Deniz Gözetleme ve Müdahale Piyasası Son Eğilimler, Pay, Boyut, Gelir, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2027

 

Küresel deniz gözetimi ve müdahalesi (MSI) pazarının, COVID-19 salgını sırasında tecrit kurallarını ihlal edenleri tespit etmek için kıyı şeridi kolluk kuvvetleri tarafından artan kullanımından ilgi görmesi muhtemeldir. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından “Deniz Gözetim ve Müdahale Pazar Büyüklüğü, Payı &COVID-19 Etki Analizi, Sisteme Göre (Dedektörler, Savaş Yönetim Sistemi, Gözetim ve Takip, Coğrafi Bilgi Sistemi (GIS))” başlıklı yeni bir raporda  verilmektedir , ve Diğerleri), Hizmetlere Göre (Risk Değerlendirmesi ve Soruşturma, Bakım ve Destek, Güvenlik Yönetimi ve Diğerleri), Uygulamaya Göre (Liman ve Kritik Altyapı Tesisi, Gemi Güvenliği, Kıyı Gözetleme ve Arama ve Kurtarma) ve Bölgesel Tahmin, 2020 -2027Rapor ayrıca, MSI pazar büyüklüğünün  2019’da 18,80 milyar ABD Doları olduğunu ve 2027’de 33,76 milyar ABD Dolarına  ulaşacağını   ve tahmin döneminde %9,86’lık bir YBBO sergileyeceğini belirtiyor.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü edinin : 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/maritime-surveillance-and-intervention-market-103458

Deniz gözetim ve müdahale piyasasının temel bileşenleri şunları içerir:

 1. Sensörler ve Gözetleme Sistemleri: Denizcilik faaliyetlerini izlemek ve veri toplamak için kullanılan teknolojilerdir. Radar sistemlerini, sonar sistemlerini, otomatik tanımlama sistemlerini (AIS), elektro-optik/kızılötesi (EO/IR) kameraları ve uydu tabanlı gözetim sistemlerini içerebilirler.
 2. İletişim ve Ağ Oluşturma: Etkili iletişim ve ağ oluşturma, deniz gözetim ve müdahale operasyonları için çok önemlidir. Bu, farklı paydaşlar arasında gerçek zamanlı bilgi paylaşımı ve koordinasyonu sağlamak için güvenli ve güvenilir iletişim sistemlerinin, veri bağlantılarının ve ağların kullanımını içerir.
 3. Komuta ve Kontrol Sistemleri: Bu sistemler, çeşitli sensörlerden ve gözetim sistemlerinden gelen verileri entegre etmek ve yönetmek için merkezi bir platform sağlar. Operatörlerin denizcilik faaliyetlerini izlemesine ve analiz etmesine, bilinçli kararlar vermesine ve müdahale eylemlerini koordine etmesine olanak tanırlar.
 4. Gemi Takibi ve Tanımlama: AIS ve diğer takip sistemleri gibi teknolojiler, gemilerin gerçek zamanlı olarak tanımlanmasını ve izlenmesini sağlar. Bu bilgi, durumsal farkındalığı sürdürmek ve potansiyel tehditleri veya şüpheli faaliyetleri belirlemek için gereklidir.

Fortune Business Insights™, küresel pazarda faaliyet gösteren tüm MSI çözüm sağlayıcılarının adlarını listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Yaltes (Türkiye)
 • IndraSistemas, SA (İspanya)
 • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
 • Saab AB (İsveç)
 • Elbit Systems Ltd. (İsrail)
 • Furuno Electric Co., Ltd. (Japonya)
 • Bharat Electronics Limited (Bengaluru)
 • Dassault Aviation SA (Fransa)
 • Donanma Grubu (Fransa)
 • Kongsberg Gruppen ASA (Norveç)
 • SRT Marine Systems plc (Birleşik Krallık)

Satın Almadan Önce Bilgi Alınız:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/maritime-surveillance-and-intervention-market-103458

Segment-

Deniz Ticaretine Yönelik Artan Kargo Gemileri Sayesinde Gemi Güvenlik Segmenti Hızla Büyüyecek

Uygulamaya bağlı olarak pazar, kıyı gözetleme, gemi güvenliği, liman ve kritik altyapı tesisi ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların dışında kıyı gözetimi, 2019’da %37,00 deniz gözetimi ve müdahale pazar payı oluşturdu. Deniz ticareti için kargo gemilerinin artan sayısı nedeniyle gemi güvenliği segmentinin yakın gelecekte en hızlı büyümeyi göstermesi bekleniyor. Bu nedenle, gemileri siber saldırılardan ve terör saldırılarından korumak için bu segmentte MSI sistemlerine olan talep artmaktadır.

Bölgesel Analiz-

Kuzey Amerika , Kanada’daki MSI Çözümlerine Olan Yüksek Taleple Domine Edecek 

Bölgesel olarak, Kuzey Amerika 2019’da gelir açısından 5,83 milyar ABD dolarına sahipti. Bölge, kıyı şeridinin koruma önlemlerini iyileştirmek için son teknoloji MSI sistemlerinin artan kullanımıyla desteklenen hakim konumunu önümüzdeki yıllarda da koruyacak. operasyonlar. Kanada yaklaşık 202.080 kilometrelik kıyı şeridine sahiptir ve dünyanın en uzun kıyı şeridi olarak kabul edilir. Bu nedenle, ülkedeki denizcilik endüstrisinin deniz gözetimi ve müdahale çözümlerine yüksek talep göstermesi bekleniyor.

Asya Pasifik ise, Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerde artan denizcilik faaliyetleri nedeniyle yakın gelecekte en hızlı büyümeyi gösterecek. Çin’in ticareti maksimum miktarda deniz yolu ile yapılıyor. Bu nedenle, ülkenin MSI çözümlerini hızlı bir şekilde benimsemesi bekleniyor.

Anlayst ile konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/maritime-surveillance-and-intervention-market-103458

 

Hakkımızda: 

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9th Floor, Icon Tower, Baner-Mahalunge Road,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar