Akçaağaç Şurubu Pazar Lideri Şirketler, Sürücüler, Eğilimler, Gelir, Zorluklar ve 2030’a Kadar Küresel Tahmin

Fortune Business Insights™, “Diyabetli hasta sayısındaki artış nedeniyle yapay tatlandırıcılara kıyasla artan doğal tatlandırıcı tüketicileri nedeniyle, küresel akçaağaç şurubu pazar boyutunun önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşayacağı tahmin ediliyor” diyor Fortune Business Insights™ ,Akçaağaç Pekmezi Pazarı-2023-2030 ”.

Yüksek şeker alımı ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğinden ve diyabet son yıllarda şaşırtıcı bir şekilde büyüyen bu tür bir hastalık olduğundan, insanlar son yıllarda yapay tatlandırıcılar yerine doğal tatlandırıcılara ilgi duymaya başladılar. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre diyabet, 2014 yılında 108 milyondan 422 milyona yükseldi ve 2016’da yedinci önde gelen ölüm nedeni oldu. Sağlıksız yaşam tarzları ve yapay tatlandırıcılarla yüklü işlenmiş gıdaların aşırı tüketimi, özellikle metabolik anormalliklere yol açtı. şeker hastalığı.

Ayrıca, Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, insanlar arasında artan farkındalık, yiyecek ve içecek şirketlerini akçaağaç şurubu gibi doğal tatlandırıcılara kaydırmaya yöneltti. Düşük miktarda şekere sahiptir ve antioksidanlar, demir, kalsiyum ve potasyum gibi hayati besinler içerir. Bu, 54 gibi düşük bir glisemik indekse (65 olan normal şekerden daha düşük) sahip olduğundan, tariflerde değiştirilirse şeker tüketimini %33’e kadar azaltabilir.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/maple-syrup-market-103831

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Unlu Mamullere Artan Talep

Y kuşağı ve Z kuşağı çok maceracı olduğu için son yıllarda unlu mamullere olan talep arttı. Fırıncılık onlar için sadece pasta ve ekmekten ibaret olmadığı için, unlu mamuller de dahil olmak üzere farklı egzotik tatları merak ederler. Hindistan gibi ülkelerde, 2015 yılında Belçika Waffle’larının gelişi, krep ve waffle talebini artırdı ve bu da akçaağaç şurubuna olan talebi artırdı. Ayrıca ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde yaşam tarzının daha sağlıklı unlu mamullere kayması nedeniyle organik unlu mamullere olan tercih hızla artıyor. Yiyecek ve içecek sektörünü canlandırıyor. Batı ülkelerinde ekmek ve gözleme temel gıda olarak tüketilmektedir. Sağlıklı bir yemek yapmak için bu tatlandırıcı yapay tatlandırıcılar yerine kullanılır.

Bununla birlikte, Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) bal ve akçaağaç şurubu gibi bileşenlere günlük katma şeker değerini dahil etmesine yönelik katı düzenlemeleri ve bu ürünlerin karaborsalanması, pazar büyümesini olumsuz yönde etkileyecektir.

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, Kanada ve ABD’de Artan Üretim Desteğiyle Komuta Edecek

Akçaağaç ağaçlarının Kanada ve ABD’de kolay bulunabilmesi nedeniyle, akçaağaç şurubu üreticilerinin en büyükleridir. Örneğin, Kanada endüstrisi, dünya genelindeki toplam akçaağaç şurubu üretiminin yaklaşık yüzde 71’ini oluşturmaktadır. Ancak son yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri’nde akçaağaç bazlı şuruplar için yüzde 9 oranında artan pazar nedeniyle Kanada’nın payı düştü. Ayrıca bu şurup, sağlıkla ilgili birçok faydasından dolayı krep, waffle ve kahve gibi tariflerde normal şekerin yerini alıyor ve bölgesel pazarı destekliyor.

Küreselleşme ve Batı kültürünün bu bölge üzerindeki artan etkisi nedeniyle bölge genelinde unlu mamullere olan talepte artış olduğu için Asya Pasifik bölgesi de akçaağaç şurubu pazar payı açısından önemli bir konuma sahiptir. Starbucks, Barista ve benzeri küresel zincirlerin artan penetrasyonu, bu bölgede unlu mamulleri oldukça popüler hale getirdi. Ayrıca, e-mağazacılık tüketimi artırdı. Ek olarak, tüketicilerin artan sağlık bilinci, üreticileri bölgesel pazar büyümesini destekleyen daha sağlıklı içerikler kullanmaya teşvik etti.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/maple-syrup-market-103831

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm akçaağaç şurubu piyasa şirketlerini listeler:

 • Bernard and Son Industries Ltd.
 • LB Akçaağaç Tedavisi
 • kale kampı,
 • Bascom Akçaağaç Çiftlikleri A.Ş.
 • Vermont Akçaağaç Şekeri
 • Yayla Şeker Fabrikası
 • Türkiye Tepesi Şeker Çalısı
 • Ontario Akçaağaç Şurubu Üreticileri Derneği
 • B&G Gıdalar, Pinnacle Gıdalar
 • JMSmucker Şirketi
 • Kraft Heinz Şirketi
 • amerikan bahçesi
 • Quebec Akçaağaç Şurubu Üreticileri

Pazar Bölümlendirmesi

Pazar, kaynağa göre şeker akçaağaç, siyah akçaağaç ve kırmızı akçaağaç olarak ayrılmıştır. Dağıtım esasına göre süpermarketler, perakende mağazalar ve marketler olarak sınıflandırılır. Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Rekabetçi Manzara

Pazarı Harekete Geçirmek için Kilit Oyuncular Tarafından Yeni İnovasyonlar

Bu pazardaki lider kuruluşlar, iş ufuklarını genişletmek ve karlılıklarını en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi ürünler yaratmaya odaklanıyor. Örneğin, Vermont merkezli bir üretim markası olan Coombs Family Farm, bu şurubun püskürtülebilir bir çeşidini piyasaya sürdü. Başlık, istenen miktarda şurubu sağlayacağından ve özellikle çocuklar için yapışkan el sorununu önleyeceğinden, bunun kullanımı kolay olacaktır.

Endüstri Geliştirme

Ocak 2021 : Runamok Maple, varlığını kokteyl alanına genişletti. Kokteyl karışımının yeni varyantı farklı şuruplara sahip olacak, bunlardan birkaçı akçaağaç eski moda, akçaağaç tonik, tütsülenmiş eski moda ve akçaağaç zencefilli katır.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/maple-syrup-market-103831

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558763/Bubble-Tea-Market-Share-Business-Insights-Trends-Growth-Size-Competitive-Analysis-and-Forecast-Report-by-2027

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558770/Kefir-Market-Size-Business-Revenue-Leading-Competitors-Latest-Trends-and-Forecast-by-2027

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558774/Dairy-Foods-Market-Share-Regional-Outlook-Global-Opportunity-Analysis-and-Forecast-by-2021-2028

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558777/UK-Nootropic-Functional-Beverages-Market-Size-Demand-Report-Segments-Key-Players-Insights-and-Forecast-Report-by-2027

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558808/Cheese-Analogue-Market-Size-Revenue-Growth-Segmentation-Industry-Forecast-by-2027

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558809/Organic-Tea-Market-Size-by-Global-Major-Companies-Profile-Competitive-Landscape-and-Key-Regions-Forecast-by-2021-2028

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558877/Soy-Derivatives-Market-Trending-Factors-Development-Plans-and-Future-Growth-Forecast-by-2028

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558936/Edible-Animal-Fat-Market-Size-Trends-Analysis-Revenue-Business-Prospects-Outlook-and-Global-Forecast-by-2028

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter