Akıllı Saat Pazarı Kilit Liderleri 2028’e Kadar Bölgesel Tahmine Göre Segmentasyon, Büyüme, Gelecek Eğilimleri, Talepler, Gelişen Teknoloji

Fortune Business Insights’a göre, küresel akıllı saat pazar büyüklüğünün 2020’de yaklaşık 18,62 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2021-2028 tahmin döneminde %14,9 YBBO ile 2021’de 22,02 milyar ABD dolarından 2028’de 58,21 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. . Fortune Business Insights™ , ” Akıllı Saat Pazarı2021-2028 ”  başlıklı en son araştırma raporunda bu içgörüleri derinlemesine incelemiştir .

Araştırmaya göre, tüketicilerin fitness takibi, navigasyon ve bildirim kontrolünü düzene sokmak için teknolojik cihazlara talep göstermesi muhtemeldir. Sporcular ve teknoloji kullanıcıları gibi son kullanıcıların gelişmiş ürünlere yatırım yapması muhtemeldir. COVID-19 salgınının ortasında, stratejik yaklaşımlar rekabet avantajı elde etmek için değişebilir.

Ürün Benimsemesini Artırmak için Pandeminin Ortasında Refahın Vurgulanması

COVID-19 salgınının şiddeti, son kullanıcıların dikkatlerini sağlık ve esenliğe kaydırmasına neden oldu. Buna göre üreticiler, erkekler ve kadınlar için akıllı saat üretimini desteklediler. National Interest.Org‘a göre, küresel akıllı saat endüstrisi 2020’nin ilk yarısında %20’lik bir artışa tanık oldu. Trend, muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl boyunca yukarı yönlü büyüme yörüngesini koruyacak.

Örnek Bir Araştırma PDF’si Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/smartwatch-market-106625

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm akıllı saat pazarındaki şirketleri listeler:

 • Apple Inc. (ABD)
 • Samsung Grubu (Güney Kore)
 • Garmin Ltd. (ABD)
 • Fitbit LLC (ABD)
 • Huawei Teknolojileri (Çin)
 • Fossil Group, Inc. (ABD)
 • Polar Electro (Finlandiya)
 • ASUSTek Computer Inc. (Tayvan)
 • LG Electronics (Güney Kore)
 • Xiaomi Inc. (Çin)

Rapor Kapsamı

Rapor, niteliksel ve niceliksel analiz kullanılarak titizlikle hazırlanır. Paydaşlar ve tedarikçilerle yapılan görüşmeler de dahil olmak üzere birincil kaynakların kullanılması raporun bütünlüğünü sağlamıştır. Rapor ayrıca, yıllık raporlar, SEC dosyaları ve önemli kuruluşlar tarafından yayınlanan çalışmalar dahil olmak üzere ikincil kaynakları da içerir. Rapor ayrıca, tahminleri ve ürün haritalamasını artırmak için yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya yaklaşımları da içerir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyüme Potansiyellerini Desteklemek İçin Artan Genç Nüfus

Gelişmekte olan ve gelişmiş ekonomilerde genç nüfusun katlanarak artması, tahmin dönemi boyunca akıllı saat pazarındaki büyümeyi artırabilir. Z Kuşağı ve Y Kuşağı, fitness izleme ürünlerine ve cihazlarına büyük ilgi gösterdi. Ayrıca, gelişmiş ekonomiler arasında artan tüketici harcamaları, ürünün benimsenmesini tetiklemiştir. Trading Economics’e göre, İrlanda, Lüksemburg, Birleşik Krallık ve Almanya’da kişi başına düşen gelirin artması, iş dünyasının görünümü için iyi bir işaret olacak.

Akıllı giyilebilir cihazlar zemin kazanmaya devam edecek olsa da, lüks saatler ve normal cihazlar dahil olmak üzere ikame ürünlerin yaygınlığı akıllı saat üreticilerini zorlayabilir.

Hemen Teklif Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/smartwatch-market-106625

segmentasyon

İşletim sistemi açısından, akıllı saat pazarı android, IOS ve diğerlerine ayrılmıştır.

Son kullanıcıya dayalı olarak, sektör erkek ve kadın olarak ayrılmıştır.

Uygulamaya göre pazar, bildirimleri kontrol etme, koşma, bisiklete binme, yüzme ve diğerlerine bölünmüştür.

Bölge bazında pazar, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak bölümlere ayrılmıştır.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Teknolojik Cihazlara Artan Yatırımlarla Zorlayıcı Fırsatlar Sağlayacak

Kuzey Amerika akıllı saat pazar büyüklüğü 2020’de yaklaşık 7,13 milyar ABD Doları değerindeydi ve gelişmiş ürün ve cihazlara yapılan yükseliş yatırımlarının desteğiyle büyüyecek. Örnek olarak, Eylül 2021’de ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, her tüketici birimi için ortalama yıllık harcamanın 61.334 ABD doları olduğunu bildirdi. Ayrıca, Ocak 2020’de Amerikan Emekli Kişiler Derneği, yaşlı Amerikalıların yaklaşık %51’inin geçen yıl teknoloji ürünleri satın aldıklarını iddia ettiğini iddia etti.

Paydaşların, fiziksel aktiviteye katılımın artması ışığında Avrupa ülkelerine fon enjekte etmesi muhtemeldir. Ayrıca, genç tüketiciler akıllı giyilebilir cihazlara büyük bir ilgi gösterdi. Avrupa akıllı saat pazar payı, AB’deki genç işsizlik oranındaki düşüş nedeniyle ivme kazanacaktır. AB’nin işsizlik oranı 2019’da bir önceki yılda %18,02’den %16,83’e geriledi. Y kuşağının ve Z kuşağı popülasyonunun önümüzdeki dönemde giyilebilir ürünler araması bekleniyor.

Endüstri oyuncuları, kısmen e-ticaret endüstrisinin genişleyen penetrasyonu nedeniyle Güney Amerika’yı kazançlı bir yatırım merkezi olarak tasavvur edecekler. Trade.Gov‘a göre, Brezilya’daki e-ticaret sektörü 2019’da bir önceki yıla göre %16’lık bir büyüme kaydetti. Gelişmekte olan ekonomilerin, bölge genelinde gelişmiş cihazların büyümesine yönelik bir katalizör görevi görmesi muhtemeldir.

Rekabetçi Manzara

Endüstri Katılımcıları, Rekabet Üstünlüğü Kazanmak İçin Organik ve İnorganik Stratejilere Fon Akıtacak

Sektör katılımcılarının birleşme ve satın almaları, teknolojik gelişmeleri, ürün lansmanlarını ve Ar-Ge faaliyetlerini vurgulaması bekleniyor. Pazarın rekabet gücü, önde gelen şirketlerin coğrafi genişlemeye ve ürün tekliflerine yatırım yapmasına olanak verecek düzeydedir.  

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/smartwatch-market-106625

Kilit Sektör Gelişmeleri

 • Eylül 2021 : Samsung, Apple ürünleriyle daha iyi rekabet edebilmek için Google ile akıllı saat işletim sistemi ortaklığını duyurdu.
 • Ağustos 2020 : Fitbit, gelişmiş sağlık özelliklerine sahip Fitbit Sense akıllı saatinin lansmanını duyurdu.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS):

1. Akıllı Saat Sektörü Büyüyor mu?

Yanıt:  Fortune Business Insights, küresel pazar büyüklüğünün 2020’de 18,62 milyar ABD doları olduğunu ve 2028’de 58,21 milyar ABD dolarına ulaşacağını tahmin ediyor.

2. Akıllı Saat Pazarındaki kilit oyuncular kimlerdir?

Yanıt:  Apple Inc, The Samsung Group, Garmin Ltd., Fitbit LLC, Huawei Technologies ve diğerleri, pazarda faaliyet gösteren önemli oyunculardan birkaçıdır.

3. Piyasayı Yükselten Temel Faktörler Nelerdir?

Yanıt:  Akıllı giyilebilir ürünlere yönelik artan tüketici eğilimi, pazarın büyümesini sağlayan en önemli faktörlerden biridir.

İlgili Haberleri Okuyun:

Manken Piyasa Analizi

Spor Optik Pazar Fırsatları

ABD Ev Fitness Ekipmanları Pazar Büyüklüğü

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  |  Twitter  |  Bloglar