%6,3 YBBO ile Üriner Kateter Pazar Büyüklüğü 2026’ya Kadar 4,18 Milyar ABD Dolarına Ulaşacak

Küresel   Üriner Kateter Pazarı   büyümesi , dönem tahmini boyunca  %6,3’lük  bir YBBO sergileyerek   2026 yılına kadar 4,18 Milyar ABD Dolarına  ulaşmaya hazırlanıyor . Üriner kontinansın artan prevalansı, bu pazarın yönetimini sağlayan temel faktörlerden biridir. Üriner inkontinans, istemsiz kaçırmayı ifade eder ve erkeklere göre erkeklere göre daha yaygın olduğu gözlenir. Örneğin, Ulusal Alanlarda Kaçırma Derneği şu anda 18 yaşında dört kadından istemsiz olarak kaçış kaçırma yarışlarını yaşadıklarını bildiriyor. Prevalans’ın daha hızlı gerçekleşmesinden, ürolojik kateterlere olan talebin önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi muhtemeldir.

Ayrıntılı Rapor Örneği İsteyin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/urinary-catheter-market-101665

Fortune Business Insights raporuna göre “ Üriner Kateter Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Ürüne Göre (Kalıcı Kateterler, Aralıklı Kateterler, Harici Kateterler), Uygulamaya Göre (İdrar Kaçırma, Benign Prostatik Hiperplazi, Cerrahi, Diğerleri), Cinsiyete  Göre (Kadın, Erkek), Son Kullanıcı Bazında (Hastaneler, Yaşlı Bakım Merkezleri, Diğer) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026 ”, 2018 yılında pazar değeri 2,56 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Rapor ayrıca faktörlerin kapsamlı bir analizini de içeriyor. ve pazarı potansiyel olarak etkileyebilecek trendler. Bunun yanı sıra, işletmelerin pazarın ihtiyaçlarıyla uyumlu stratejiler oluşturmak için kullanabilecekleri bölgesel ve rekabet dinamiklerine ilişkin kapsamlı araştırmalar sağlar.

Üriner Hastalıkların İnsidansını Artırmak İçin Artan Geriatrik Nüfus

Üriner Kateter Piyasası trendlerini etkilemesi beklenen önemli bir faktör, dünyadaki yaşlanan insan sayısındaki istikrarlı artıştır. Yaşlanma, idrar kaçırma gibi ürolojik bozuklukların önde gelen nedenlerinden biridir ve geriatrik popülasyondaki sürekli artış, ürolojik kateter satışlarını önemli ölçüde artıracaktır. DSÖ’ye göre, 2020 gibi erken bir tarihte, 60 yaş ve üstü insanların sayısı 5 yaşın altındaki çocukları geçecek. 2050’ye kadar dünya nüfusunun %22’si 60 yaşın üzerinde olacak. Amerika Nüfus Referans Bürosu’na göre 65 kişiden 2060 yılına kadar 95 milyona ulaşması bekleniyor. Bu demografik eğilimlerin, tahmin dönemi boyunca pazarın potansiyelini önemli ölçüde artırması beklenmektedir.

Avrupa Lider Konumunu Tutacak; Kuzey Amerika Yüksek YBBO’yu Sergileyecek

2018’de 1,08 milyar üretim geliri ile Avrupa’nın 2026 yılına kadar küresel Üriner Kateter Pazar payına hakim olacağı tahmin edilmektedir. Bunun başlıca nedeni, bölgedeki geriatrik nüfus arasında idrar yolu hastalıklarının görülme sıklığının yüksek olmasıdır. Ürolojik hastalıkların tedavisindeki gelişmeler, Kuzey Amerika’daki pazarı yönlendiren ana faktör olacaktır. Asya-Pasifik’te pazar, üriner inkontinans ve tedavisine ilişkin artan farkındalığın bir sonucu olarak büyüyecektir. Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika, ürolojik hastalıklarla ilgili farkındalık düzeylerinin düşük olması nedeniyle daha düşük bir oranda büyüyecek.

Bu Raporu Özelleştirmek İçin Şu Adresi Ziyaret Edin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/urinary-catheter-market-101665

Rekabeti Yoğunlaştıracak Yeni Ürünlere Düzenleyici Destek

Birinci sınıf şirketler, satış ufuklarını genişletmek ve bu pazardaki konumlarını sağlamlaştırmak için rakip rakiplerle yoğun bir şekilde işbirliği yapıyor. Bu yenilikçi ruhlar, hızlı izinler yoluyla oyunculara sağlanan düzenleyici destekle daha da canlandırılıyor. Bu bağlamda önemli endüstri gelişmeleri şunları içerir:

 • Kasım 2019:  Pro-Lab Diagnostics, CATHETRIX ile ikincisinin popüler Foley Kateter Güvenlik Cihazını ABD, İngiltere ve Kanada’da dağıtmak için bir dağıtım anlaşması imzaladı.
 •  Şubat 2019:   ABD FDA, Safe Medical Design’ın ABD’de Sinyal Kateterinin ticari lansmanına yeşil ışık yaktı. Cihaz, salınan boşaltılırken üretral travmayı gösterdiği için yenidir .

Fortune Business Insights, bu pazardaki bazı önemli oyuncuları kapsar:

 • B.Braun Melsungen AG
 • Amsino International, Inc.
 • Teleflex A.Ş.
 • ConvaTec Grup PLC’si
 • Coloplast A/S
 • Boston Bilimsel Şirketi
 • Cook Medikal A.Ş.
 • BD
 • Hollister A.Ş.

Teklif Alıntı:   www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/urinary-catheter-market-101665

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru yönlendirmeler sunarak her işletmekinin zamanında kararların alınmasına yardımcı olur. Raporlarımız, işletmelerin sürdürülebilir büyümesini elde etmeye yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir.
Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekip, ilgili unsurlarla serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmaları yönlendirmek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
ABD: 
 +1 424 253 0390
BK:   +44 2071 939123
APAC:   +91 744 740 1245
E-posta:   [email protected]

 

Trend Raporları

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İşletme Büyüme Tahmini

Kontakt Lens Pazarı En Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri

Plazma Fraksiyonasyon Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Bölümleme, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Büyüklüğü, Brüt Kar Marjı, Eğilimler, Gelecekteki Talep, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Kontakt Lensler Pazarında Temel Etkenler, Kısıtlamalar, Sektör Büyüklüğü ve Paylaşımı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Plazma Fraksiyonasyon Pazar Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İşletme Büyüme Tahmini

Elektrofizyoloji Cihazları Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri