Sebze Özü Pazar Araştırma Raporu, Büyüme, Eğilimler, Rekabet Analizi ve 2023-2030 Tahmini

Fortune Business Insights™’ın  ” Sebze Özü Pazarı, 2023-2030başlıklı raporunda, gıda endüstrisinden bitki bazlı bileşenlere yönelik artan talep nedeniyle küresel sebze özü pazar boyutunun hızlı bir büyüme yaşayacağı belirtiliyor  .

Bitki özleri sıvı ve kuru formda mevcuttur. Sebzelerin orijinal lezzet ve tadının korunduğu ve aynı zamanda ürünün genel kalitesini iyileştiren sebze mahsullerinin artan üretimi nedeniyle yiyecek ve içecek endüstrisinde bu ekstraktlara artan bir talep var. bu pazar Ayrıca, bitki bazlı ekstraktlar diyabet, kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve bu pazarın büyümesine yön vermesi beklenen diğerleri gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde gereklidir. Örneğin, organik domates çorbası tüketimi bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur ve antioksidanlar açısından zengin olduğu ve yüksek besin değeri içerdiği için kalp hastalıkları riskini azaltabilir.

Ancak sebze fiyatlarının mevsimsellik nedeniyle değişmesinin bu pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/vegetable-extract-market-103846

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm sebze özü piyasası şirketlerini listeler:

  • Nick Gıdalar
  • Fitoloji Enstitüsü SL
  • fenobius
  • Anklam Extract GmbH
  • Pharmorgana GMBH
  • Gıda katkı maddeleri ABD
  • Sylvestre Doğal Malzemeler A.Ş.
  • Bileşen
  • Venkatesh Doğalları
  • Yeşil Laboratuvar LLC

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Pazar Büyümesini İlerlemek İçin İşlenmiş Gıdalarda Bitki Ekstraktlarının Artan Kullanımı

Kuru soslar, çorbalar ve diğerleri gibi çeşitli sebze özleri uygulamaları vardır. Bu ekstraktların sıvı hallerinin genellikle tahıl, peynir, ekmek, sosis ve daha pek çok işlenmiş gıdada kullanılması gıda endüstrisinde ön plana çıkmış ve bu ekstraktlara olan talebi arttırarak bu pazarın büyümesini sağlamıştır. . Ayrıca, dünyadaki nüfusun çoğunluğu, kolay bulunabilmeleri ve obezite, yüksek tansiyon ve önemli bir faktör olan diğerleri gibi sayısız sağlık yararı nedeniyle yapraklı sebzelerin tüketimine yönelmektedir. bu pazarın büyümesinden sorumludur.

Pazar Bölümlendirmesi:

Kaynak bazında, bu pazar lahana – brokoli, karnabahar, Solanaceae – domates, patates, yapraklı sebzeler – ıspanak, kök sebzeler ve diğerlerine ayrılmıştır. Form olarak, piyasa sıvı ve kuru olarak sınıflandırılır. Uygulamaya bağlı olarak, pazar, yiyecek ve içecek endüstrisi ve diyet takviyeleri olarak kategorize edilir. Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/vegetable-extract-market-103846

Bölgesel Bilgiler:

Asya Pasifik Pazarının Büyümesini Destekleyecek Sebze Bitkileri Üretimindeki Artış

Asya Pasifik’in, Hindistan, Çin ve diğerleri gibi tarıma dayalı ekonomilerde çeşitli sebze mahsullerinin artan ekimi nedeniyle sebze özü pazar payında önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Örneğin, Hindistan Tarımsal ve İşlenmiş Gıda Ürünleri İhracatını Geliştirme Kurumu’nun (APEDA) bir raporuna göre, Hindistan Çin’den sonra dünyanın sebze yetiştiriciliği açısından en büyük ikinci ülkesidir.

Tüm bölgede sebze özlerine olan talebin artması nedeniyle Kuzey Amerika’nın da bu pazara hakim olması bekleniyor. Ayrıca, rutin diyetlerde sebzelerin önemine dair artan farkındalık ve otellerden sebze bazlı içeriklere olan talebin artması, bu pazarın bu bölgede büyümesinin bir başka önemli nedenidir.

Rekabet Ortamı:

Yem Rekabeti İçin E-Ticaret Platformlarında Sebze Ekstraktlarının Yaygınlığı

Amazon, BigBasket ve diğerleri gibi çeşitli e-ticaret sitelerinde doğal özütlerin bulunabilirliğinin kolaylığı, bu özlerin büyük ölçekte üretimine ve dağıtımına odaklanan bu pazardaki kilit şirketler arasındaki rekabetin artmasına neden oldu. Ayrıca, bu pazarın önde gelen şirketleri de tüketici tabanını genişletmek için bu ürünlerde cazip indirimler sunuyor.

Endüstri Geliştirme:

Şubat 2020:  Popüler bir Avrupa şirketi olan Select Alimenta, ‘Morado Red Corn’ adı altında yeni bir bitki bazlı özler serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu yeni ürün yelpazesi toz, macun ve sıvı formlarda mevcuttur.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/vegetable-extract-market-103846

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.metroflog.co/post/323115

shapshare.com/post/390315_the-global-sorbitol-market-is-likely-to-gain-impetus-from-a-rise-in-demand-for-d.html

gab.com/stevenolan011/posts/110037089006620697

www.consult-exp.com/posts/29342

joyrulez.com/posts/276935

kaalama.org/post/414605

community.wongcw.com/posts/390421

bumppy.com/tm/post/257403_the-global-sorbitol-market-is-likely-to-gain-impetus-from-a-rise-in-demand-for-d.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter