilimler, Gelecekteki Talep, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin