Pinto Bean Market Size, Trends, Growth Status, Key Players Overview, Price Analysis, Share Estimation and Forecast to 2030

Fortune Business Insights™’ ın   “ Barbunya Pazarı, 2023-2030 ”.

Yemeye hazır sağlıklı atıştırmalık yiyecekler, programlarının giderek daha yoğun hale gelmesi ve sağlığın arka planda kalması nedeniyle popülasyonları kasıp kavurdu. Sağlıklı ara öğünler, beslenme ihtiyacına anında çözüm sunar ve insanların öğün aralarında sağlıksız beslenmesini engeller. Özellikle barbunya, büyük bir popülerlik kazandı ve fast food’a bir alternatif olarak talepleri artıyor.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pinto-bean-market-103840

Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi (NCBI) raporuna göre, hızlı yiyeceklerden alınan kalori yüzdesi, özellikle genç nüfus arasında hızla arttı. Üstelik bu artan fast food tüketimi, obeziteye yol açmakta ve genç nüfusta ciddi sağlık sorunlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Kolaylık ve kolay bulunabilirlik nedeniyle fast food tüketimi trendi yakaladı ve çocukların yaklaşık %30’u ile üniversite öğrencilerinin %50’den fazlası her gün fast food tüketiyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde yetişkinlerin %33’ünden fazlasının ve çocukların ve gençlerin %17’sinin obez durumda olmasına yol açtı. Artan fast food, sağlıksız atıştırmalar ve beslenme alışkanlıklarındaki önemli değişiklikler son yıllarda obezite salgınına yol açan başlıca faktörlerdir.

Sağlıkla ilgili bu tür sorunlarla savaşmak için endüstriler daha sağlıklı alternatifler buluyor ve Barbunya fasulyesi çok sağlıklı ve pişirmesi kolay yiyeceklerden biri. Lif, protein, prebiyotik ve B vitamini açısından zengindirler ve son derece besleyici atıştırmalık seçenekleridir, dolayısıyla pazarın büyümesini destekler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Sağlamak için Vegan Beslenmeye Yönelik Artan Eğilim

Sağlık ve zindeliğe artan odaklanmayla birlikte, ABD’de vegan tüketiciler 2014 ve 2017 yıllarında %1 – %6 arasında büyüdü ve bu, Forbes’in raporlarına göre toplamda %600’lük bir artışa işaret etti. Google Trends’e göre 2019 yılında veganlıkla en çok ilgilenen ülke İngiltere olurken, onu Avustralya ve Yeni Zelanda izledi. Vegan olmanın yanı sıra bu fasulyeler, bağırsak sağlığını da destekler ve bu pandemik zamanlarda büyük önem taşıyan bağışıklığı güçlendirir. Bitki bazlı protein, et alımını azaltmaya yardımcı olur çünkü hayvansal protein tüketimi, kolesterol seviyesindeki artışla ilişkilendirilerek kalp hastalıklarına yol açar. Ayrıca, son araştırmalar, sağlıklı bir bağırsak ile sağlıklı bir beyin arasında artan bağlantılar olduğunu göstermiştir. Bir pandeminin ortasında, bitki bazlı proteinlere olan talep, talebi artıran önemli bir faktördür.

Öte yandan, tilki fıstığı ve diğer baklagiller gibi diğer sağlıklı atıştırma seçeneklerinin mevcudiyeti, pazarın başlıca kısıtlayıcı faktörleridir.

Pazar Bölümlendirmesi

Doğa türüne bağlı olarak, pazar geleneksel ve organik olarak ayrılmıştır. Uygulama bazında, çerez, pişirmeye hazır ve konserve fasulye olarak ayrılır. Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm barbunya piyasası şirketlerini listeler:

 • Jack’in Fasulye Şirketi
 • H. Hayward & Co.
 • Columbia Fasulye ve Üretim A.Ş.
 • LLC
 • Siete Aile Yemekleri
 • Fasulye
 • Goya Yemekleri
 • BUSH’S Fasulye,
 • Cascade Organik Un
 • SunVista, Şansın Yiyecekleri
 • S&W Fasulye, Edgell
 • bir tat
 • Delmaine Güzel Gıdalar
 • Augason Çiftlikleri,
 • Tercih edilen
 • F Fasulye Şirketi
 • Sahil
 • 21. Yüzyıl  Fasulye İşleme LLC

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/pinto-bean-market-103840

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, Sağlıklı Atıştırmalık Trendindeki Artışla Desteklenen Barbunya Pazarına Yön Verecek

Amerika Birleşik Devletleri bu baklagil çekirdeklerinin dördüncü en büyük üreticisi olduğundan, Kuzey Amerika’nın barbunya fasulyesi pazarını dikte etmesi bekleniyor. Bu bölgede kiloyla ilgili sorunları yönetmek için sağlıklı atıştırma trendindeki artış, sosyal medya platformları sayesinde şaşırtıcı bir şekilde arttı. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı tarafından hazırlanan bir raporda, bu fasulyelerin tüketiminin 2017 yılında kişi başına 8,0 pound’dan 11,7 pound’a yükseldiği ve bu pandemik durumda sağlığa faydaları nedeniyle bu sayının artmasının beklendiği belirtilmektedir. Öte yandan, son gelişmeler bitki proteinlerinin popülaritesinin artmasına neden oluyor ve bunun da Avrupa’daki büyümeyi desteklemesi bekleniyor.

Rekabetçi Manzara

Rekabeti Yoğunlaştırmak için Kullanışlı Yiyecekleri Piyasaya Sürmeye Odaklanacak Kilit Oyuncular

Bu pazardaki lider kuruluşlar, iş ufuklarını genişletmek ve karlılıklarını en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi ürünler yaratmaya odaklanıyor. Örneğin, yemeye hazır fasulyelere yönelik artan taleple birlikte, A Dozen Cousins ​​şirketi tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel olarak üretilen Mexicans Cowboy Pinto Beans gibi şirketler pişmiş ve çeşnili fasulyeler sunuyor. pişirmeden yemenin rahatlığı için.

Endüstri Geliştirme

Ocak 2019:  Teksas merkezli Company Beanitos, bütün siyah barbunya çekirdeklerinden yapıldığı için oldukça besleyici, lezzetli ve sağlıklı bir fasulye cipsi tanıttı.

Haziran 2019 : Siete Family Foods, Ocak 2019’da, mirastan ilham alan soslar adlı Austin merkezli marka serisi için barbunya fasulyesinden yapılan Filizlenmiş fasulye ezmesini piyasaya sürdü. Bu daldırma, hindistancevizi yağı, jalapeño ve kırmızı biber gibi diğer tüm malzemeleri içerir. Lezzet açısından zengin, doku açısından pürüzsüz ve cips, tortilla ve nachos ile eşleştirmek için harika bir sos.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/pinto-bean-market-103840

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.wicz.com/story/48558808/Cheese-Analogue-Market-Size-Revenue-Growth-Segmentation-Industry-Forecast-by-2027

www.wicz.com/story/48558809/Organic-Tea-Market-Size-by-Global-Major-Companies-Profile-Competitive-Landscape-and-Key-Regions-Forecast-by-2021-2028

www.wicz.com/story/48558877/Soy-Derivatives-Market-Trending-Factors-Development-Plans-and-Future-Growth-Forecast-by-2028

www.wicz.com/story/48558936/Edible-Animal-Fat-Market-Size-Trends-Analysis-Revenue-Business-Prospects-Outlook-and-Global-Forecast-by-2028

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558736/North-America-Fats-Oils-Market-Growth-Size-Analysis-Share-Value-Segmentation-and-Forecast-by-2026

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558737/North-America-Vegetable-Oils-Market-Report-Size-Share-Revenue-Segmentation-Development-Insights-and-Forecast-by-2026

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558739/Sorbitol-Market-Top-Manufacture-Growth-Share-Report-Size-Regional-Analysis-Opportunities-and-Forecast-to-2026

panhandle.newschannelnebraska.com/story/48558740/Sake-Market-Share-Size-Strategy-Overview-Revenue-Demand-Outlook-and-Forecast-by-2026

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter