Palmiye Yağı Türevleri Pazarı En İyi Üretim, Büyüme, Sektör Payı Raporu, Büyüklük, Bölgesel Analiz ve 2030’a Kadar Küresel Tahmin

Malezyalı bir ticaret şirketi olan Sime Darby, yeni rafineriler aracılığıyla Çin ve Hindistan’ın kilit pazarlarında genişleyerek yıllık rafinaj kapasitesini 3,8 milyon ton artırma planlarını açıkladı. Bu plana göre şirket, şu anda 330.000 ton kapasiteli Malezya’daki yenilebilir katı ve sıvı yağları ve şu anda 60.000 ton kapasiteli yerli biyodizel rafinerisini iki katına çıkarmak istiyor. Fortune Business Insights’ın yeni çalışmasında,  şirketler tarafından alınan bu tür yeniliklerin küresel palmiye yağı türevleri pazarının büyümesini teşvik etmesi bekleniyor .

Rapor, küresel pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketlerden bazılarının profilini çıkarıyor. Bunlar şunları içerir:

  • cargill
  • Wilmar Uluslararası Ltd.
  • Golden Agri-Resources Ltd.
  • Londra Sumatrası
  • BASF
  • Astra Agro Lestari 

Ücretsiz Örnek Bir Kopya İsteyin – Palmiye Yağı Türevleri Piyasa Raporu

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/palm-oil-derivatives-market-101440

Fortune Business Insights’ın hurma yağı türevleri piyasası üzerine yaptığı araştırma, “Türüne Göre Palmiye Yağı Türevleri Pazar Büyüklüğü, Payı ve Küresel Eğilim (RBD Palm Yağı, RBD Palm Olein & Stearin, Oleokimyasallar, Palmiye Çekirdeği Yağ Asidi Distilatları, Palmiye Çekirdeği Küspesi)” başlığını taşıyor. , Diğerleri), Uygulamaya Göre (Gıda, Kozmetik ve Kişisel Bakım, İlaçlar, Biyoyakıt, Hayvan Yemi, Diğer Uygulamalar) ve Coğrafya Tahmini 2023-2030.” Rapor, sürücüler, kısıtlamalar, eğilimler ve fırsatlar gibi pazarın farklı yönleri hakkında bilgiler sunarak hurma yağı türevleri piyasasının derinlemesine bir analizine dayanmaktadır. Raporda sunulan bilgiler hem birincil hem de ikincil araştırma metodolojilerinden toplanmıştır.

Ham Palmiye Yağı ve Hurma Çekirdeği Yağı Segmentleri Baskın Ortaya Çıkacak

Rapora göre pazarın, üstün işlevselliklerinden dolayı hurma yağı türüne göre hurma çekirdeği yağı ve ham hurma yağı tarafından domine edilmesi bekleniyor. Bu türevler, yüksek bir işlenebilirlik derecesi sergiler ve çeşitli formülasyonlar halinde harmanlanma yeteneğine sahiptir. Bu, farklı özelliklere sahip geniş bir ürün yelpazesine yol açar ve bu nedenle piyasada diğer palm yağı türlerine göre daha fazla talep görmektedir. 

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Kozmetik Sektöründen Artan Talep

Hurma Yağı, kozmetik, temizlik maddeleri, vücut ürünleri ve gıda ürünleri gibi çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Palm yağının ekonomik olması ve verimli bir bitkisel yağ kaynağı olması nedeniyle tüketim oranı her geçen gün artmaktadır. Bu, küresel palmiye yağı türevleri pazarının büyümesini destekleyen önemli bir faktör olarak duruyor. Hurma yağı aynı zamanda kozmetik, saç spreyi, şampuan ve saç kremleri ve diğer güzellik ürünlerinde de kullanılmaktadır. Güzellik ve kozmetik endüstrisinden gelen palmiye yağı talebinin de önümüzdeki yıllarda küresel olarak pazarı canlandırması bekleniyor. 

Öte yandan, hurma yağına alternatiflerin artan popülaritesi, tahmin süresindeki büyümesini engelleyebilir. Bu durum, sürdürülemez palm yağı üretiminin kontrolsüz bir şekilde gerçekleşmesiyle birleştiğinde, uzun vadede küresel palm yağı türevleri piyasasının da aksamasına neden olabilir. 

Bununla birlikte, hurma yağı güzellik ve kozmetik, yiyecek ve içecek ve diğerleri gibi çeşitli endüstriler tarafından kullanılmaktadır. Toplam hurma yağı tüketiminin yaklaşık yüzde 60’ı türevleri şeklindedir. Bu faktörün, pazarın önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesine yardımcı olması bekleniyor.

Asya Pasifik, Gıda İşleme Endüstrilerinden Gelen Artan Talep Sayesinde Hızla Büyüyecek

Yüksek tüketim oranlarına ek olarak, hem Avrupa hem de Kuzey Amerika’nın palm yağı türev pazarına hakim olması bekleniyor. Ayrıca, kişisel bakım uygulamaları ve kozmetiğe olan talebin de yüksek tüketim artışına sahne olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, düşük üretim maliyeti ve çeşitli sektörlerden hurma yağı türevlerine yönelik artan talebin, her iki bölgesel pazarın da tahmin döneminde yüksek gelir elde etmesine yardımcı olacağı öngörülmektedir. 

Öte yandan, Malezya ve Endonezya, hurma yağı üretiminde iki önemli küresel sıcak nokta olarak kabul ediliyor. Bunun dışında palm yağı tüketiminde hem Hindistan hem de Çin önde gelen iki ülkedir. Bu iki ülkenin gıda işleme endüstrilerinin hurma yağı türevleri pazarına daha fazla gelir çekmesi ve Asya Pasifik’in gelecekte hızlı bir büyüme göstermesine yardımcı olması bekleniyor. 

Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanlarımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/rendered-products-market-100806

BASF gibi büyük şirketler, tüm ürün yelpazesini sertifikalı sürdürülebilir palmiye yağına aktarmak için bilinçli çaba sarf ediyor. Bu şirketler bu sayede palm yağı türevlerinin sürdürülebilirliğini taahhüt etmekte ve rekabetteki konumlarını korumaktadır.

Rapor, küresel palm yağı türevleri piyasasındaki bazı büyük hissedarların altını çiziyor. 

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]