Gece Görüş Cihazı Pazarı Kilit Oyuncu Analizi, Genel Bakış, Kilit Oyuncu Analizi 2027

 

Küresel gece görüş cihazları pazar büyüklüğünün 2027 yılı sonuna kadar 9,02 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Verimli ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesine yapılan büyük yatırımlar, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “ Gece Görüş Cihazı Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Cihaz Türüne Göre (Dürbün ve Monoküler, Kameralar, Gözlükler, Gözlükler ve Dürbünler) ve Uygulamaya Göre (Sınır gözetleme, Mühendislik, Yangın ve Kurtarma, Kolluk Kuvvetleri, Deniz ve Sahil gözetimi, Sağlık, Güvenlik ve Diğerleri (Doğal Kaynak Ajansı Uygulamaları vb.) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027 ”, pazar 2019’da 4,66 milyar ABD Doları değerindeydi ve 2020-2027 tahmin döneminde %8,8 YBBO.

Ücretsiz Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/night-vision-device-market-101784

Gece görüş cihazları, göze takılan ve gece veya düşük ışıkta görüşü artırmayı amaçlayan ekipmanlardır. Gece görüş cihazlarının askeri ve savunma amaçlı uygulamaları, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi için iyi bir işaret olacaktır. Bu cihazların ‘teknolojik’ yönüne yapılan artan yatırım, gelişmiş özelliklerin yanı sıra yüksek operasyonel verimliliğe sahip ürünler ortaya çıkardı. Çok sayıda üreticinin varlığı, son yıllarda genel gece görüş cihazları pazar büyüklüğünde bir artış oluşturmuştur. Gece görüş cihazlarının kullanımı, düşük ışıkta sokma operasyonları da dahil olmak üzere askeri ve savunma sektöründeki kritik uygulamalara genişletilebilir. Bu cihazlar aynı zamanda muharebe ve kurtarma faaliyetleri için de kullanılmaktadır.

Gece görüş cihazı pazarının büyümesini sağlayan temel faktörler şunları içerir:

 1. Savunma ve askeri uygulamalar: Gece görüş cihazları, savunma kuvvetleri tarafından gözetleme, hedef belirleme ve taktik operasyonlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok ülkede artan savunma bütçeleri pazarın büyümesine katkıda bulunuyor.
 2. Kolluk kuvvetleri ve güvenlik: Polis, sınır devriyesi ve diğer kolluk kuvvetleri, gözetleme, arama ve kurtarma operasyonları ve suç önleme için gece görüş cihazlarını kullanır.
 3. Açık hava ve eğlence aktiviteleri: Gece görüş cihazları, avcılık, yaban hayatı gözlemi ve kampçılık gibi aktiviteler için açık hava meraklıları arasında popülerdir.
 4. Teknolojik ilerlemeler: İyileştirilmiş görüntü kalitesi, daha uzun pil ömrü ve kompakt tasarımlar gibi gece görüşü teknolojisinde devam eden gelişmeler, daha fazla kullanıcının ilgisini çeker ve pazarın büyümesini sağlar.

Covid-19 Pandemisi Sırasında NVD’lere Olan Talep Artacak

Son zamanlarda ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyada bir panik duygusu yarattı. Hastalığın hızla yayılması dünya çapında hükümetleri zorladı. Hastalığın yayılmasını engellemek için birçok ülkede sıkı sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Herhangi bir zamanda halka açık toplantı olmamasını sağlamak için çeşitli çabalar sarf edilmektedir. Düşük ışık ve gece saatlerinde bu tür toplanmaların yerini belirlemek için gece görüş cihazlarının drone’lara entegre edildiği gözlemleniyor. Sonuç olarak, küresel NVD pazarı, COVID-19 salgını sırasında artan ürün talebinden önemli bir büyüme elde edecek.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/night-vision-device-market-101784

Kuzey Amerika Hakim Olacak; Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Artan Güvenlik İhlalleri

Rapor, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere beş ana bölgede devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Tüm bölgeler arasında, Kuzey Amerika pazarının önümüzdeki yıllarda baskın hale geleceği tahmin edilmektedir.  Bu bölgedeki birçok ülkede artan güvenlik ihlalleri, daha geniş bir ürün kabulüne yol açacaktır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da gözetleme ve gelişmiş güvenlik önlemlerinde artan ürün kullanımı, bölgesel pazarın büyümesi lehine ortaya çıkacaktır. Ayrıca, artan askeri ve savunma harcamaları bölgesel pazarın büyümesi için iyiye işaret olacaktır. 2019 yılı itibarıyla Kuzey Amerika pazarı 1,55 milyar ABD doları değerinde olup, bu değerin önümüzdeki yıllarda daha da artması öngörülmektedir.

Raporda profili belirtilen şirketlerin listesi:

 • BAE System Plc (Farnborough, Birleşik Krallık)
 • Leonardo SpA (Roma, İtalya)
 • Thales Grubu (La Defense, Fransa)
 • Elbit Systems of America, LLC (ELBIT SYSTEMS LTD) (Fort Worth, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri)
 • FLIR Systems, Inc. (Wilsonville, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Night Vision Devices, Inc. (Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri)
 • N-Vision Optics, LLC (Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Safran Vectronix AG (Heerbrugg, İsviçre)
 • Adams Industries, Inc. (Los Angeles, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Excelitas Technologies Corp. (Waltham, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Opgal Optronic Industries Ltd. (İsrail)
 • Dali Technology Co., Ltd. (Zhejiang, Çin)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter