2030’a Kadar Kabuklu Deniz Ürünleri Ekstrakt Pazarı Büyümesi, Büyüklüğü, Gelecekteki Talepler, İş Geliri, Segmentasyon ve Bölgesel Tahmin

Fortune Business Insights™’ın “Kabuklu Deniz Hayvanı Özü Pazarı, 2023-2030”  başlıklı raporunda,  küresel kabuklu deniz ürünü özü pazarı boyutunun, kullanıcıların çeşitli şekillerde tüketilmek üzere kabuklu deniz hayvanlarına yönelik artan talebi nedeniyle artması bekleniyor  .

Taze hasat edilmiş kabuklu deniz hayvanlarının raf ömrü, oda sıcaklığında saklanırsa kısa olduğundan, kabuklu deniz hayvanlarına olan talebin artması bekleniyor. Kabuklu deniz ürünlerinin çorbalar, soslar, atıştırmalıklar, mezeler ve dolmalık macunlar gibi çeşitli yemeklerde artan tüketimi ve kullanımının üretimi destekleyerek pazarın büyümesini hızlandıracağı öngörülmektedir. Deniz ürünleri, diğer protein sağlayan kaynaklarla karşılaştırıldığında en yüksek protein içeriğine sahiptir. Gıda ve Tarım Örgütü’ne göre, balık ve kabuklu deniz hayvanlarının besleyici değeri et ve süt ürünlerinde, özellikle sütte bulunandan daha yüksek ve yumurtada sütten daha az bulunur. Çoğu balığın taşıdığı protein içeriği %15-20 arasındadır.

Bazı ülkelerde deniz ürünleri ve kabuklu deniz ürünleri tüketimi bu bölgelerdeki üretime göre yüksektir. Örneğin, Belçika’da yılda 60.000 tondan fazla midye tüketilmektedir ve bunların çoğu diğer kabuklu deniz ürünleri üreten ülkelerden ithal edilmektedir. Bunun gibi faktörlerin öngörülebilir gelecekte pazar büyümesini teşvik etmesi bekleniyor.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/shellfish-extract-market-103843

Fortune Business Insights™, halihazırda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm kabuklu deniz ürünleri özü piyasası şirketlerini listeler:

  • Nick Gıdalar
  • Azantis A.Ş.
  • Aker BioMarine
  • Kakusan Gıda A.Ş.
  • Norveç Balık Yağı AS
  • Brisan Grup
  • Cloughmore Kabuklu Deniz Ürünleri
  • Oakford Kabuklu Deniz Ürünleri Ltd.
  • Doğanın İçeriği GMBH

Market sürücüleri

Pazar Büyümesini İlerlemek İçin Sağlık Konusunda Artan Farkındalık

İnsanların yaşam standardının yükselmesi vücuttaki bazı eksikliklerle ortaya çıkan sağlık sorunları konusunda farkındalık oluşmasına neden olmuştur. Bu sağlık sorunuyla başa çıkmak için ilaç şirketleri, temel vitaminleri ve diğer içerikleri içeren takviye hapları icat ettiler. Bu kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarından elde edilen ekstraksiyonlar, hapların kaplanması için kullanılır ve böylece yengeç, karides ve istiridye hasadı artar. Bunun küresel kabuklu deniz ürünleri çıkarma pazarını canlandırması bekleniyor.

Kabuklu deniz hayvanlarının çıkarılmasına yönelik artan talep, deniz dünyasında ciddi bir tehdit oluşturan popülasyonlarında azalmaya yol açmaktadır. Hükümetler, okyanus nüfusunu azaltan aşırı balıkçılığa karşı katı yasalar uyguladı. Örneğin, balıkçılık, hayvancılık ve mandıra bakanlığı, tüm kıyı devletlerinin Deniz Balıkçılığı Düzenleme Yasasını (MFRA) yükselterek balıkların yakalanması ve ticareti için MLS’yi uygulamaya yönlendirildiği bir danışma belgesini destekledi. Bu, küresel kabuklu deniz ürünleri özü pazarının büyümesini engellemek için.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’in Küresel Olarak Hakim Olmasına Yardımcı Olmak İçin Deniz Ürünlerinin Kolay Bulunabilirliği

Asya Pasifik’in küresel kabuklu deniz ürünleri çıkarma pazarında hisselerin çoğuna sahip olması ve lider konumunda hakim olması bekleniyor. Bunun nedeni, deniz ürünleri tüketimindeki popülerlik ve kabuklu deniz ürünlerinin yanı sıra balıkların kolay bulunabilirliğidir. Bu bölgedeki en iyi kabuklu deniz ürünleri çıkarıcıları, çıkarma amaçları için teknolojik olarak gelişmiş sistemleri benimsiyor ve tüketicilere yüksek kaliteli ürünler sunuyor. Bu faktörlerin küresel pazar büyümesini artıracağı tahmin edilmektedir.

Kuzey Amerika, insanlar arasında ürünün tüketimi ile ilgili artan sağlık bilinci nedeniyle önemli bir büyümeye tanıklık edecek. Bu bölgedeki yerleşik oyuncular, kabuklu deniz ürünleri özlerinden oluşan yenilikçi atıştırmalıklar ile ürünün kullanıcı tabanı arasında daha da yaygınlaşmasına ve popülaritesini artırmaya yardımcı olmaktadır. Bu, bu bölgede kabuklu deniz ürünleri özütünün pazar büyümesini hızlandıracaktır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/shellfish-extract-market-103843

Pazar Segmenti

Kaynağa göre, küresel kabuklu deniz ürünleri özü pazarı yengeçler, karidesler, karidesler, istiridyeler ve ıstakoz, kril vb. diğerlerine bölünmüştür.

Uygulama temelinde pazar, gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi ve diyet takviyeleri olarak bölümlere ayrılmıştır.

Forma göre, pazar ayrıca macun, yağ, toz ve pul olarak sınıflandırılır.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Rekabetçi Manzara

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Kilit Oyuncular Arasındaki Temel İşbirlikleri

Kilit oyuncular, küresel pazardaki hakimiyetlerini sürdürmek için birleşmeler, işbirlikleri, satın almalar, ortaklıklar vb.

Örneğin Aker BioMarine, kril ikamelerinin göz sağlığı üzerindeki daha derin etkilerini daha fazla araştırmak için Chicago, Illinois Üniversitesi ile işbirliği yaptı. 

endüstri geliştirme

Ocak 2021:  Trend olan bir çevrimiçi deniz ürünleri ve et perakendecisi olan Licious, hizmetlerinin Hindistan’daki yedi yeni şehirde genişletildiğini duyurdu. Bunun, markanın kullanıcılarını artırmasına ve pazarda yeni bir ayak izi oluşturmasına yardımcı olması bekleniyor.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/shellfish-extract-market-103843

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

vk.com/id680532976?w=wall680532976_23

degentevakana.com/users/view/48979/activity_id:328016

www.worldwisepeople.net/main/posts/380215

www.social-vape.com/post/56804_the-global-sorbitol-market-is-likely-to-gain-impetus-from-a-rise-in-demand-for-d.html

www.reusealways.com/post/246328_the-global-sorbitol-market-is-likely-to-gain-impetus-from-a-rise-in-demand-for-d.html

makenix.com/post/60532_the-global-sorbitol-market-is-likely-to-gain-impetus-from-a-rise-in-demand-for-d.html

www.gift-me.net/posts/27809

social.studentb.eu/post/151314_the-global-sorbitol-market-is-likely-to-gain-impetus-from-a-rise-in-demand-for-d.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter