2028’e Kadar Eğilimler, Boyut, Pay, Şirkete Genel Bakış, Büyüme ve Tahmine Göre Şampuan Pazarı Analizi

Fortune Business Insights™ tarafından yayınlanan bir rapora göre  , küresel şampuan pazarı büyüklüğünün %3,6 YBBO ile artacağı ve 2021’de 30,89 milyar dolardan 2028’e kadar 39,58 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Pazar, 2021-2028,” Fortune Business Insights™, pazarın 2020’de 30,09 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirtiyor.

Artan kirlilik, değişen yaşam tarzları nedeniyle piyasada şampuanlara talep artıyor ve ipeksi, parlak saçlara sahip olma arzusu saç bakım pazarını yönlendiren başlıca faktör. Ayrıca kuru, kepek kontrolü ve bitkisel gibi farklı tipte saç temizleme ürünlerinin mevcudiyeti de büyümeyi teşvik ediyor. Ayrıca boyalı saçlar için özel olarak tasarlanmış saç temizleme ürünlerine olan talebin de bu pazar için iyiye işaret olması muhtemeldir. 

Örnek Bir Araştırma PDF’si Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/shampoo-market-103432

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm şampuan piyasası şirketlerini listeliyor:

 • Johnson & Johnson (New Jersey, ABD)
 • Coty Inc. (New York, ABD)
 • Estée Lauder Co. Inc. (New York, ABD)
 • Kao Şirketi (Tokyo, Japonya)
 • Beiserdorf AG (Hamburg, Almanya)
 • L’Oreal SA (Paris, Fransa)
 • Unilever (Londra, Birleşik Krallık)
 • Shiseido Co. Ltd. (Tokyo, Japonya)
 • Procter & Gamble Co. (Ohio, ABD)
 • Henkel AG & Co. KG aA (Düsseldorf, Almanya)

Rapor Ne Sağlar?

Şampuan pazarı raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analizlere ilişkin öngörüler sunarak pazarın büyümesine katkıda bulunuyor. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve yeni ürünler sunmaya, ortaklıkları duyurmaya ve pazarın büyümesine katkıda bulunmak için işbirliği yapmaya yönelik stratejilerin benimsenmesini içerir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Güçlendirmek İçin Saç Sorunlarının Artan Yaygınlığı

Saç incelmesi, sebum salgılarından şiddetli saç dökülmesine kadar uzanan sorunların hepsine, etkili saç temizleme ürünleri bulmak için adil bir fırsat payı verilmiştir. Bu nedenle üreticiler, yağlı saçlar ve kuru saçlar için temizleyiciler, kıvırcık tipler için olanlar, hacimli ve kabarık saçlara sahip olmak isteyenler gibi çeşitli saç problemleriyle ilgili özel yapım şampuanlarla karşımıza çıkıyor.

Örneğin, 2019’da ‘Drug Invention Today’ Dergisi, ‘Dişhekimliği öğrencileri arasında seboreik dermatit/kepek hakkında genel farkındalık’ hakkında ankete dayalı bir çalışma yayınladı. Bu araştırma, ankete katılanların %65’inden fazlasının kepek sorunu yaşadığı, %75’inin kepeğin nedeninin hormonal seviyelerdeki değişiklik ve stres olduğunu belirttiği sonucuna varmıştır. Bununla birlikte, katılımcıların çoğu, sorunla mücadele etmek için kepek önleyici bir şampuan kullanıyor.

Öte yandan, saç temizleyicilerin aşırı kullanımı saç büyümesini etkiler. Ek olarak, saç temizliği için amla (Hint bektaşi üzümü), reetha (Hint sabunu), yumurta sarısı ve lor kullanımı gibi Kendin Yap (Kendin Yap) ürünleri hakkında farkındalığın pazar büyümesini sınırlaması muhtemeldir.

Hemen Teklif Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/shampoo-market-103432

Bölgesel Bilgiler

Asya Pasifik, Saç Bakım Ürünlerinde Artan Harcamanın Desteğiyle Hakim Olacak

Asya Pasifik’in, temel saç bakım ürünlerine yapılan harcamaların arttığı ülkelerde artan Y Kuşağı ve X Kuşağı nedeniyle tahmin dönemi boyunca ön sıralarda yer alması ve en yüksek konuma sahip olması bekleniyor. Örneğin, Japonya Kozmetik Endüstrisi Derneği’nin bir raporu, 2018 verileri itibariyle, bölgedeki sevkiyatların yaklaşık %22,7’sinin saç bakım ürünleri olduğunu belirtiyor. Ayrıca, kilit oyuncular, kırsal alanda da pazar penetrasyonunu artırmak için düşük maliyetli poşetlerin piyasaya sürülmesiyle nüfusu hedefliyor. Bölge pazarı 2020’de 10,54 Milyar olarak gerçekleşti.

Pazar Bölümlendirmesi:

Ürün tipine göre, pazar ilaçlı ve ilaçsız olarak ikiye ayrılır. Formuna göre sıvı, katı ve diğerlerine ayrılır. Uygulamasına göre, ev tipi ve ticari olarak ayrılmıştır. Dağıtım kanalı bazında, hipermarket/süpermarket, marketler, çevrimiçi mağazalar ve diğer bölümlere ayrılmıştır. Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılır.

Bu Rероrt’u Alma NEDENİ:

 • Hem ekonomik hem de ekonomik olmayan faktörleri içeren segmentasyona dayalı nitel ve nicel bir pazar araştırması
 • Her bölüm ve alt bölüm için piyasa değerine ilişkin veriler
 • En hızlı genişleme ve pazara hakim olma olasılığı yüksek olan bölge ve pazar segmentini gösterir.
 • The consumption of the product/service in each region is highlighted, as are the factors affecting the market within each region.
 • The competitive landscape includes the top players’ market rankings, as well as new service/product launches, collaborations, company expansions, and acquisitions made by the companies profiled in the last few years.

Competitive Landscape

Key Players to Focus on Acquisitions to Strengthen Their Positions

The shampoo market is consolidated by major companies striving to maintain their position by focusing on new launches. For instance, in January 2020, Herbal Essence, hair care brand of Procter & Gamble, brand Herbal Essence came up with its new product line, ‘Potent Aloe Collection.’ This line of hair cleansers comes with a sustainability program. The brand collaborated with TerraCycle to create a recyclable bottle. These bottles are made with 25% beach plastic collected from organizations around the world. Such environment-friendly initiatives will significantly enhance their portfolio of innovative products in the dentistry segment, and such proactive strategies are expected to drive the market in upcoming years.

Get your Customized Research Report:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/shampoo-market-103432

Industry Developments

 • January 2020 – Garnier Fructis, a brand of L’Oreal, launched ‘Treat Shampoo & Conditioner’ products that are vegan and formulated with 98% naturally derived ingredients.

Frequently Asked Questions (FAQs):

1. Is the Shampoo Industry growing?

Answer: Fortune Business Insights says that the global market size was USD 30.09 billion in 2020 and is projected to reach USD 39.58 billion by 2028.

2. Who are the key players in the Shampoo Market?

Answer: LOreal, Procter & Gamble, Unilever, and Henkel are a few major players in the global market.

3. What are Key Factors Raising the Market?

Answer: The rising hair-related issues and heightened demand for herbal hair care are major factors driving the markets growth.

Read Related News:

North America Hand Sanitizer Market Share

Chalcedony Earring Market Size

Connected Toys Market Share

Indoor Plants Market Growth

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9th Floor, Icon Tower,

Baner – Mahalunge Road,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, India.

Phone:

US: +1 424 253 0390

UK: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

Email[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  |  Twitter  |  Bloglar