2030’a Kadar Tavuk Yağı Pazarı Büyümesi, Boyut Analizi, İş Payı, Segmentasyon ve Küresel Tahmin

Küresel tavuk yağı pazarı boyutunun, işlenmiş gıdaların artan şekilde benimsenmesi nedeniyle katlanarak artması bekleniyor. Yiyecek ve içecek sektöründe tavuk yağı kullanımının artmasının pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™, ” Chicken Fat Market, 2023-2030 ”  başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Tavuk yağı, işlenmiş tavuklardan elde edilir ve palmitik asit, linoleik asit ve oleik asit içerir. Bu asitler vücut kolesterolünü düşürür ve vitaminleri emer. Sağlığa son derece faydalı çoklu doymamış ve tekli doymamış yağ asitleri içerir. American Journal of Clinical Nutrition’a göre, tekli doymamış yağlar içeren diyetler, insan vücudundaki yüksek yoğunluklu lipoproteinler HDL kolesterolü azaltır. Sonuç olarak, birçok gıda üreticisi, kolay bulunabilirliği, daha düşük maliyeti ve sağlık yararları nedeniyle sürülebilir ürünler gibi çeşitli işlenmiş gıdalara tavuk yağı katmıştır. Örneğin Licious, tavuk yağıyla birleştirilmiş sürülebilir tavuk ürünleri sunmaktadır. Son derece sağlıklı besinler tüketmek uygundur. Dolayısıyla, bu faktörler önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırabilir.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/chicken-fat-market-104334

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm tavuk yağı pazarı şirketlerini listeler:

 • Essex Gıda İçerikleri
 • J. Baker & Bro., LLC
 • STARA GIDA BV
 • Vadi Proteinleri A.Ş.
 • JBS SA
 • Piermen BV
 • Darling Malzemeler A.Ş.
 • sanimax
 • Honkajoki Ltd.
 • Symrise AG

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Son Kullanım Sektörlerinde Artan Uygulamalar

Tavuk yağı, hayvan yemi endüstrileri, yiyecek ve içecek ve biyodizel gibi çeşitli nihai kullanım sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kanola ve soya fasulyesi yağlarına göre daha düşük fiyatları nedeniyle mükemmel bir biyodizeldir. Kolayca elde edilebilir ve üretilmesi kolaydır, bu da ürün talebini artırabilir. Besin değeri ve protein içeriği nedeniyle hayvan yemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hayvanların hastalıklarla savaşmasına yardımcı olan ve bağışıklık sistemlerini güçlendiren hayati yağ asitleri içerir. Ekmek sürüleri gibi işlenmiş gıdalarda katkı maddesi olarak kullanılır. Besin içerikleri nedeniyle mayoneze mükemmel bir alternatiftirler. Ayrıca hastalıkları ve protein içeriğini ortadan kaldırmadaki etkinliği nedeniyle sebze ve et kızartmalarında kullanılır. Tavuk yağı, tüketicilerin sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olduğu için aktif bir yaşam tarzına öncülük eden tüketiciler tarafından yüksek talep görmektedir. Bu nedenle, sağlıklı atıştırmaya yönelik artan talebin tavuk yağı pazarındaki büyümeyi hızlandırması muhtemeldir.

Ancak ikame sıvı yağların, hayvansal ve bitkisel yağların mevcudiyeti pazarın büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin ABD’de Artan Kullanılabilirlik

ABD’de tavuk yağı üretmek için hammadde bulunması nedeniyle Kuzey Amerika’nın tavuk yağı pazar payına hakim olması bekleniyor. ABD, piliç piliçlerinin lider üreticisidir ve bu da, mezbahalarda ve diğer satış noktalarında tavuk yağının bol miktarda bulunmasına yol açar. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’na (USDA) göre, etlik piliç üretimi 2018’de 31,7 milyar ABD dolarına ulaştı. 2017’ye kıyasla %5’lik bir büyüme oldu. Bu nedenle, bu faktör pazar büyümesini hızlandırabilir.

Avrupa, gıda maddelerinde tavuk yağının yaygın olarak benimsenmesi nedeniyle ikinci en büyük pazar hissedarıdır. Yağ asitleri ve vitaminler gibi besinsel faydaları nedeniyle benimsenmesi hızla artmaktadır. Ayrıca, mükemmel tadı ve üstün dokusu nedeniyle Fransa ve Belçika’da yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu da pazarın büyümesini hızlandırabilir.

Segmentler

Türüne göre, pazar yenilebilir olmayan ve yenilebilir olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre, biyodizel, yiyecek ve içecek ve hayvan yemi olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. 

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/chicken-fat-market-104334

Rekabetçi Manzara

Tanınmış Şirketler İşlerini Genişletmek İçin Satın Almalara ve Birleşmelere Odaklanıyor 

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, ticari faaliyetlerini geliştirmek için büyük oyuncular satın alıyor. Örneğin Symrise AG, beslenme ve evcil hayvan maması işini genişletmek için Şubat 2019’da American Dehydrated Foods (ADF) ve International Dehydrated Foods’u (IDF) satın aldı. Ayrıca, üretim tekniklerindeki ilerlemeler, şirketlerin ürün kalitelerini artırmalarını sağlar. Etkinliği artırır, zaman tüketimini azaltır, üretkenliği artırır ve şirketlerin hedeflerine ulaşmasını sağlar. Ayrıca araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yapılan ağır yatırımlar, sağlıklı gıda ürünlerinin üretilmesine yol açmaktadır. Bu strateji, şirketlerin güçlü bir pazar konumu belirlemelerini sağlayabilir.

Endüstri Geliştirme

 • Temmuz 2019: JBS SA, Brezilya’da üretim faaliyetlerini yürütmek için kümes hayvanı yağı ve domuz eti kullanan yeni bir biyodizel tesisini duyurdu. JBS operasyonlarının Brezilya’daki kümes hayvanları ve domuz eti tedarik zincirlerini genişletmesini sağlayacak.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/chicken-fat-market-104334

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.metroflog.co/post/323226

shapshare.com/post/390419_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

gab.com/stevenolan011/posts/110037479211654545

www.consult-exp.com/posts/29405

joyrulez.com/posts/277026

kaalama.org/post/414636

community.wongcw.com/posts/390612

bumppy.com/tm/post/257421_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter